ebook Dziewczyny są tu takie miłe
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 6875)

Dziewczyny są tu takie miłe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.87
wciąż za drogo?
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
25.87 zł Lub 23.28 zł
33.60 zł Lub 30.24 zł
33.60 zł
23.52 zł
25.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Chociaż od ukończenia studiów minęło już sporo czasu, Ambrosia Wellington nie może zapomnieć o tamtym wieczorze. Kiedy wraz z zaproszeniem na zjazd absolwentów uczelni otrzymuje anonim o treści „Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się wtedy stało”, zdaje sobie sprawę, że przeszłość nadal depcze jej po piętach… „Wciągająca i mroczna powieść o toksycznych i prawdziwych przyjaźniach. Zaskakuje w najlepszym tego słowa znaczeniu. To dopiero pierwsza powieść Flynn dla dorosłych, a już nie mogę się doczekać następnej” – Samantha Downing, autorka „Mojej doskonałej żony”

Stare grzechy mają długie cienie…

Gdy wraz z nieobliczalną Sloane „Sully” Sullivan, dawną przyjaciółką, otrzymują kolejne, coraz to bardziej niepokojące wiadomości, zaczynają rozumieć, że ktoś pragnie się na nich zemścić. Gra, którą Ambrosia i Sully prowadziły, by zdobyć chłopaka innej dziewczyny, skończyła się bowiem dużo gorzej, niż przewidywały – ktoś zapłacił za nią zbyt wysoką cenę. Teraz, po dziesięciu latach mogą zostać za to ukarane…
Ebook „Dziewczyny są tu takie miłe” to wstrząsający thriller psychologiczny, który pokazuje, jak daleko posuną się dziewczyny, by zdobyć to, co według nich im się należy…

Rekomendacje e-booka Dziewczyny są tu takie miłe:

Mroczny i wciągający bez reszty thriller o zakończeniu równie przewrotnym jak jego tytuł. Pokazuje jak okrutne potrafią być dziewczyny, nawet na pełnym zieleni uniwersyteckim kampusie. - Robyn Harding, autorka "Umowy"

Wciągająca i mroczna opowieść o toksycznych i prawdziwych przyjaźniach. Zaskakuje w najlepszym tego słowa znaczeniu. To dopiero pierwsza powieść Flynn dla dorosłych, a już nie mogę się doczekać następnej! - Samantha Downing, autorka "Mojej doskonałej żony"

Mrożąca krew w żyłach i równocześnie poruszająca książka. Świetnie napisana powieść o przyjaźni, kompleksach, zdradzie i zemście. Szokuje i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. - Samantha M. Bailey, autorka "Kobiety na krawędzi"

Flynn pokazuje, jak brak pewności siebie młodych kobiet doprowadza do tragedii. Z zapartym tchem podążałam za Amb prosto w pułapkę toksycznych i śmiertelnie groźnych zależności, aż do wstrząsającego finału. - Chandler Baker, autorka "Zmowy milczenia"

O e-booku Dziewczyny są tu takie miłe blogerzxy napisali:

To książka obowiązkowa dla fanów gatunku. Czytało mi się ją jednym tchem. Dużo zwrotów akcji, toksyczna relacja, która przybierała tylko na sile oraz bezwzględność. Z psychologicznego punktu widzenia ukazane bohaterki to zło w czystej postaci. Warto poznać tę powieść, aby dowiedzieć się m.in. czym nie jest przyjaźń i jak można zauważyć tak toksyczne zachowania. - Martyna Pokrzywa - Zaczytna Majka 

Dziewczyny są tu takie miłe od Laurie Elizabeth Flynn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W ostatnim czasie sięgam po książki, które skupiają się w głównej mierze na psychologicznym aspekcie postępowania bohaterów. Sięgając po Dziewczyny są tu takie miłe wiedziałam, że będzie to dobry thriller.

Główne bohaterki Ambrosia Wellington oraz Sloan Sully Sullivan na studiach były nierozłączne. Ich przyjaźń była toksyczna, która dyktowała kolejne groźne poczynania bez oglądania się na to, jakie będą konsekwencje tych zachowań. Każda z dziewczyn miała spore ambicje, które mroziły krew w żyłach. Bałabym się takich znajomych... Jednak autorka w bardzo dobry sposób ukazała, że nasze postępowanie i to jak zachowujemy się w przeszłości, w końcu może dogonić nas w przyszłości. Odpłacając tym samym pięknym za nadobne.

Dziewczyny są tu takie miłe to powieść z podwójną osią czasu, która przybliża nam sylwetki bohaterek z czasów studiów oraz tych obecnych. Każda z nich po studiach i tych wydarzeniach diametralnie starała się zmienić swoje życie i osobowość. Jednak jest ktoś wśród nich kto pamięta i sprawia, że bohaterki są zmuszone pojawić się na zlocie. Przeszłość i teraźniejszość bohaterek została płynie przedstawiona, co tylko jeszcze bardziej przekonało mnie do tej powieści. W czasie studiów dowiadujemy się, że Ambrosia była zagubioną młodą kobietą, która nie wiedziała kim jest i szukała swojego potwierdzenia wśród nowego otoczenia. Tak poznała Sloane. Dziewczynę odmienną, ale jak się okazuje niebezpieczną, która wie doskonale jak użyć manipulacji, aby osiągnąć cel. Tak też Sloane bezwzględnie prowadzi tę grę, co doprowadza do obsesji i śmierci...

Natomiast w teraźniejszości Ambrosia i Sloane udają, że to co w przeszłości miało miejsce, nigdy się nie wydarzyło. Każda z nich zrobi dosłownie wszystko, aby tylko konsekwencje ich nie dosięgnęły. Nawet za cenę toksycznej przyjaźni. Przez większość książki nie wie się, kto jest tą osobą, która zna ich tajemnice i ich zastrasza. Ale nawet gdy ja w końcu odgadłam kto to nie czułam się zawiedziona. Wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej byłam zaintrygowana!

Styl powieści dobry i autorka w przemyślany sposób poprowadziła fabułę. Wszystko w historii jest wywarzone i nic nie dzieje się ani za wolno, ani za szybko. Zakończenie bardzo ciekawe i chłodne. Ukazujące dokładnie to jak czuły się główne bohaterki, ale i nie tylko... Sięgając po thriller psychologiczny nie spodziewałam się, że w taki sposób zostanie przedstawiona toksyczna relacja z manipulacjami i ambicjami wykraczającymi poza, jakiekolwiek ludzkie zachowanie.

Czy polecam? Oczywiście! Jest to pozycja książkowa obowiązkowa dla fanów gatunku. Czytało mi się ją jednym tchem. Dużo zwrotów akcji, toksyczna relacja, która przybierała tylko na sile oraz bezwzględność. Z psychologicznego punktu widzenia ukazane bohaterki to zło w czystej postaci. Warto poznać tę powieść, aby dowiedzieć się m.in. czym nie jest przyjaźń i jak można zauważyć tak toksyczne zachowania.

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć