ebook Dotyk
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 133)

Dotyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.74
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
20.74 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł
26.00 zł
23.93 zł
25.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden dzień, jedno spotkanie, jedna decyzja… Tyle wystarczy, by odmienić swój los lub stracić coś bezpowrotnie. Majka i Michał są tego przykładem.

Ona uwielbia brawurę i prowadzi szalone życie. Jej znakiem rozpoznawczym są ryzykowne decyzje, szemrane znajomości i wybitny talent do pakowania się w kłopoty. Zrobi, zanim pomyśli. Nigdy niczego nie żałuje. Płaci wysoką cenę za swoje błędy.

On, mimo młodego wieku, ma w życiorysie kilka poważnych rys i dramatycznych zdarzeń. Wie, czym jest odpowiedzialność za drugą osobę i ciężka praca. Każdego dnia podejmuje próbę rozliczenia się z przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć.

Majka i Michał. Są jak dwa żywioły, dwa zupełnie inne światy.

Ale już podczas pierwszego spotkania wiedzą, że ta znajomość odmieni ich życie. Poznają się w najgorszym dla siebie momencie. Są poranieni, zagubieni, z bagażem złych doświadczeń i problemów. Ukojenia szukają z niezobowiązującej relacji.

Jednak nie tak łatwo uciec przed rodzącym się uczuciem…

O e-booku Dotyk blogerzy napisali: 

Zmysłowa strona tej powieści nie jest tylko mało znaczącym dodatkiem, ma do odegrania swoją rolę, tak samo jak i strona emocjonalna, obie podnoszą temperaturę fabuły i dopełniają wątki, podkręcając je. Dotyk jest opowieścią o uczuciach, zamykaniu drzwi do przeszłości i otwieraniu do przyszłości, gdzie słowo „kocham” nie jest mówione ot tak sobie, lecz z przekonaniem i wiarą. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Dotyk od Ilona Gołębiewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miło było powrócić do pisarki. Lubię czytać napisane przez nią historię, gdyż za KAŻDYM razem, znajdę w nich wiele cennych rzeczy. A przede wszystkim, czyta się lekko, przyjemnie, bez jakichkolwiek blokad. Połyka się wręcz książkę w bardzo szybkim czasie i gwarantuje Wam, jeśli oczywiście lubicie powieści obyczajowe, to przepadniecie. Tak jak ja... Okej, może nie przeczytałam jej szybko, ale to ze względu na ciągły brak czasu. Mam dużo pracy i niestety nie mam możliwości podczytywać gdzieś w wolnych chwilach. Bo... ich po prostu nie mam. Gdy sięgamy po kolejną książkę autorki wiemy, albo inaczej, możemy się domyślić, co dostaniemy. W jakim stylu. I tutaj wiedziałam, że będą realne problemy. Realni bohaterzy. Uczucia, emocje... Czyli wszystko, co nas otacza. Nie ma tutaj scen niemożliwych. I za pokazywanie świata takim, jakim jest, cenie sobie lektury z dorobku Gołębiewskiej. Nie zawiedziecie się, uwierzcie mi.

Na samym początku miałam mieszane uczucia odnośnie bohaterów. Szczególnie do Majki, która totalnie nie przyjęła się u mnie głównie bezmyślnością, lekkomyślnością, charakterem, za jakim niezbyt przepadam. Była po prostu potrzepana. Jednak im dalej czytałam, tym bardziej moje serce "topniało" w jej stronę, że finalnie, polubiłam ją.
Michał z kolei początkowo wydawał się tajemniczy, ale byłam ciekawa, co u niego będzie za "śmierdząca sprawa", która będzie krzyżować mu plany w życiu.
Na plus oczywiście jest kreacja bohaterów, bo nie tylko jak się domyślacie jest Majka i Michał, ale jest też Olga i Sebastian. Ta czwórka tak się różni, że dzięki temu nie jest nam z nimi nudno i możemy ich śmiało zaakceptować, czasami się pośmiać. Ale to takie postacie z krwi i kości. Prawdziwe, że śmiało takich ludzi byśmy spotkali w swoim życiu.

Emocje i uczucia, może nie uderzały we mnie z ogromną siłą. Może nie zwalały mnie z nóg. Bardziej to tutaj było mi ogromnie przykro. Za pewne osoby trzymałam kciuki bardzo mocno, żeby wszystko poszło po ich myśli, a nie tak, jak to zmierzało. Smutek, współczucie... Ale to nie wszystko.
Przede wszystkich chciałabym zwrócić Waszą uwagę na to, jak autorka kreuje klimat między bohaterami. Jak pojawia się napięcie, jakieś delikatne emocje, aż do tych trudniejszych, mocniejszych... Jest też tutaj ból po rozstaniu, konsekwencje swoich czynów, co również jest ważne, bo wiele osób zapomina o konsekwencjach. Myśli, że jest młody, a to równa się z bezkarnością... No nie koniecznie. Ilona Gołębiewska porusza temat materialności, który jest ogromnie ważny, szczególnie w obecnych czasach. Nie mówi się o tym na co dzień, a powinno, bo zamiast skupiać się na drugim człowieku, to pędzimy, by mieć więcej i lepiej niż ten drugi...

Reasumując uważam, że jest to kawał dobrej historii, po którą śmiało możecie sięgnąć. Oczywiście polecam ją wszystkim fanom autorki, ale i czytelnikom gatunku romansu i powieści obyczajowej. Niemniej jednak nie znajdziecie tutaj ciągłych scen seksu, które jak zauważyłam w ostatnim czasie, to w prawie każdej książce one występują, a to nie o to chodzi... Ma swoje odpowiednie tempo, które nas ani nie nudzi, ani nie sprawia, że z trudem nadążamy za postaciami. Dialogi i opisy są wyważone. Myślę, że jeśli czytaliście jakąkolwiek wcześniejszą powieść pisarki i która się Wam podobała, to i ta Wam przypadnie do gustu. Mnie się podobała i czekam cierpliwie na kolejną historię.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Tylko magia słowa
Przeszłość nie jest bez znaczenia, niektórzy umieją lub mogą się od niej odciąć albo czerpią z niej motywację. Dla jednych jest siłą napędową i skrzynią pełną dobrych wspomnień, innych dopada gdy są podatni na ciosy i atakuje podstępnie, a wtedy może nastąpić powtórka z tego, co najgorsze. W pojedynkę trudno jest stawić czoła temu, co było i co właśnie dzieje się, dużo nie potrzeba by stracić wiele, ale niekiedy ktoś wyciąga pomocną dłoń …

Majka bierze od życia dużo, wydaje się beztroska, nieprzewidywalna, po prostu szalona. Wciąż gdzieś gna i czasem zbyt blisko podchodzi do granic, uwielbia ryzyko. Michał zdaje się być jej przeciwieństwem, rozważny, pomocny, ale mający również swoje tajemnice, obciążające go bardziej niż ktokolwiek przypuszcza i skrywające je głęboko w sobie. Spotykają się w momencie gdy oboje są na życiowym wirażu, jak długim i niebezpiecznym jeszcze nie wiedzą. Na coś poważniejszego wydaje się to najgorszy czas, lecz na dobrą zabawę jak najbardziej, taką pozwalającą zapomnieć o problemach i po prostu przez chwilę poczuć, że tuż obok jest ktoś, czyj czuły dotyk jest swoistą kotwicą. Jednak od kłopotów trudno uciec, zwłaszcza jeśli zbyt wiele spraw nie idzie tak jak powinno, a niedopowiedzenia i sekrety dodatkowo jeszcze komplikują i tak pogmatwaną codzienność. Przeszłość Majki daje o sobie znać i to wtedy gdy dziewczyna nie jest przygotowana na kolejny cios, ale próbuje zminimalizować jego niszczącą siłę. Ale nie tak łatwo pokonać dawne demony, Michał również walczy z nimi, żadne z nich niczego nie obiecywało drugiej stronie, lecz to, co ich łączy już nie jest prostą relacją opartą na czystej chemii. Czy mogą na siebie liczyć, chociaż tak dużo zataili przed sobą? Łatwo odejść kiedy wszystko wokół się wali, zrobić krok w tył, wiedząc, że nikt o to nie będzie miał żalu, lecz może warto wybrać trudniejszą opcję i wytrwać?

Piękna kobieta po przejściach, atrakcyjny mężczyzna z tajemnicami, spotkanie w niewłaściwym czasie i kłopotliwa przeszłość pukająca do drzwi teraźniejszości. Bohaterowie Ilony Gołębiewskiej nie są idealni, daleko im do bycie wzorcem, kryją w zanadrzu dużo bolesnych blizn. Mogą się wydawać lekkomyślni i nierozważni, chociaż pełni uroku, ale kiedy poznaje się ich bliżej dostrzega się w nich rzeczywiste postacie, a nie jedynie papierowe sylwetki. Historia jaką poznają czytelnicy ma niejeden zakręt, zmuszający do spojrzenia na to, co już zdążyliśmy przeczytać z co i rusz nowej perspektywy. Lekka warstwa, pokazująca czerpanie z życia garściami jest wstępem do pokazania ludzi, mających za sobą niełatwe doświadczenia i stojących u progu czegoś, co w ogóle nie było brane pod uwagę. Niezobowiązująca znajomość? Tak, ale nic poza tym, bo za dużo dzieje się by rzucać się w głębsze relacje z kimś kogo dopiero poznało się. Jednak pisarka stawia przed bohaterami szansę, taką, którą nie od razu docenia się w całości, chociaż pewne jej elementy są kuszące. Jak nie oprzeć się przygodzie i komuś, kto od pierwszej chwili nie pozwala obok siebie przejść obojętnie? Ilona Gołębiewska jednak nie poprzestaje tylko na wzajemnej fascynacji, dodając do tego życiową prozę i wyzwanie by zaufać komuś, chociaż dopiero co zostało się dotkliwie zranionym. Zmysłowa strona tej powieści nie jest tylko mało znaczącym dodatkiem, ma do odegrania swoją rolę, tak samo jak i strona emocjonalna, obie podnoszą temperaturę fabuły i dopełniają wątki, podkręcając je i będąc ich integralną częścią. Dotyk jest opowieścią o uczuciach, zamykaniu drzwi do przeszłości i otwieraniu do przyszłości, gdzie słowo „kocham” nie jest mówione ot tak sobie, lecz z przekonaniem i wiarą.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć