ebook Miś zwany Paddington
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 78593)

Miś zwany Paddington
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.00
wciąż za drogo?
27.00 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
27.00 zł
29.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Opowieść, w której Paddington wprost z Mrocznego Zakątka Peru przybywa do Londynu i znajduje swoje miejsce na świecie.

„Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem” – głosił napis na tabliczce zawieszonej na szyi pewnego misia, który przybył z Mrocznego Zakątka Peru i samotnie stał na peronie stacji Paddington. Państwo Brownowie postanowili przygarnąć nieszczęśnika, ale… tylko na jedną noc. Czy miś zaskarbi sobie ich serca? Czy jego dobre wychowanie i poczciwa dusza wygrają z wyjątkowym, nawet jak na niedźwiedzie, talentem do wpadania w kłopoty, i to po same puchate uszy?

Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to również klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom.

Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu.

O e-booku Miś zwany Paddington blogerzy napisali: 

Książka Michaela Bonda zawiera w sobie czystą esencję dzieciństwa, kojarzącego się z leniwym niedzielnym popołudniem, gdy wspólnie pijemy kakao, poniedziałek jest jeszcze daleko, a słońce delikatnie wpada przez okno. A może to dźwięk deszczu…? Teraz, będąc dorosłym człowiekiem, już doskonale rozumiem, dlaczego Miś zwany Paddington to absolutna klasyka gatunku. - Erna Eltzner - Majuskuła

To inteligentna i rozgrzewająca serce powieść, dlatego łatwo zrozumieć, dlaczego przetrwała próbę czasu, a Paddington stał się jednym z najbardziej lubianych niedźwiedzi. Wspaniała historia do podzielenia się z całą rodziną. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Miś zwany Paddington od Michael Bond możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To pierwsza z serii wielu książek o tym cudownym misiu. To klasyczna książka wydana po raz pierwszy w 1958 roku, gdzie wartości rodzinne są nadal ważne. Rodzice są szanowani, dzieci grzeczne i wszyscy dobrze się dogadują.

Miś Paddington to bardzo uprzejmy i opiekuńczy miś. Ale chociaż ma dobre intencje, zawsze wpada w kłopoty. Te przygody są inne niż te obecne. W dzisiejszych czasach wydaje się, że historie dzieci są o tym, że celowo postanowiły zrobić coś złego i źle się zachowywać. Paddington jednak nie zamierza źle się zachowywać. Wpada w kłopoty, błędnie interpretując sytuację, ponieważ jest obcym niedźwiedziem, który właśnie przybył do Anglii.

Mimo że Paddington zawsze wpada w kłopoty, wszystko kończy się dobrze, ponieważ jego nieszczęścia zawsze dają pozytywny skutek. Myślę, że ma z tym coś wspólnego fakt, że ma dobre intencje. I to jest coś, co czyni go właśnie sympatycznym.

Książka ta podzielona została na kilkanaście rozdziałów, a każdy rozdział to osobna przygoda. Mimo że ma długość powieści, dzieci mogą ją czytać po jednym rozdziale.

Miś zwany Paddington to przyjemna lektura dla dzieci. Inteligentna i rozgrzewająca serce powieść i łatwo zrozumieć, dlaczego przetrwał próbę czasu, a Paddington stał się jednym z najbardziej lubianych niedźwiedzi. Wspaniała historia do podzielenia się z całą rodziną.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Uważam, że z książek dla dzieci po prostu się nie wyrasta — i już! Sama jestem tego świetnym przykładem, bo namiętnie śledzę wszelkie nowości oraz reedycje. W tym roku sześćdziesiąte (!) urodziny obchodzi Paddington, czyli jeden z najpopularniejszych niedźwiadków na świecie. Z tej wyjątkowej okazji w ręce polskich czytelników trafia odświeżone wydanie, z piękną okładką, znanymi już ilustracjami autorstwa Peggy Fortnum, ale, co najważniejsze, z tą samą treścią, która zachwyca już od lat! Przyznaję, że będąc dzieckiem nie szalałam za Paddingtonem, woląc Puchatka, lecz nigdy nie jest za późno, aby się zrehabilitować. Teraz nadarzyła się ku temu odpowiednia okazja, co bardzo mnie ucieszyło. Bo zdążyłam odkryć, iż bohater Michaela Bonda znakomicie poprawia mi humor w najczarniejszych dniach. Na chwilę znowu mogę stać się beztroską dziewczynką, która wierzy, że w końcu spotka różne gadające zwierzątka.

W książce znajdziemy osiem rozdziałów, a każdy opowiada o innej przygodzie. Poznajemy sam początek historii Niedźwiadka — to, jakim sposobem znalazł się w Londynie, skąd się wzięło jego imię, jak zostaje przyjęty przez swoją nową rodzinę, u której miał się zatrzymać na zaledwie jedną noc! Cóż, Paddington podbił serca Brownów, podbił również serca czytelników. Nic w tym dziwnego. Powieść Michaela Bonda zawiera w sobie uniwersalne prawdy, czasami o nich zapominamy, ale one ciągle trwają. Gotowe, aby na nowo je odkryć. Zwłaszcza w towarzystwie naszych pociech — idealny sposób na spędzanie wspólnego czasu. My, dzieci, Paddington. I może jeszcze ciasteczka…

Całość napisano językiem prostym, odpowiednim dla młodych czytelników, aczkolwiek uniknięto przesadnej infantylizacji sprawiającej, że dana pozycja traci na wartości. Nie da się nie zauważyć specyficznego brytyjskiego poczucia humoru (wiem, nie każdy przepada), towarzyszącego wszelkim wydarzeniom, które Niedźwiadka spotykają. A życie w wielkim mieście to dla Paddingtona prawdziwa nowość! Nie da się uniknąć zabawnych wpadek, ale wszystko można naprawić z pomocą miłości. A Brownowie swojego przyjaciela kochają mocno, zawsze wyciągając w jego stronę pomocną dłoń — i z wzajemnością. Obserwowanie tej rodziny, ich relacji, to prawdziwa przyjemność.

Książka Bonda zawiera w sobie czystą esencję dzieciństwa, kojarzącego się z leniwym niedzielnym popołudniem, gdy wspólnie pijemy kakao, poniedziałek jest jeszcze daleko, a słońce delikatnie wpada przez okno. A może to dźwięk deszczu…? Teraz, będąc dorosłym człowiekiem, już doskonale rozumiem, dlaczego Miś zwany Paddington to absolutna klasyka gatunku, obok wspomnianego wcześniej Misia Puchatka, Piotrusia Pana albo Alicji w Krainie Czarów. Pewne historie zostają z nami na zawsze, więc dobierajmy je właściwie, dla nas oraz dzieci.

Cóż mogę dodać? Oczywiście, chętnie dalej rozpływałabym się nad uroczym Paddingtonem, ale chyba już dostatecznie przedstawiłam Wam, skąd bierze się mój zachwyt. Gorąco zachęcam do wybrania się do najbliższej księgarni, znalezienia półki oznaczonej literką „B” (jak „Bond”) i zaproszenia Niedźwiadka do naszego domu. Po raz kolejny podkreślę, że bardzo cieszy mnie fakt, iż finalnie mogłam tego bohatera lepiej poznać oraz go pokochać. Lecę czytać kolejne tomy, a trochę mi ich jeszcze zostało — uff, na szczęście!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Majuskuła
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć