ebook Dni barbarzyńców. Życie na fali
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 21114)

Dni barbarzyńców. Życie na fali
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.19
wciąż za drogo?
39.99 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
32.19 zł
36.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

NAJLEPSZA KSIĄŻKA O SURFINGU, JAKA KIEDYKOLWIEK ZOSTAŁA NAPISANA

Surfing to sport, lecz tylko dla tych, którzy przyglądają mu się z boku. Dla wtajemniczonych jest czymś znacznie więcej: pięknym nałogiem, wymagającym nauczycielem, niebezpiecznym zajęciem, sposobem na życie.

Dni barbarzyńców to oldskulowa historia przygodowa, intelektualna autobiografia, literackie kino drogi, a także niezwykła eksploracja stopniowego doskonalenia wymagającej, mało rozumianej sztuki, jaką jest surfing.

W pogoni za falą łatwo jest rzucić wszystko… Ale czy jesteś na to gotowy?

Wymieniona na liście wakacyjnych lektur Baracka Obamy.

Zdobywca Nagrody Pulitzera w kategorii Autobiografia.

William Finnegan (ur. 1957) – amerykański pisarz i korespondent wojenny, wieloletni publicysta „New Yorkera”. Laureat licznych nagród dziennikarskich za teksty o konfliktach w różnych rejonach świata. W nagrodzonych Pulitzerem Dniach barbarzyńców składa hołd swojej największej pasji, jaką jest surfing, oraz zdaje intymną relację z życia, którego rytm podyktowały fale.

Rekomendacje e-booka Dni barbarzyńców. Życie na fali:

„Zapierająca dech w piersiach”. „The New York Times”

„Dzieło sztuki”. Geoff Dyer, „The Observer”

„Olśniewająca”. „Los Angeles Times”

O e-booku Dni barbarzyńców. Życie na fali blogerzy napisali:

Obawiałam się, czy świat surferów stanie przede mną otworem i czy go zrozumiem. Mógł okazać się hermetycznym środowiskiem, do którego dostęp mają tylko nieliczni, biegli w tematyce. Dałam radę! Ba! Wskoczyłam na falę słów i przeżywając ekscytujące przygody, szczęśliwie i z otwartą głową dopłynęłam do brzegu. Bardzo ciekawa lektura, a dla surfujących, nie lada gratka. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku 

Dni barbarzyńców. Życie na fali od William Finnegan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
William Finnegan to reportażysta, autor książek, laureat licznych nagród dziennikarskich za teksty o konfliktach w różnych rejonach świata. Za Dni barbarzyńców. Życie na fali otrzymał Nagrodę Pulitzera w kategorii biografia i autobiografia.

Nagrodzona książka nie jest o życiu zawodowym, ale o totalnym oddaniu się pasji surfowania.

Większość ludzi, patrząc na surferów na morzu, wcale tego nie widzi, ale to podstawowy problem, który próbujemy rozwiązać: co właściwie robią te fale i co najprawdopodobniej zrobią zaraz? Zanim będziemy mogli na nich jeździć, musimy je zinterpretować, a przynajmniej na poważnie się do tego zabrać.

Surfing był ja Williama Finnegana nałogiem. Serce i dusza kierowały go w te rejony świata, gdzie mógł wskoczyć na deskę i oddać się falom. Dni barbarzyńców. Życie na fali to afirmacja wolności, nieskrępowanych relacji międzyludzkich i pokaz dążenia do doskonałości bez spiny. W swoim tempie, w zgodzie z otoczeniem i własnymi możliwościami oraz poszanowaniem żywiołu wody.

Kilka słów o wrażeniach
W mojej ocenie autobiografia Williama Finnegana w obszarze pasji jest kompletna. Z jednej strony jest odczytem emocji, których doświadczał autor, a z drugiej podręcznikiem do nauki o falach i sztuce surfowania.

Czytelnik podczas lektury nie czuje się naciągany, a wręcz odwrotnie – dopieszczony. Tutaj nie ma zdawkowych opisów, bo każdy element życia surfera został szczegółowo zobrazowany.

Obawiałam się, czy świat surferów stanie przede mną otworem i czy go zrozumiem. Mógł okazać się hermetycznym środowiskiem, do którego dostęp mają tylko nieliczni, biegli w tematyce. Dałam radę! Ba! Wskoczyłam na falę słów i przeżywając ekscytujące przygody, szczęśliwie i z otwartą głową dopłynęłam do brzegu.

Bardzo ciekawa lektura, a dla surfujących, nie lada gratka. Na każdej stronie czuć, że została napisana sercem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć