ebook Kazimierz Odnowiciel. Roztropny polityk, zwycięski wódz
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Kazimierz Odnowiciel. Roztropny polityk, zwycięski wódz
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - najniższa cena: 20.90
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
20.90 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
25.78 zł
25.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Mieszko I czy Bolesław Chrobry mają status legendarnych wręcz władców. Dlaczego wraz z nimi nie wymienia się także Kazimierza Odnowiciela, wnuka Chrobrego, który podniósł nasze państwo z upadku? Mimo że o pierwszych Piastach w polskiej historiografii napisano już niemało, to jednak Odnowicielowi poświęca się zaskakująco niewiele uwagi.

Kazimierz Odnowiciel, syn Mieszka II, objął władzę w 1034 roku. W ciągu swych kilkunastoletnich rządów podjął próbę wydobycia państwa wczesnopiastowskiego z kryzysu, zaznał goryczy wygnania, by następnie powrócić i przystąpić do odbudowy zniszczonej monarchii. Większość przedsięwziętych przezeń inicjatyw, mimo trudnych okoliczności, w jakich przyszło mu działać, okazała się udana, co świadczy o tym, że był roztropnym politykiem i dobrym wodzem.
Jak zdołał to osiągnąć? Ile przeszkód musiał pokonać po drodze?
Mariusz Samp stara się w swej książce odpowiedzieć na te pytania. Zabiera czytelnika w podróż po niepewnych i mrocznych czasach, kiedy należało być zarówno wojownikiem, jak i politykiem.

O Autorze:
Mariusz Samp – historyk, doktor nauk humanistycznych. Specjalizuje się w historii średniowiecza i wojskowości. Do tej pory wydał m.in.: „Krosno Odrzańskie 1005 i 1015”; „Praga 1004. Największa klęska Bolesława Chrobrego”; „Budziszyn 1029. Mieszko II i oblężenie połabskiego grodu”. Jest publicystą w serwisie Kroniki Dziejów.

Kazimierz Odnowiciel. Roztropny polityk, zwycięski wódz od Mariusz Samp możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć