ebook Przystań - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Przystań - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.56
Audiobook - najniższa cena: 24.65
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
29.99 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
29.99 zł
29.99 zł
24.65 zł
29.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przystań to powieść wypełniona po brzegi miłością i namiętnością, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać zupełnie inaczej.

Marcelina jest po trzydziestce, ma aktorskie wykształcenie i wielkie ambicje, ale małe role na koncie. O Shakespearze nawet nie marzy. Zgodziłaby się zagrać gdziekolwiek, byleby tylko ktoś łaskawie dostrzegł jej potencjał. Wychowana przez dziadków poszukuje swojej tożsamości, pielęgnując dziecięce marzenie o byciu kimś wyjątkowym.

Stanisława Umińska uchodzi za najzdolniejszą aktorkę młodego pokolenia. Jej kariera nagle się załamuje, gdy w Paryżu zostaje oskarżona o zamordowanie chorego na raka, bardzo cierpiącego męża. Po powrocie do Polski nie potrafi już grać. Odczuwa powołanie i zostaje przyjęta do Benedyktynek Samarytanek, aby pokierować – już jako siostra Benigna – domem dla "upadłych dziewcząt" w podwarszawskim Henrykowie.

Apolonia ma dwanaście lat i uwielbia spędzać czas z ojcem na czytaniu komiksów. Gdy kończą się wakacje, nagle zmienia się świat, a Pola zamiast do szkoły trafia do osobliwego domu zwanego Przystanią. Zapatrzona w dziecięce postaci z komiksów z lat trzydziestych sama pragnie zostać superbohaterką.

Powieść Mariki Krajniewskiej, choć jest fikcją, została mocno osadzona w realiach historycznych. Jest tu i działalność konspiracyjna Umińskiej, i wojenny teatr Leona Schillera, i codzienna – jakże niezwykła – walka superbohaterek.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Magdaleny Trusz.

Przystań - audiobook od Marika Krajniewska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć