ebook Katharsis
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 53)

Katharsis
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 15.91
wciąż za drogo?
-34% 15.91 zł
-11% 15.96 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
34.72 zł
35.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jacek Ostrowski zabiera nas w niebezpieczną podróż, która szybko okazuje się grą bez jakichkolwiek reguł… Urokliwy hotelik „Erynia” w Toskanii i jego właścicielka, piękna Weronika Oliveto. Pięcioro tajemniczych gości, pięć osób skazanych na rozliczenie się z przeszłością, czyli turnus potępionych dusz. Czy może być coś bardziej upiornego?

Każdy skrywa jakieś tajemnice. Każdy może też odkupić swoje winy…

Wakacyjny wyjazd do urokliwej Toskanii zorganizował Gabriel Trovato, mężczyzna z gatunku, o którym kobiety śnią. Takich istot jak on się nie spotyka, o takich się jedynie marzy. Dziwne, chwilami mrożące krew w żyłach zdarzenia zmuszają czytelnika do zadumy nad granicami winy, istotą sprawiedliwości, zastanowienia się nad sensem wybaczania.
„Katharsis” – powieść Jacka Ostrowskiego o podszytym ironią tytule – przedstawia przejmującą metamorfozę współczesności z jej najgorszymi plagami, jak korupcja, terroryzm i nadużywanie władzy.

O e-booku Katharsis blogerzy napisali: 

Tej książki się nie czyta, ją się połyka. A potem ona zostaje w głowie. Oby jak najwięcej osób ją przeczytało, wszak wszystko podane jest w niezwykle, jak na wagę poruszonych problemów, lekkiej i przystępnej formie. A szczegóły mają znaczenie, detale mają oparcie w faktach. Czytasz, pochłaniasz i musisz o tym myśleć. - Joanna Onysk - CzytAśka

Katharsis od Jacek Ostrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ależ mnie zaskoczyła ta książka! Spodziewałam się jednak czegoś zupełnie innego! Jak niezwykłą historię spreparował tu dla nas Autor. Jak przemyślnie skonstruowaną!

Veronica Oliveto jest młodą właścicielką podupadającego zabytkowego hotelu „Erynia” w toskańskiej Pietrasancie. Popularność lokalizacji powinna powodować w tym biznesie nieustający samograj, ale ogromna konkurencja i brak środków na inwestycje powoduje, że hotel kupiony i przez lata prowadzony przez jej ojca, teraz nieuchronni chyli się ku upadkowi.

Raptem Veronica otrzymuje ofertę nie do odrzucenia. W tak zwanym martwym sezonie, w marcu, na dwa tygodnie, ma wynająć cały obiekt tylko dla pięciorga gości. Oferent płaci trzykrotność kwoty, której zażądała. Jedynym warunkiem jest absolutna dyskrecja i brak jakichkolwiek pytań.

Mimo wielu obaw, Veronica przyjmuje ofertę. Przygotowuje swój hotel na ten niezwykły turnus. Pojawia się piątka tajemniczych gości, a w pobliżu nieustająco kręci się niezwykle pociągający organizator.

I tu dla czytelnika również rozpoczyna się kolejka górska emocji. Autor wziął do ręki pęsetę i z otaczającej nas rzeczywistości wyciągnął, a następnie opisał w skoncentrowanej pigułce kilka problemów tego świata. I to takich, które nie są z wczoraj i nie znikną jutro. To problemy odwieczne, trwające i nie budzące wielkich nadziei na szybkie rozwiązanie. Dotyczą całych społeczności, ale ich twórcami są przecież pojedynczy ludzie.

Potworem zawsze staje się człowiek. W wyniku splotów wydarzeń, okrucieństw innych ludzi, warunków w jakich przychodzi mu dorastać czy żyć. Ale potem całe życie dokonuje wyborów, czy trwa, w imię własnych ambicji czy skrzywionych idei, w swojej potworności. Odnajdując sobie podobnych i z nimi poprzestając, i potem niejednokrotnie kreując swoich następców. Terroryzm, handel ludźmi i narkotykami, pedofilia, ludobójstwo i interesy wielkich korporacji oparte o indywidualne ambicje naukowców. Wszystko to jest chore, wszystko to ma swoich zagorzałych i zaślepionych zwolenników.

Katharsis niezwykle mnie zaskoczyła. Trudno tę książkę wtłoczyć w ramy jakiegokolwiek gatunku. W nieco tajemniczej i może lekko sensacyjnej atmosferze, dostajemy zarówno historię rodzinną z bardzo nieprzyjemnym „trupem w szafie”, kilka przekrojowych, współczesnych problemów społecznych, cień może grozy, a może niepewności, i mocną podstawę do przemyśleń, na ile w naszym świecie przeplatają się wina, zemsta, sprawiedliwość, kara i wybaczenie.

„Wymień trzy powody, dla których miałbym zmienić zdanie”. Taki list otrzymuje każdy z gości „Erynii”. A czy ktokolwiek z nich zmieni zdanie o swoim postępowaniu, czy ktokolwiek jest w stanie zobaczyć swoje życie z innego punktu widzenia? Co jest tu winą, co karą, co sprawiedliwością?

Tej książki się nie czyta, ją się połyka. A potem ona zostaje w głowie. Oby jak najwięcej osób ją przeczytało, wszak wszystko podane jest w niezwykle, jak na wagę poruszonych problemów, lekkiej i przystępnej formie. A szczegóły mają znaczenie, detale mają oparcie w faktach. Czytasz, pochłaniasz i musisz o tym myśleć.

Czytajcie!

Przemyślcie!

Autor zapowiedział już kontynuację i ja na nią czekam! Na wdechu, z zaciśniętym zębami! Jeszcze! Szybko! Kiedy?

Dla osób znających Autora tylko z serii z Zuzą Lewandowską, Katharsis z pewnością będzie zaskoczeniem, bo to zupełnie inna książka. Ale świetna! Rewelacyjna!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć