ebook Sanatorium Zagłada
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 78)

Sanatorium Zagłada
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.99
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
26.90 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
21.99 zł
26.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Max Czornyj – autor poczytnych thrillerów – w zaskakującej odsłonie. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który niespodziewanie musi skonfrontować się z okrutną rzeczywistością. Aresztowany przez Niemców i umieszczony w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie odkrywa, że wszystko, w co wierzył, to jedynie wytwór fantazji…

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności.

Na świecie trwa wojna, zamiast cesarzy i królów niemal całą Europą władają naziści, a motorem napędowym istnienia jest pragnienie przetrwania.
Czy w tej obdartej z ideałów, przerażającej rzeczywistości jest miejsce na jedyną znaną księciu miłość? Na miłość przeniesioną z kart wielkich romansów?

W życiu Lwa niebawem pojawia się kilka kobiet, z których każda ma swoje sekrety i skrywane pragnienia. Książę wpada w sieć intryg, oszustw i kłamstw snutych na ogromnym terenie zakładu dla obłąkanych. Tymczasem naziści planują akcję Lebensunwertes Leben mającą na celu eksterminację pacjentów.

„Nie dziwić się” – to dewiza co rusz powtarzana przez Lwa. Dewiza, która wiedzie go ku nieuchronnemu.
Być może jego misja została zapisana w słowach biblijnych proroków?

O e-booku Sanatorium Zagłada blogerzy napisali:

Choć Sanatorium Zagłada nie jest powieścią grozy, ani thrillerem, w których Max Czornyj doskonale się odnajduje, to nie da się ukryć, że historia zapisana na jej kartach przeraża oraz trzyma naszą psychikę w napięciu. Najbardziej zastanawiające jest to, jak bardzo można wsiąknąć w wyimaginowany świat? Jak wielkich zmian w naszym umyśle może dokonać fakt, iż owy świat nie istnieje? - Tomasz Kosik - Czyt-NIK 

Sanatorium Zagłada od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sanatorium Zagłada to trzecia już odsłona obyczajowa Maxa Czornyja. Powieść inspirowana jest prawdziwą historią. Dlatego też po przeczytaniu książki przecierałem oczy ze zdziwienia, że historia ta miała miejsce w prawdziwym życiu.

Historia ta nie jest zapewne odbiciem stu procentowych wydarzeń, jednak nawet ich namiastka zaskakuje i porusza. A nie da się ukryć, że losy głównego bohatera dotknęły mnie do żywego.

Na kartach tej powieści poznajemy Lwa Wilcka potomka prastarego rodu. Wychowany był on w duchu belle epoque. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żyjąc w pełnym odosobnieniu, wpajano mu, że owa epoka nadal istnieje, mimo, iż jej echa dawno już minęły. Jednak cały obraz uległ diametralnej zmianie w chwili aresztowania go przez Niemców.


Książe Wilcek umieszczony został w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie. Jego „nowy dom” daleki był od dotychczasowego. Jego postrzeganie świata i otaczającej go rzeczywistości zmieniły się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko, w co dotychczas wierzył, było jedynie wytworem fantazji. Wyimaginowana epoka królów i cesarzy runęła w gruzach. Jedyne co było prawdą to wojna, która objęła całą Europę. Całe dotychczasowe życie mężczyzny zmieniło się w koszmar. Popadło w ruinę.

Czy jednak w nowej rzeczywistości znajdzie się miejsce na miłość? Zwłaszcza, że niebawem w jego życiu pojawią się kobiety. Każda z nich skrywać będzie sekrety.

I choć Sanatorium Zagłada nie jest powieścią grozy, ani thrillerem (w których Max Czornyj doskonale się odnajduje), to nie da się ukryć, że historia zapisana na jej kartach przeraża oraz trzyma naszą psychikę w napięciu. Najbardziej zastanawiające jest to, jak bardzo można wsiąknąć w wyimaginowany świat? Jak wielkich zmian w naszym umyśle może dokonać fakt, iż owy świat nie istnieje? A co gorsze, ten prawdziwy jest po stokroć gorszy, czarniejszy. I choć chciałoby się z niego wyjść, nie pozwalają na to mury Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie. To, czego doświadczyli jego mieszkańcy przeraża. Naziści planowali bowiem akcję Lebensunwertes Leben, który miała na celu eksterminację pacjentów.

Czy nazistom udała się ta akcja? Jak potoczyło się dalsze życie Lwa Wilcka? Warto znaleźć odpowiedzi na te pytania. Warto sięgnąć po Sanatorium Zagłada. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć