ebook Pamiętnik karła
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 30)

Pamiętnik karła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.34
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
20.34 zł Lub 18.31 zł
24.41 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
-42% 19.66 zł
26.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Nowe śledztwo niebanalnego duetu sióstr Raj! Ledwie poznały się na pogrzebie ojca, o mały włos nie zginęły, szukając mordercy – już popadają w kolejne tarapaty.

Siostry Raj – kryminalny duet w nowej odsłonie!

Angelina, nie zważając na przestrogi Tycjany, bierze udział w pozornie niegroźnej maskaradzie. Prowokacja niespecjalnie się udaje i sprawy się komplikują. Umiera Nina Solis, właścicielka niemałej fortuny. Podejrzane są jej dzieci, nowy mąż i pasierb. Śmierć może wydawać się tragicznym wypadkiem, ale ofiara przeczuwała, że grozi jej niebezpieczeństwo. Siostry zmuszone są przeprowadzić śledztwo, tym bardziej że jedna z nich zostaje aresztowana. Pomaga im były policjant Jarota, który wie znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Czy cenny pamiętnik siedemnastowiecznego celebryty bardzo niskiego wzrostu może komuś pomóc? Czy rękopisy jednak płoną? Czy wygra miłość?

O tym w nowym kryminale Joanny Jodełki – Pamiętnik karła.

O e-booku Pamiętnik karła blogerzy napisali: 

Joanna Jodełka znakomicie łączy kryminał z historycznymi faktami, dodając do tego jeszcze artystyczny sznyt. Każdy z wątków zazębia się płynnie z pozostałymi, czasem jest początkiem do kolejnego, a niekiedy jego częścią. Oczywiście najważniejsza jest część kryminalna i to ona jest osią fabuły, lecz Joanna Jodełka zadbała o jej nieoczywistość. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Pamiętnik karła to świetny kryminał z wątkiem komediowym – w tym i komizmem sytuacyjnym. Odkładając tę książkę na bok, często wracałam do niej myślami. Wydaje mi się, że świadczy to tylko o tym, że dana pozycja jest po prostu dobra. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Pamiętnik karła od Joanna Jodełka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pierwszy tom z serii o siostrach Raj bardzo przypadł mi do gustu. Nie ukrywam, że sięgając po kolejną część, miałam dość duże oczekiwania. Czy słusznie, czy nie bardzo – to już inna kwestia. W każdym razie udało mi się przeczytać Pamiętnik karła i dziś mogę Wam już opowiedzieć o tej pozycji więcej. Czy spodobała mi się tak samo, jak Córka nieboszczyka? Czy też może okazała się lepsza/słabsza? O tym więcej poniżej.

Angelina postanawia wziąć udział w dość niegroźnej maskaradzie. Robi to oczywiście pomimo sprzeciwu i uwag Tycjany. Kiedy jednak sprawy zaczynają się niebezpiecznie komplikować, a ponadto umiera Nina Solis - właścicielka sporej fortuny, wszystko staje na głowie. Podejrzenia spadają na dzieci kobiety, jej nowego męża oraz pasierba. Siostry Raj wkraczają do akcji i chcą dowiedzieć się, kto mógłby pozbawić życia starszą panią. Brzmi dość łatwo, ale zdecydowanie takie nie jest - zwłaszcza że jedna z nich trafia do więzienia. Mogą liczyć jednak na pomoc byłego policjanta, Jarotę. Czy uda im się odkryć tę tajemnicę i wyjść ze wszystkich kłopotów w jednej całości?

Zacznę od głównych bohaterek. Angeliny przy okazji lektury pierwszego tomu serii nie obdarzyłam wielką sympatią. Pisałam o niej wręcz, że jest irytująca i zdecydowanie antypatyczna. W tej książce (o dziwo) udało mi się przekonać do tej postaci i mogę nawet szczerze napisać, iż Angelina to postać, której zachowanie zdecydowanie się poprawiło. Oczywiście, nadal daleko jej do bardzo sympatycznej bohaterki, ale jest już o wiele lepiej.

Co się tyczy Tycjany, to ją dalej lubię tak bardzo, jak wcześniej. Jednakże podczas lektury Pamiętnika karła odniosłam wrażenie, że tej bohaterki jest tutaj ciut mało. Nie wiem, czy to tylko moje odczucia, ale wydaje mi się, iż obecność Tycjany została tutaj dość ograniczona – znacznie więcej pojawiło się Angeliny. Gdybym miała zastanawiać się nad tym głębiej, zapewne doszłabym do wniosku, że ma to związek z ową maskaradą, w której przybrana siostra Tycjany miała wziąć udział. No ale czy na pewno? Tego się chyba nie dowiemy. Liczę też na to, że w następnych częściach takie odczucia się już nie pojawią - w końcu Tycjana to moja ulubienica!

Sam styl pisania Joanny Jodełki jest na bardzo dobrym poziomie i dzięki temu powieść tę czytało mi się niezwykle przyjemnie, szybko i lekko. Tak naprawdę już od pierwszej strony poczułam się zaintrygowana tym, co autorka zaserwuje swoim czytelnikom tym razem. Odkładając tę książkę na bok, często wracałam do niej myślami. Wydaje mi się, że świadczy to tylko o tym, że dana pozycja jest po prostu dobra. Niestety jednak nie mogę napisać, że ta książka była o wiele lepsza od poprzedniej. W moim czytelniczym serduszku to Córka nieboszczyka nadal zajmuje pierwsze miejsce, ale niewiele brakowało, tamta powieść to miejsce straciła. Kto wie - może następna część tego dokona?

Pamiętnik karła to świetny kryminał z wątkiem komediowym – w tym i komizmem sytuacyjnym. Jestem wdzięczna, że mogłam poznać kolejną powieść spod pióra Joanny Jodełki i jestem pewna, że będę jeszcze nadrabiać pozostałe jej książki. Zdecydowanie ten tytuł mogę polecić wszystkim tym, którzy lubią ten gatunek oraz tym, którzy szukają ciekawej lektury na ostatnie letnie wieczory. Być może wśród Was jest ktoś taki?

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Wszystko podobno ma jakiś powód i cel, ale zbyt często jednego albo drugiego lub nawet obu nie jesteśmy świadomi. Po prostu myślimy, że to zbieg okoliczności, ale coś takiego rzadko kiedy ma miejsce. Kiedy prawda zaczyna wychodzić na jaw rzuca cień na to, co już znane i jednocześnie zmienia się perspektywa z jaką patrzy się na pewne fakty, lecz także i domysły nabierają całkiem nowego znaczenia.

Co mają wspólnego wspomnienia celebryty sprzed kilku stuleci z morderstwem bogatej bizneswoman? Raczej niewiele, no chyba że całkiem nieprzypadkowo wplątane w to są siostry Raj i ich bliscy. Tycjana miała przeczucie lub po prostu wiedziała, że jej siostra Angelina ma niezwykłe „szczęście” pakowania się w różne kłopoty, oczywiście w dobrej wierze. Niestety i tym razem całkiem niewinna pomoc okazuje się początkiem śledztwa, jakie trzeba przedsięwziąć by sprawdzić czy śmierć potentatki rynku kosmetycznego była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Niektórzy mają dość uzasadnione wątpliwości w tym temacie, ale dopóki nie ma dowodów to jedynie teorie i nic więcej. A co z wiekowymi memuarami? Sporo, bo mogą być kluczem do współczesnych wydarzeń, w końcu w jakimś celu wypłynęły właśnie teraz. Trzeba również dobrze przyjrzeć się rodzinie, nie tak do końca pogrążonej w rozpaczy, podejrzanych jest kilku jej członków, jakby nie było najciemniej jest pod latarnią. Tycjana i Angelina mają ręce pełne roboty, jakby tego było mało trochę gmatwa sytuację ich znajomy. Familia Solisów ma kilka sekretów i każda mogła być motywem zbrodni, ale czy była? Na to pytanie panie Raj zamierzają znaleźć odpowiedź, a przy okazji wykorzystają cenny dziennik, nad wyraz aktualny jak się okazuje. Morderstwo czy wypadek?

Jeżeli powrócić to tylko w wielkim stylu i pisarka Joanna Jodełka robi to właśnie ze swoją najnowszą książką. Finezyjna intryga daje o sobie znać bardzo szybko, ale nie dosłownie, lecz w pewnych detalach, fragmentami informacji, tak, by czytelnik poczuł dreszcz emocji i z niecierpliwością czekał na rozwój sytuacji. Ta zmienia się bardzo szybko w prawdziwy kalejdoskop wydarzeń i postaci w nie uwikłanych. Fabuła Pamiętnika karła przypomina renowację obrazu, najpierw wydaje się nam, że malowidło jest takie jakim go widzimy, ale jego prawdziwe oblicze kryje się narosłymi przez lata pod warstwami. Autorka znakomicie łączy kryminał z historycznymi faktami, dodając do tego jeszcze artystyczny sznyt. Każdy z wątków zazębia się płynnie z pozostałymi, czasem jest początkiem do kolejnego, a niekiedy jego częścią. Oczywiście najważniejsza jest część kryminalna i to ona jest osią fabuły, lecz Joanna Jodełka zadbała o jej nieoczywistość. Dzięki temu czytelnicy nieraz są zaskakiwani, a bohaterowie mają ręce pełne śledczej pracy, w jakiej liczy się dobra obserwacja, dostrzeganie detali i przede wszystkim dociekliwość. Nowe, jak i stare, postacie doskonale wiedzą kiedy uchylić rąbka tajemnicy. Sekrety tych pierwszych mamy okazję poznać do końca, natomiast te drugie nie wszystko ujawniają. Siostry Raj i ich pomocnicy tak samo dobrze czują się w świecie szeroko pojętej sztuki jak i w dochodzeniowym fachu, co doskonale wróży na kolejną zagadkę, którą przyjdzie im rozwikłać, bo że tak będzie można być pewnym. Kto jak nie one umie znaleźć się jakoś tak przypadkiem w samym sercu zbrodniczej afery?

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć