ebook Srebrna łyżeczka
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 113)

Srebrna łyżeczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 40.76
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-30% 22.90 zł
24.68 zł 20% rabatu
26.32 zł Lub 23.69 zł
31.25 zł Lub 28.13 zł
23.00 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Historia kobiety, która przeszła w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły, że zamknęła się w sobie i skupiła na karierze. Aż nagle ktoś pokazał jej, że można żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i pokazał zupełnie inny świat.

Pewnego dnia Lidia dostaje list od tajemniczej kobiety, która przedstawia się jako przyjaciółka rodziny. Chce jej przekazać w spadku mieszkanie. Niczego więcej nie wyjaśnia.
Kim jest ta kobieta?
Dlaczego tak jej na tym zależy?

Nawiązuje się między nimi przyjaźń. Starsza kobieta uczy ją wrażliwości i wiary w lepsze jutro. Nadal jednak nie wyjaśnia, skąd są srebrne łyżeczki i dlaczego mają być właśnie jej. Po jej odejściu Lidia chce dowiedzieć się prawdy. W końcu odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami.
Tajemnicę, dzięki której odnajduje spokój i szczęście.

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji.
Gdy wydaje nam się, że już nic dobrego nas nie spotka, nagle dzieje się coś niezwykłego. Spotykamy kogoś, kto pokazuje nam, że można żyć inaczej. Musimy tylko w to uwierzyć.

O e-booku Srebrna łyżeczka blogerzy napisali: 

Magdalena Witkiewicz stworzyła historię nie tylko intrygującą, lecz życiową, prawdziwą bez zbędnego koloryzowania, bez przesadyzmu w ozdobnikach. Dzięki temu nie jest ona za słodka, nie jest mdła, lecz ma smak prawdziwego życia. Taka właśnie jest Srebrna łyżeczka – życiowa. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Wszystko opisane tak, że nie sposób się z tą opowieścią rozstawać. Wciąga i trzyma. Wszystko wczoraj robiłam ze Srebrną łyżeczką pod ręką, każda wolna chwila należała do Lidii. Musiałam doczytać do końca. A dziś ciągle o niej myślę. - Joanna Onysk - Czyt-Aśka

Srebrna łyżeczka od Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie jest niesprawiedliwe. A ludzie sobie z nim nie radzą. Albo radzą sobie kosztem innych. Bolesnym kosztem.

Gdy poznajemy bohaterkę Srebrnej łyżeczki Lidię, z każdym zdaniem opisującym jej historię, serce nam się kraje. Niełatwe dzieciństwo, niezwykle wczesna dojrzałość. Musiała zostać matką swojej matki. A żadnej innej rodziny nie ma. Brak jakiegokolwiek wsparcia. Bardzo młoda i bardzo doświadczona przez życie.

Konrad wydaje się jej przeciwieństwem, dojrzały, z poukładanym życiem, solidnym rodzinnym zapleczem. Pojawia się w życiu Lidii, gdy los sprzedaje jej kolejne kopniaki. Jeden po drugim, a każdy wydaje się silniejszy od poprzedniego. Konrad postanawia zaopiekować się dziewczyną.

I żyli długo i szczęśliwie.

I nieprawda.

…na wszystko w życiu jest czas. Trzeba być dzieckiem, potem nastolatką, a dopiero później wkroczyć w dorosłość. Każdy okres rządzi się swoimi prawami . Jeżeli przedwcześnie musiałeś dorosnąć, to prędzej czy później będziesz chciał być dzieckiem. Jeżeli nie byłeś nigdy nastolatkiem, pewnego dnia zatęsknisz za beztroską tego wieku.

Traumy Lidii kładą się cieniem na bajce o Kopciuszku. Czy baśniowy związek to przetrwa? Czasem wielka miłość to przecież i tak za mało, aby być razem.

Jak wszystko może zmienić list od całkowicie obcej kobiety z innego miasta, japońska technika naprawy porcelany i srebrna łyżeczka z monogramem?

Kolejna książka Magdaleny Witkiewicz, która ma w sobie i piękną baśń, i trudną historię, i życiową mądrość.

Wielowymiarowych bohaterów i niejednoznaczne sytuacje. Czułość i wściekłość, żal i szczęście, pretensje i tęsknotę. Dojrzałość i jej brak. Zmusza do myślenia o tym co się samemu zrobiło, o tym co zrobili inni, a jak my to odbieraliśmy. Nie zawsze szczęście jest proste, nie każdemu nieszczęściu łatwo zapobiec, a ludzie miewają inne niż my perspektywy i motywacje. Warto to przemyśleć i brać pod uwagę. A o ważne związki trzeba dbać i walczyć. Czasem z samym sobą.

Dopóki dwie osoby żyją, zawsze można naprawiać relację

I wszystko to opisane tak, że nie sposób się z tą opowieścią rozstawać. Wciąga i trzyma. Wszystko wczoraj robiłam ze Srebrną łyżeczką pod ręką, każda wolna chwila należała do Lidii. Musiałam doczytać do końca. A dziś ciągle o niej myślę.

Polecam Wam gorąco Srebrną łyżeczkę. Przeczytajcie, przemyślcie!

PS. Dla zagorzałych fanów Autorki śliczny, malutki follow up do Wizjera, którego lekturę również polecam.

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Choć epoka listów wysyłanych tradycyjną pocztą dawno już za nami, dziś Magdalena Witkiewicz powraca do tej formy korespondencji. A jeśli owa korespondencja, wywoła wielkie zamieszanie w życiu odbiorcy, to z jeszcze większym zaciekawieniem będziemy chcieli poznać jej zawartość.

Tak właśnie jest z najnowszą powieścią Pani Magdaleny. Srebrna łyżeczka ukazuje historię nie tylko tajemniczą, lecz do cna wciągającą. Autorka ponownie zarysowała historię, która zadaje wiele pytań, zmusza nas do refleksji. Autentyczność oraz styl poprowadzenia fabuły, czynią ją namacalną, wywołując wrażenie, że czytamy historię będącą zapisem prawdziwych wydarzeń. Myślę, że nie jest wykluczone, że gdzieś na świecie żyje człowiek, w którego życiu wydarzyła się historia podobna do tej z życia Lidii.

Kobieta nie znała swojego ojca, natomiast alkoholizm jej matki, sprawił, że bardzo szybko musiała dorosnąć. Brak dzieciństwa oraz szybkie wkroczenie w dorosłe życie nie pozwoliły Lidii zaznać beztroskiego życia. Pewnego dnia otrzymuje list od tajemniczej kobiety. Przedstawiając się jako przyjaciółka rodziny, chce przekazać Lidii spadek.

Jaką tajemnicę skrywa pięć srebrnych łyżeczek z wygrawerowaną literą L? Jak Lidia. Jak bardzo treść listu zmieni dotychczasowe życie bohaterki? Kim jest Irena Chojnacka?

Wiele pytań rodzi się w trakcie poznawania tej historii. Często szukanie odpowiedzi prowadzi nas do wielu refleksji, które warto zatrzymać w swoim sercu.

Magdalena Witkiewicz w książce Srebrna łyżeczka podejmuje problem alkoholizmu jednego z rodziców. Jego negatywnych następstw w wychowaniu dzieci. Autorka uświadamia nam również, że miłość może być krucha niczym porcelana. Jeden nierozważny ruch może roztrzaskać ją na drobne kawałki, a posklejanie jej w jedną całość będzie wymagało od nas ogromnej staranności.

Historię zapisaną na kartach tej powieści poznajemy z perspektywy trzech osób – Lidii, Konrada oraz Ireny Chojnackiej, co pozwala nam spojrzeć na nią z trzech perspektyw, trzech punktów widzenia.

Autorka stworzyła historię nie tylko intrygującą, lecz życiową, prawdziwą bez zbędnego koloryzowania, bez przesadyzmu w ozdobnikach. Dzięki temu nie jest ona za słodka, nie jest mdła, lecz ma smak prawdziwego życia. A taka właśnie jest najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz – życiowa.

Autorka ponownie chwyta za serce, zadaje pytania, dając tym samym możliwość przyjrzenia się swojemu życiu, swoim decyzjom. Warto sięgnąć po Srebrną łyżeczkę. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć