ebook Komnata głodu i chłodu
2 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Komnata głodu i chłodu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 18.33
wciąż za drogo?
20.37 złpremium: 13.14 zł Lub 13.14 zł
18.33 zł Lub 16.50 zł
21.90 zł
18.32 zł
18.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Krystyna na strychu swojego domu odnajduje tajemniczy pamiętnik, zawierający wojenne wspomnienia młodej dziewczyny. Z każdym kolejnym dniem lektury maturzystka odkrywa makabryczną przeszłość swojej rodziny. Odtąd jej życie nie będzie takie samo.

„Napisałam Komnatę głodu i chłodu, aby uświadomić innym, jakie okropieństwa przydarzyły się ludziom takim jak my w trakcie II wojny światowej i dlaczego powinniśmy nie dopuścić do rozpętania kolejnych konfrontacji zbrojnych.
Zważywszy na to, że zamierzam zobrazować trudne sytuacje, treść jest czasem brutalna. Myślę, że jedynie one są w stanie zmienić myślenie człowieka”.

O e-booku Komnata głodu i chłodu blogerzy napisali: 

Komnata głodu i chłodu to książka nie tylko z ciekawą fabułą. To przede wszystkim pouczająca historii przepełniona przemyśleniami. To zbiór przemyśleń, które niech będą dla nas przestrogą i nauką, aby historia się nie powtórzyła. Debiutancka książka Magdy Chruścińskiej jest tą, po którą warto sięgnąć. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Komnata głodu i chłodu od Magda Chruścińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po przeczytaniu debiutanckiej książki Magdy Chruścińskiej w naszym umyśle rodzi się wiele refleksji. Tą najważniejszą u mnie była myśl, aby doceniać to, co mamy, aby cieszyć się tym, co daje nam życie. A te nie zawsze bywa łaskawe, nie zawsze los obdarza nas pomyślnością. Jednak to, co najważniejsze dziś możemy żyć w poczuciu bezpieczeństwa, wolności, której nie mogli zaznać żyjący w czasach II wojny światowej.

Komnata głodu i chłodu to książka, która bez wątpienia trafia do naszej świadomości, która dobitnie ilustruje ogrom zła, jakiego doświadczyli ludzie w tamtych czasach. Autorka w bardzo zręczny i ciekawy sposób zestawiła dwie perspektywy czasowe. Lata wojenne oraz obecne pokazują jak dzisiejsze problemy młodzieży są niczym, w porównaniu z tym czego doświadczali ludzie podczas wojny. Walka o każdy kawałek chleba, o każdą kroplę wody, w porównaniu z tym jak dziś marnotrawimy żywność, to zestawienie dwóch jakże innych światów. Jednak to uświadamia nam, że dziś nie doceniamy zdawałoby się podstawowych rzeczy, które w czasach wojny są górą nie do zdobycia. Jak dziś nie dbamy o relacje ludzkie, jak łatwo się poddajemy, mając znacznie bezpieczniejsze i dogodniejsze warunki.

Magda Chruścińska uświadamia nam również, jak dziś pomimo wielu wygód, jesteśmy słabi i krusi. Komnata głodu i chłodu ukazana jest jakoby z perspektywy Krystyny, uczennicy trzeciej klasy liceum. Pewnego dnia podczas miłosnej schadzki z chłopakiem, na strychu znajduje pamiętnik. Jak się okazuje zawarte są w nim zapiski Wiktorii, jej prababki, która w czasie II wojny światowej przebywała w piwnicy, w miejscu ciągłego chłodu. A brak wyżywienia i możliwości zdobycia go potęgował ciągłe uczucie głodu. Na kartach tej książki poznajemy losy kobiety, która doświadczyła wiele zła. Odnalezienie i ocalenie przez brata wywołało we mnie ogromne wzruszenie.

Jak już wspomniałem fabuła przeplatana jest historią wojenną oraz tą współczesną. Dlatego też Komnata głodu i chłodu to książka nie tylko z ciekawą fabułą. To przede wszystkim pouczająca historii przepełniona przemyśleniami. To zbiór przemyśleń, które niech będą dla nas przestrogą i nauką, aby historia się nie powtórzyła. Debiutancka książka Magdy Chruścińskiej jest tą, po którą warto sięgnąć. Dlatego też Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje.

Ocena: 5+/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć