ebook Krewniacy. Życie, miłość , śmierć i sztuka Neandertalczyków
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 935) Ilość stron (szacowana): 528

Krewniacy. Życie, miłość , śmierć i sztuka Neandertalczyków
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 36.00
wciąż za drogo?
44.64 złpremium: 28.80 zł Lub 28.80 zł
36.00 zł 20% rabatu
-23% 36.96 zł Lub 33.26 zł
45.59 zł Lub 41.03 zł
38.40 zł
40.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)

Ebook „Krewniacy” to świetny przewodnik po wiedzy na temat neandertalczyków. Jednocześnie to jedna z pierwszych książek przedstawiająca zupełnie nowy, sprzeczny z wcześniejszymi wyobrażeniami wizerunek naszych praprakrewnych. „Ważna lektura nie tylko dla wszystkich interesujących się naszymi pradawnymi kuzynami, lecz także dla wszystkich, których ciekawi ludzkość” – Yuval Noah Harari, autor „Sapiens. Od zwierząt do bogów”

Rebecca Wragg Sykes dowodzi w swojej książce, że nasi praprzodkowie nie byli to prymitywnymi istotami, ale ciekawymi świata, bystrymi obserwatorami, a także wynalazcami, obdarzonymi zdolnością przystosowywania się do zmiennych warunków, dzięki czemu zdołali przetrwać przeszło 300 000 lat w czasach ogromnych zaburzeń klimatycznych.
Dużą część cech definiujących Homo sapiens sapiens mieli również neandertalczycy, pozostałości ich DNA istnieją w naszych komórkach. Przejawiali zdolność do planowania i współpracy, do rzemiosła, altruizm, poczucie estetyki, wyobraźnię, a może nawet pragnienie transcendencji wykraczające dalej niż moralność.

Książka „Krewniacy” ukazuje neandertalczyków w zupełnie nowym świetle (podobnie jak „Sapiens. Od zwierząt do bogów” Harariego), przedstawiając pełną głębokich treści opowieść, w której człowieczeństwo jawi się jako nasza pradawna wspólna spuścizna.

„Piękna, sugestywna, wiarygodna” – profesor Brian Cox

Krewniacy. Życie, miłość , śmierć i sztuka Neandertalczyków od Rebecca Wragg-Sykes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć