ebook Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy - audiobook
4.07 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 4556) Ilość stron (szacowana): 530

Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 36.69
Audiobook - najniższa cena: 37.97
wciąż za drogo?
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
37.97 zł Lub 34.17 zł
47.90 zł
47.90 zł Lub 43.11 zł
37.97 zł
38.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Przełomowa analiza nowego porządku ekonomicznego, narzuconego przez cyfrową rewolucję, i jedna z najważniejszych książek XXI wieku o gospodarce i społeczeństwie

Gra toczy się o wysoką stawkę. Dążenia potężnych korporacji do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. Pasożytnicza logika ekonomiczna, w której wytwarzanie towarów i usług jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, może zmienić ludzką naturę w XXI wieku tak samo, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku.

Autorka pokazuje, jak patronująca tym procesom Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki; jak prognozy naszych zachowań są kupowane i sprzedawane na rynkach prognoz behawioralnych, a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu na niespotykaną dotąd skalę. Wskazuje, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie ze strony totalitarnych państw, lecz ze strony globalnych korporacji, powszechnie inwigilujących nasze zachowania i kuszących obietnicami maksymalnego zysku kosztem demokracji, wolności i ostatecznie naszej przyszłości.

Jedna z najlepszych książek roku wg The Guardian (wybrana przez Elif Shafak), The New Yorker (Jia Tolentino), Bloomberga (Ana Botin), The Wall Street Journal (Zadie Smith) oraz Baracka Obamy.

Książkę Shoshany Zuboff można nazwać przełomową ,edukującą, czy niepokojącą. Ale jedno określenie pasuje najbardziej jest to pozycja konieczna do przeczytania. - John Thornhill, Financial Times

Każdy powinien przeczytać tę książkę w ramach własnej cyfrowej samoobrony. - Naomi Klein

Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy - audiobook od Shoshana Zuboff możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć