ebook Pewnej sierpniowej nocy
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 3458)

Pewnej sierpniowej nocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 25.94
Audiobook - najniższa cena: 33.89
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
25.94 zł Lub 23.35 zł
29.90 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
25.14 zł
31.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Subtelna i poruszająca powieść o tragedii i nadziei. Ukochana autorka milionów czytelników powraca na Kretę w kontynuacji bestsellerowej „Wyspy”. Nikt nie oddaje piękna Grecji tak wyraziście, a zarazem tak delikatnie, jak robi to Victoria Hislop. Ebook „Pewnej sierpniowej nocy” zachwyci miłośniczki sag rodzinnych i twórczości Lucindy Riley.

25 sierpnia 1957 roku. Na wyspie Spinalonga zostaje zlikwidowana kolonia trędowatych. Akty przemocy, do których wtedy dochodzi, mają druzgocące konsekwencje.

Dla Marii Petrakis i jej siostry Anny tej nocy zatrzymuje się czas. Dwie bliskie sobie rodziny rozdzielą się już na zawsze. A mieszkańcom Plaki zamknięcie kolonii na Spinalondze nieodwracalnie będzie kojarzyło się z tragedią.
Jak na nowo obudzić życie w miejscu naznaczonym piętnem choroby, ludzką tragedią i skandalem? Jak zbudować przyszłość na gruzach przeszłości?
Nadszedł czas, aby ponownie spotkać się z Anną, Marią, Manolisem i Andreasem w tygodniach poprzedzających ewakuację wyspy... i nie tylko.

Rekomendacje e-booka Pewnej sierpniowej nocy:

Victoria Hislop powraca na pachnące tymiankiem, pieszczone ciepłymi falami Morza Śródziemnego greckie wyspy. - „The Sunday Times”

List miłosny do Grecji, który w magiczny sposób przenosi czytelnika w inny czas i przestrzeń. - „The Sunday Mirror”

Hislop ze znawstwem zagłębia się w złożoną historię niezwykle fascynującego kraju, jakim jest Grecja. Pięknie napisana saga rodzinna. - „Daily Mirror”

Dramatyczna opowieść o miłości, zdradzie i lojalności. -  „Woman Magazine”

O e-booku Pewnej sierpniowej nocy blogerzy napisali:

Pewnej sierpniowej nocy jest satysfakcjonującą kontynuacją, której potrzebowaliśmy i cieszę się, że Victoria Hislop postanowiła wrócić do swojej historii. Autorka stworzyła opowieść, w której nie brakuje pasji, zazdrości i gniewu, ale pokazuje, jak z czasem te uczucia mogą zostać zastąpione przez inne i że nawet po tragedii można znaleźć szczęście. Polecam! - Paulina Kaleta - Reading My Love

Pewnej sierpniowej nocy od Victoria Hislop możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Piękno natury nie zawsze współgra z pięknem ludzkich dusz... W 1957 r. na jednej z greckich wysp wydarzyła się ogromna tragedia. Spinalonga - wyspa, na której zlokalizowana była kolonia osób chorujących na trąd - przestaje być dla nich miejscem bezpiecznym. Podczas jednej z upalnych nocy dochodzi do wydarzeń, których druzgocące konsekwencje wpłyną na życie wielu greckich rodzin.

Dwie siostry, Anna i Marta tracą w jednym momencie wiarę w lepszą przyszłość. Rodzinne więzi zostają zerwane, a obie kobiety muszą porzucić to, co bliskie ich sercu i spróbować odbudować na nowo swoje szczęście. Ich życie na Spinalondze nie będzie jednak łatwe. Każdy dzień przypomina o brutalnych wydarzeniach pewnego lata, każdy dom naznaczony jest tragedią, która spotkała niewinnych. Czy odważne kobiety odnajdą w sobie siłę, by zapomnieć o dawnych winach? Jak wyglądała ewakuacja, która na zawsze rozdzieliła kochające się osoby?

Wyspa to książka, która poruszyła moje serce i duszę, ukazując strach ludzi, którzy nie zrobili nic złego, tylko zachorowali na straszną chorobę. Pokazuje, jak możemy powstać z popiołów, podnieść się z trudnej sytuacji.

Jako kontynuacja głównej fabuły Wyspy, książka Pewnej Sierpniowej nocy jest dokładnie taka sama, mierząc się z okropnościami przeszłości. Nie jest to jednak usłane różami i widzimy to z perspektywy Marii, Andreasa i Manolisa, trzech głównych bohaterów, których życie bezpowrotnie odmienił trąd, śmiertelne wady Spinalongi i Anny. I właśnie to uderzyło mnie najbardziej. Jak na tak krótką powieść, zawiera ona wszystkie emocje, rzeczywistość i rozwój, jakich bym się spodziewała w znacznie dłuższym sequelu, a także odpowiada na wszystkie pytania, które pojawiają się pod koniec Wyspy. Jest to satysfakcjonująca kontynuacja, której potrzebowaliśmy i cieszę się, że Victoria Hislop postanowiła wrócić do swojej historii.

Autorka stworzyła opowieść, w której nie brakuje pasji, zazdrości i gniewu, ale pokazuje, jak z czasem te uczucia mogą zostać zastąpione przez inne i że nawet po tragedii można znaleźć szczęście. Polecam!

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć