ebook Szarak za miedzą: Prywatne życie pola
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 943)

Szarak za miedzą: Prywatne życie pola
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-30% 17.90 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
-28% 19.90 zł
25.36 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

„Miedza, żniwa, orka, sierp... Słowami starymi jak sama ludzkość autor snuje spokojną, a jednocześnie niezwykle wciągającą opowieść o związku człowieka z ziemią, która go żywi, i naturą, która go otacza. Ta książka ma w sobie coś z zapachu świeżo zaoranej gleby po deszczu – oszałamia zwyczajnym, codziennym pięknem przyrody i przypomina, jak bardzo go potrzebujemy w naszym życiu” – Piotr Horzela, popularyzator przyrody

Ta książka to historia naturalna, przekazana z bliska. Jest świadectwem zażyłości ze światem przyrody. Powstała z wnikliwej obserwacji roślin i zwierząt żyjących na ziemi uprawnej i pod nią – od pracowitych bakterii po pustułkę patrolującą z wysoka łany zboża. To opowieść o polnych myszach w gniazdach przyczepionych do łodyg pszenicy i o zającach, które biegną, by chronić swoje życie. Napisana z pasją, pociętymi od słomy palcami i w ubłoconych kaloszach.
„Szarak za miedzą” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to opowieść o naszym krajobrazie i o nas samych.
To historia pola, które było o krok od śmierci.

Rekomendacje e-booka Szarak za miedzą: Prywatne życie pola:

„Szarak za miedzą”; autor: John Lewis-Stempel [e-book do pobrania w formacie epub i kindle mobi] – rekomendacje:
„John Lewis-Stempel należy bezsprzecznie do najwybitniejszych w swoim pokoleniu pisarzy przyrodników” – „Country Life”

„Opowieść ku przestrodze. Jeśli nie zrobi się nic, by powstrzymać wojnę chemiczną wytoczoną florze i faunie bytujących niegdyś na polach uprawnych, naszą przyszłością będzie ziemia jałowa” – BBC Countryfile Magazine

O e-booku Szarak za miedzą: Prywatne życie pola blogerzy napisali:

To wspaniała lektura, która przypomina nam o tym, co jest w życiu ważne, uwrażliwia nas na otaczającą przyrodę i przybliża wiejskie życie. Dla kogoś, kto go nie zna, książka będzie odkryciem, dla kogoś, kto je zna, to będzie bardzo przyjemna podróż po znajomym świecie. Oprócz faktów i opowieści o przyrodzie znajdziemy w niej wiele wrażliwości – pięknie się czyta takie książki! - Diana Chmiel - Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi

Szarak za miedzą: Prywatne życie pola od John Lewis-Stempel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W jakiej pracy mogą się przydać kompetencje społeczne Szymona Słupnika, który przez trzydzieści lat siedział na kolumnie, do tego całkiem sam? Dobrze wiem. W rolnictwie. Dobrze wiem. W pisarstwie.

Dawno, dawno temu, kiedy Wydawnictwo Poznańskie miało jeszcze stare logo, a ja nawet nie pomyślałam, żeby wspominać o tłumaczach książek pisałam o Prywatnym życiu łąki Johna Lewisa- Stempela. Co więcej, miałam przyjemność przeprowadzić z nim rozmowę, którą znajdziecie na portalu Lubimy Czytać. Bardzo zachęcam do jej przeczytania, bo jest bardzo ciekawa! Kiedy tylko zauważyłam, że na rynku pojawi się nowa książka autora, ustawiłam się pierwsza w kolejce. O poprzedniej pisałam, że na każdej stronie czuć miłość autora do tego, co go otacza, jego szacunek do przyrody i radość z niej. Stempel jest uważnym obserwatorem i kiedy połączymy to z jego wiedzą i umiejętnością opowiadania powstanie tekst, który warto przeczytać. Czy tym razem też tak było?

Szarak za miedzą. Prywatne życia pola to opowieść farmera. Autor z dumą określa się tym mianem, a w swoich książkach przybliża nam świat przyrody. I wiem, jest bardzo dużo przyrodniczych książek, ale jakoś bardziej ufam takim napisanym przez osoby, które na co dzień z przyrody żyją, funkcjonują w niej, dla których pole czy łąka nie są chwilową atrakcją, tylko raczej centralnym elementem życia. Bo tak naprawdę to nie jest książka tylko o przyrodzie. Nie taka, gdzie przyroda jest oderwana od naszego życia, taka która stawia granicę my-oni. To książka o wiejskim życiu, o tym, co to znaczy mieć pole i uprawiać pole, co się na nim dzieje w kolejnych miesiącach i co człowiek musi z takim polem robić. Siłą rzeczy jest dużo o roślinach i zwierzętach, ale bardzo zadowoleni z lektury będą też ci, których interesuje wieś. Może nawet bardziej niż wielbiciele samej przyrody. To jest też taka książka, którą powinna przeczytać każda osoba, myśląca o przeprowadzce na wieś, tym bardziej jeśli myśli o uprawianiu czegokolwiek.

Lewis-Stempel jest świetnym przewodnikiem po wiejskim życiu. A wszystko zaczęło się od tęsknoty. Autor wychował się na roli i w pewnym momencie postanowił zrobić coś ze swoją tęsknotą i wydzierżawić pole. Po wielu przebojach dzierżawi 15 akrów na dwa lata. I o tym właśnie nam opowiada – o kolejnych miesiącach na wsi, od stycznia do grudnia, o pracach polowych, o tym co się zmienia w krajobrazie razem ze zmianą pola. Pisze o zwierzętach, ptakach, roślinach, ale też o pogańskich zwyczajach, o kolejności prac polowych, o znaczeniu pogody dla rolnictwa, historii orania i siewie ręcznym jako pewnego rodzaju sztuce.

Czy ja muszę mówić, jak bardzo lubię takie książki? To wspaniała lektura, która przypomina nam o tym, co jest w życiu ważne, uwrażliwia nas na otaczającą przyrodę i przybliża wiejskie życie. Dla kogoś, kto go nie zna, książka będzie odkryciem, dla kogoś, kto je zna, to będzie bardzo przyjemna podróż po znajomym świecie. Oprócz faktów i opowieści o przyrodzie znajdziemy w niej wiele wrażliwości – pięknie się czyta takie książki!

Ocena: 4+/6
©Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć