ebook Dziewczyna z poczty
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 5747) Ilość stron (szacowana): 336

Dziewczyna z poczty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 16.45
wciąż za drogo?
-20% 16.45 zł Lub 14.81 zł
29.90 zł
21.17 zł
21.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Austria, 1926, bezrobocie i bieda po I Wojnie Światowej. Wiedenka, Christine dostaje posadę na wiejskiej poczcie. Pewnego dnia odbiera telegram, przybyła z Ameryki ciotka zaprasza ją do luksusowego hotelu w szwajcarskich Alpach. Tu dzięki pożyczonej garderobie i staraniom swej opiekunki szybko przeistacza się w elegancką damę, zostaje wciągnięta w świat niewyobrażalnego bogactwa i wyrafinowanych rozrywek, jest adorowana przez wielu mężczyzn. Jednak zazdrość i intrygi zazdrosnych o jej powodzenie kobiet ujawniają jej prawdziwe pochodzenie. Ciotka chce uniknąć skandalu, odprawia ją na wieś. Christine nie potrafi już jednak wrócić do dawnego, zwykłego życia. I wtedy poznaje Ferdinanda.  

Rekomendacje e-booka Dziewczyna z poczty:

Zweig z czułością i przenikliwą bezpośredniością opisuje zmysłowe przebudzenie duszy od dawna pozostającej w niewoli finansowego i emocjonalnego ubóstwa. „The Guardian”  

Wielka powieść o nadziei i desperacji. „The Observer”

O e-booku Dziewczyna z poczty blogerzy napisali: 

 

Wyjątkowa, zachwycająca kunsztem językowym, wzruszająca opowieść o biedzie, która niesie ze sobą upokorzenia i doprowadza do rozpaczy. Opowieść o straconym pokoleniu, o ludziach, którzy nie widzą przed sobą już żadnych perspektyw, pełnych lęku przed demonami przeszłości, zagubionych w obliczu niepewnego jutra, a jednocześnie wciąż mających nadzieję, że kolejny dzień przyniesie poprawę losu. - Marta Pyznar - Cuddle up with a good book

Dziewczyna z poczty od Stefan Zweig możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czytałam Dziewczynę z poczty Stefana Zweiga z wypiekami na twarzy. Wspaniała, choć szkoda że niedokończona powieść.

Akcja powieści rozgrywa się w roku 1926, w Austrii, która pogrążona jest w powojennym kryzysie. Główną bohaterką jest Christine, 28 letnia dziewczyna, która każdą wolną chwilę poświęca nudnej i słabo płatnej pracy na poczcie i opiece nad chorą matką. Jej życie na chwile odmienia telegram od ciotki, która zaprasza ją na wakacje do Szwajcarii. Tam skromne dziewczę przejdzie prawdziwą przemianę, stając się bywalczynią salonów i ulubioną wakacyjną atrakcją miejscowych podrywaczy. Wszystko co dobre jednak ma swój koniec i Christine będzie zmuszona porzucić idealny świat salonu i wrócić do dawnej egzystencji.

W powieści Zweiga najważniejsze nie są perypetie Christine, ale tło społeczne, międzywojennej, pogrążonej w kryzysie ojczyzny Hitlera. Autor portretuje pokolenie rozczarowanych, młodych ludzi, którzy pozbawieni nadziei i perspektyw na lepsze życie marzą o rewolucji, albo szansie od losu, która pozwoliłaby odmienić ich życie. Głosem tego pokolenia jest w powieści Ferdynand, inwalida wojenny i ukochany Christine.

To właśnie z tej desperacji narodziły się dwudziestowieczne totalitaryzmy i właśnie ludzie, których w Dziewczynie z poczty opisał Stefan Zweig zagłosowali w na jednego z największych w dziejach dyktatorów.

Wyjątkowa, zachwycająca kunsztem językowym, wzruszająca opowieść o biedzie, która niesie ze sobą upokorzenia i doprowadza do rozpaczy. Opowieść o straconym pokoleniu, o ludziach, którzy nie widzą przed sobą już żadnych perspektyw, pełnych lęku przed demonami przeszłości, zagubionych w obliczu niepewnego jutra, a jednocześnie wciąż mających nadzieję, że kolejny dzień przyniesie poprawę losu.

Ocena: 5/6
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć