ebook Trzynasty dzień tygodnia - audiobook
3.7 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 520) Ilość stron (szacowana): 480

Trzynasty dzień tygodnia - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - polecana oferta: 32.18
wciąż za drogo?
39.90 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
32.18 zł Lub 28.96 zł
40.76 zł Lub 36.68 zł
42.90 zł
42.90 zł 20% rabatu
30.03 zł
30.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Środek zimowej nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Mróz. Niepewność i przytłaczające uczucie bezsilności wobec władz PRL, które wprowadziły stan wojenny. Stacje radiowe nie nadają, telefony milkną. Na ulice Polski wyjeżdżają czołgi i transportery opancerzone. Czy może być lepszy czas na popełnienie morderstwa?

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku polskie władze komunistyczne z generałem Jaruzelskim na czele wprowadzają stan wojenny, który ma za zadanie likwidację „Solidarności” i przywrócenie socjalistycznego porządku w całym kraju. Milkną telefony, a radio i telewizja przestają nadawać. Na ulice polskich miast wyjeżdżają czołgi i transportery opancerzone. W stan gotowości postawiona jest Milicja Obywatelska i Służba Bezpieczeństwa.

Tej nocy grupa milicjantów wysłana na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować działacza „Solidarności” znajduje w sąsiednim mieszkaniu ciało zastrzelonego mężczyzny. W tym samym czasie, w innej części miasta dochodzi do zaskakująco podobnego morderstwa. Oba mieszkania zostały dokładnie splądrowane, a świadkowie w pobliżu obu miejsc zbrodni widzieli milicyjną nysę oraz dwóch ludzi, jednego w mundurze, drugiego w cywilnym ubraniu. Czy to przypadek?

Na poszukiwania morderców rusza grupa śledczych kierowana przez porucznika Marcinkowskiego, któremu w tym śledztwie mają pomóc dwaj milicjanci – rozpoczynający pracę w wydziale niedoświadczony absolwent szkoły oficerskiej podporucznik Mirosław Brodziak i oddelegowany z SB stary wyga, chorąży Teofil Olkiewicz.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Leszka Filipowicza.

Trzynasty dzień tygodnia - audiobook od Ryszard Ćwirlej możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć