ebook Gdyby miało nie być jutra
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 215)

Gdyby miało nie być jutra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.18
Audiobook - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.90 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
18.18 zł
25.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Agnieszka Lingas-Łoniewska – pisarka zwana Dilerką Emocji w gęstej od uczuć opowieści o ludziach, którzy nie mają nic do stracenia – poza miłością życia. Jej odejście zmieniło go w nieczułego twardziela. Ona nadal cierpi po tym, jak ją zranił. Gdy ich drogi znowu się przecinają, Milena i Igor muszą postawić wszystko na jedną kartę. Czy łączące ich uczucie okaże się silniejsze od kłamstwa, żalu i lat milczenia?

Kiedy Milena odeszła bez słowa, Igor obiecał sobie, że już nigdy nie da się zranić. Tylko w ten sposób mógł sobie poradzić z bólem. By przetrwać, postanowił żyć tak, jakby nie miał nic do stracenia: mocno, bez zahamowań i na krawędzi. Bo bez niej nic nie miało sensu. Równie dobrze mógł zostać królem miejskiego półświatka.
Teraz Milena wraca do ich rodzinnego miasta w glorii gwiazdy filmowej. Choć odniosła sukces, nie jest szczęśliwa. Pora jednak stawić czoło przeszłości. I zdrajcy, którym okazał się najbliższy jej człowiek.

Długo próbowali o sobie zapomnieć. Ale ból wiąże równie mocno jak miłość.
Tyle że sercu nie można rozkazywać. A Milenę i Igora łączy uczucie jedyne w swoim rodzaju. Czy okaże się dość silne, by pokonać kłamstwa, żal i lata milczenia?
Ten związek może być najbardziej szaloną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili. I prawdopodobnie jeszcze tego pożałują. Ale żyje się raz. I kocha prawdziwie też tylko raz.

O e-booku Gdyby miało nie być jutra blogerzy napisali: 

W tej powieści nie brak w emocji, tych dających siłę by walczyć o miłość, lecz i takich raniących głęboko i nie pozwalających zapomnieć o sobie. Pewne historie trzeba przeczytać, poznać od podszewki i pozwolić sobie na powrót do nich, ponieważ jednokrotna lektura to stanowczo za mało. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Gdyby miało nie być jutra to nieskomplikowana i dość przewidywalna książka, niemniej czyta się ją jednym tchem. Autorka, znana w środowisku jako "dilerka emocji", tym razem także porusza sercami czytelników. O miłości umie ona pisać w sposób przepiękny... - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Gdyby miało nie być jutra od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli macie ochotę przeczytać lekką książkę obyczajową z elementami romansu to polecam!

Milena Kępska to główna bohaterka książki Gdyby miało nie być jutra. Kobieta dwadzieścia lat temu opuściła rodzinny Wałbrzych z powodu złamanego serca i matki alkoholiczki. Teraz powraca jak feniks z popiołów i na dodatek jako znana aktorka decyduje się na premierę swojego najnowszego filmu właśnie w Wałbrzychu. Kobieta musi zmierzyć się z przeszłością, złymi wspomnieniami, ale także ze swoją największą niespełnioną miłością Igorem Kraśnym. Młodych łączyła niesamowita więź przerwana ucieczką Mileny. Dochodzi do ich pierwszego spotkania po latach...

Milena pod wpływem chwili decyduje się na kupno mieszkania w swoim rodzinnym mieście, mimo że ma wątpliwości czy tak powinna zrobić. Czy to będzie dobry wybór? Czy ma jeszcze szansę na szczęście? Czy Milena nadal coś czuje do Igora? Czy kocha się w życiu tylko raz?

Gdyby miało nie być jutra to nieskomplikowana i dość przewidywalna książka, niemniej czyta się ją jednym tchem. Autorka, znana w środowisku jako dilerka emocji, tym razem także porusza sercami czytelników. O miłości umie ona pisać w sposób przepiękny.... Bardzo podobały mi się wstawki z przeszłości Mileny i Igora, dzięki którym mogłam dokładnie poznać historię ich miłości od początku. Głównych bohaterów polubiłam od razu i na swój sposób kibicowałam tej parze aż do ostatniej strony. Co ciekawe, każdy rozdział ma przypisany utwór muzyczny, niektóre nawet sobie musiałam odsłuchać na YouTube :)

Oprócz głównego tematu jakim jest miłość autorka opisała trudne dzieciństwo Mileny oraz fakt, jak to wpłynęło na jej ówczesny światopogląd. Myślę, że wielu czytelników będzie mogło odnaleźć się także w temacie wielkich błędów młodości i podejmowania życiowych decyzji pod wpływem jednej chwili.

Podsumowując - z jednej książki jest to przepiękna historia o dawaniu drugiej szansy, a z drugiej banalna i słodka książka o miłości.

Jeśli ktoś potrzebuje lekkiej książki na odprężenie, lubi tak zwaną kobiecą literaturę - to książka mu się spodoba.

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Jutro zawsze nadchodzi, chociaż czasem chcielibyśmy, żeby nie nadeszło, ani to, a tym bardziej kolejne. Kiedy coś kończy się nagle, tak jakby nie było wczoraj i dnia dzisiejszego, to wydaje się, że świat powinien zatrzymać się, lecz on nadal kręci się i przypomina o tym, co było i czego już nie ma. Jednak przeszłość nie odchodzi nigdy do końca, zawsze pozostawia coś, co niekiedy wraca wtedy gdy myślimy, że już dawno odeszło.

Nie zawsze da się zapomnieć przeszłości, nawet jeśli pragnie się z tego ze wszystkich sił i robi wszystko by to nastąpiło. Kiedyś Igor i Milena byli dla siebie kimś najważniejszym. Kiedyś każdy nowy dzień był okazją by być z sobą. Kiedyś … Niestety ona bez słowa zniknęła z jego życia, a on musiał nauczyć się egzystować bez niej. Lata później oboje spotykają się w miejscu jakie widziało ich szczęśliwych i pokonanych, nie są już nastolatkami, mają na swoim życiowym koncie sukcesy, ale czy to im wystarcza? Milena nie jest już tamtą dziewczyną, zdradzoną i upokorzoną, chce spojrzeć w oczy temu, kto ją zawiódł tak jak nikt wcześniej i nikt później. Dla Igora szaleństwo ma konkretną twarz, by ją zapomnieć zaczął żyć na krawędzi, często zapuszczając się daleko poza nią. Upływ czasu wcale nie zmniejszył bólu jaki odczuwał gdy nawet najmniejsze wspomnienie o tym, co było dawało o sobie znać. Teraz oboje stawiają czoła sobie i uczuciom, które wcale nie osłabło. Nie są już tamtymi młodymi ludźmi, wierzącymi, że razem zdobędą świat, zrobili to osobno, lecz wciąż jeszcze nie mają tego, co najważniejsze. Rozsądek podpowiada ostrożność, ale serca … serca tak samo jak dawniej są szalone …

Agnieszka Lingas-Łoniewska niejednokrotnie już odsłoniła przed czytelnikami najtrudniejsze ludzkie emocje, jakie bywają skryte głęboko i często są niedostrzegane przez większość, ale wciąż są obecne w sercu i umyśle. Gdyby miało nie być jutra już na wstępie sygnalizuje, że ta historia oparta jest na uczuciach, w nich ma swój początek, one kierowały i będą kierować bohaterami nieustannie i w końcu to one zatriumfują. Czy będzie to słodkie zwycięstwo czy też bolesna porażka? Jedno i drugie ma swoje źródło w miłości i nienawiści, jedno od drugiego dzieli czasem ułamek sekundy, niedopowiedzenie, kłamstwo. A kto jak nie Dilerka Emocji odda je w pełni, z wszystkimi niuansami i kontrastowymi barwami? No właśnie, dlatego warto wygospodarować odpowiedni czas by móc się spędzić czas z najnowszą książką Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, bo na pewno tak szybko nie oderwiecie się od niej, postaci oraz przede wszystkim ich splątanych losów. Przeszłość i przyszłość w tej powieści połączone są bolesnymi szwami, mniej lub bardziej widocznymi, lecz wyraźnie odczuwalnymi. Pisarka nigdy nie zadawala się prostym poprowadzeniem wątków, tak samo jak i wybiera trudne pytania oraz niełatwe odpowiedzi, w Gdyby miało nie być jutra dostrzega się to na każdym kroku. Podczas czytanie nieraz ma się wrażenie, że jest się tuż obok bohaterów, nie gdzieś z boku, ale na tyle blisko, że dokładnie widzi się jak to, co dzieje się pomiędzy nimi odzwierciedla się na ich twarzach, w drobnych gestach. To wszystko ma przełożenie na kierunek, w którym podąża fabuła. Nie brak w niej emocji, tych dających siłę by walczyć o miłość, lecz i takich raniących głęboko i nie pozwalających zapomnieć o sobie. Pewne historie trzeba przeczytać, poznać od podszewki i pozwolić sobie na powrót do nich, ponieważ jednokrotna lektura to stanowczo za mało.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć