ebook Przedsionek szczęścia - zapowiedź
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Przedsionek szczęścia - zapowiedź

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Data premiery e-booka obecnie nie jest znana

Henia wciąż tkwi w przedsionku właściwego życia. Takie przynajmniej odnosi wrażenie. Jest prawie spełniona: ma pracę, męża, rodzinę i przyjaciółkę – czyli zestaw prawie idealny.
Dlaczego więc wciąż prześladuje ją to „prawie”? Dlaczego targają nią niepokój i poczucie, że powinno być jakoś lepiej? Dlaczego czuje się tylko „prawie” na swoim miejscu?

Jej matka martwi się o ojca, który martwi się o babcię, która niczym się nie martwi. Przyjaciółka próbuje ją zaangażować w związkową misję ratunkową, a matka się zakochuje nie wiadomo w kim.
Henia chce wszystkim pomóc, bo nie za bardzo wie, jak pomóc samej sobie. Często czuje się zagubiona, niepewna, wymyśla czarne scenariusze i nie wie o sobie wielu rzeczy. Oprócz jednej: lubi piwo i tego akurat jest pewna.
Tylko do czego jej ta wiedza potrzebna?

Czarny humor, lekka i przyjemna opowieść o dylematach współczesnej kobiety w średnim wieku. Niepewność siebie, zbyt wiele możliwości, za mało odwagi, wygórowane oczekiwania otoczenia i poczucie, że życie przecieka przez palce. Znacie to?

O e-booku Przedsionek szczęścia blogerzy napisali: 

Historia Heni jest prawdziwa, aktualna, opowiedziana językiem pełnym humoru i ironii. Łatwo w niej odnaleźć obrazki z życia własnego czy znajomych. I dzięki spojrzeniu z boku niesie zrozumienie, że nie każdy problem jest dramatem, a inni ludzie też umieją sobie radzić. Przedsionek szcześcia to historia, która budzi uśmiech, ale i otwiera oczy. Lekka i z sensem. Warta poznania i przemyślenia. - Joanna Onysk - CzytAśka

Przedsionek szczęścia - zapowiedź od Anna Kapczyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Henia jest prawie szczęśliwa.

Prawie, bo tak.

W każdym aspekcie jej życia niby wszystko się układa, ale jednak nie do końca. Macie też tak? Zawsze można znaleźć jakieś „ale”. Mąż, praca, przyjaciółka, rodzina… niby wszystkie klocki szczęścia są na swoich miejscach. Ale.

No właśnie.

Mąż pracuje, ciągle go nie ma.

Praca, niby fajna, ale bardzo absorbująca i wymagająca.

Przyjaciółka jest, ale też jakby bardziej trzeba ją wspierać, niż ona wspiera.

Rodzice. Ech… Ojciec jest męczący, a matka jest zmęczona. A oboje zagubili gdzieś zdolność porozumiewania się ze sobą.

Jedynie babcia jest do rzeczy. Ale babcia, chociażby z racji wieku, też wymaga zainteresowania i wsparcia.

Czyli świat się kręci, życie codzienne komplikuje lub wpada w nudną rutynę. Pojawiają się niespodziewane kłopoty albo te, które wydawały się olbrzymie okazują się wydmuszką. Jak to w życiu.

Bo przecież każda z nas może z westchnieniem i przewróceniem oczami powiedzieć „Boże, jaka ja jestem PRAWIE szczęśliwa”!

Historia Heni jest prawdziwa, aktualna, opowiedziana językiem pełnym humoru i ironii. Łatwo w niej odnaleźć obrazki z życia własnego czy znajomych. I dzięki spojrzeniu z boku niesie zrozumienie, że nie każdy problem jest dramatem, a inni ludzie też umieją sobie radzić. A gdy w życiu zidentyfikujesz co ci przynosi radość, to pozwól sobie na nią, mów bliskim o tym czego potrzebujesz, a czasem pozwól sobie na na chwilę słabości, albo na proste przyjemności. Nie można snuć tylko czarnych wizji, wyobrażać sobie ponurych scenariuszy. Życie nie jest bajką ale trzeba sobie pozwolić na radość w nim! I dążyć do niej!

A czasem uświadomienie sobie, że kochamy to, czego wydaje nam się, że nie znosimy, bo jest elementem naszego życia, to bardzo mądra nauczka! Potrzebna!

Przecież lepiej jest być prawie szczęśliwym, niż po prostu nieszczęśliwym! A może trzeba przestać skupiać się na tym, co powoduje „prawie”? I już?

Przedsionek szcześcia to historia, która budzi uśmiech, ale i otwiera oczy. Lekka i z sensem. Warta poznania i przemyślenia!

Polecam!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć