ebook Krawiec
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 23)

Krawiec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.80
wciąż za drogo?
28.27 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
22.80 zł 20% rabatu
23.71 zł Lub 21.34 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
23.69 zł
24.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Niebanalna opowieść o przeszłości, która niespodziewanie wraca, o czasie, który nie przynosi ukojenia, i o miłości, która ocala, ale może także niszczyć. „Krawiec” (e-book w formacie epub i kindle mobi) otwiera serię ZŁE MIASTA, w której areną zbrodni stają się polskie metropolie.

Każde miasto skrywa jakieś zbrodnie. Do czasu…

Dziennikarka Alicja Rucka zbliża się do czterdziestki. Ma skłonność do natręctw, błyskotliwych porównań i przekraczania granic. Do tego jej życie prywatne nie układa się najlepiej.
Gdy w zabytkowej kamienicy na poznańskim Łazarzu dochodzi do morderstwa, Rucka postanawia zaangażować się w nieoficjalne śledztwo w nadziei, że to pozwoli jej zapomnieć o osobistej tragedii.
Sprawa nie jest łatwa, bo tropy są nieliczne i enigmatyczne. Na miejscu zbrodni obok okaleczonych zwłok starszej kobiety pozostawiono mnóstwo czarnych trójkątów. Kolejne poszlaki prowadzą dziennikarkę do zamkniętej społeczności katowickiego Nikiszowca, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Zwłaszcza że wkrótce pojawia się kolejna ofiara, a na jaw wychodzą tajemnice sprzed lat…

O e-booku Krawiec blogerzy napisali: 

Gratuluję debiutu, w którym Magdalena Szydeł ukazała pomysłowość w skrojeniu kryminalnej intrygi, zawartej w lekkim stylu. Stylu, który kroi nowy, ciekawy pomysł na urozmaicenie polskiego kryminału. Na uznanie zasługuje również bardzo dobrze poprowadzony wątek obyczajowy, którym autorka urozmaiciła swą debiutancką powieść. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Krawiec od Magdalena Szydeł możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Magdalena Szydeł to nowe nazwisko w polskim kryminale. Autorka wprowadziła do niego nową bohaterkę, dziennikarkę Alicję Rucką, która zaskarbi sobie sympatię wielu miłośników gatunku. A sama pisarka zasługuje na uznanie, gdyż Krawiec to doskonale skrojony kryminał.

To debiut, na który warto zwrócić swoją czytelniczą uwagę. Kryminalna intryga, misternie zaplanowana i rozpisana fabuła oraz ciekawa postać, to mocne akcenty tej książki. Na kartach pierwszej części serii Złe miasta poznajemy czterdziestoletnią kobietę, która nie boi się przekraczać granic, mimo, iż życie dało jej w kość.

Wraz z Alicją Rucką uczestniczyć będziemy w dziennikarskim śledztwie dotyczącym morderstwa, do którego doszło w kamienicy na poznańskim Łazarzu. Dziennikarka angażuje się w sprawę, by móc zapomnieć o traumatycznych doświadczeniach.

Magdalena Szydeł ciekawie rozbudowała ten wątek, ponieważ w toku prowadzonego śledztwa trop powiedzie nas do katowickiego Nikiszowca. Każdy, kto był w tej dzielnicy stolicy Górnego Śląska wie, że Nikiszowiec ma swój niepowtarzalny charakter. Jego klimat ma w sobie pewną magię. Dziennikarka będzie musiała zmierzyć się z milczeniem zamkniętej społeczności. Jedynym śladem pozostawionym przy okaleczonych zwłokach starszej kobiety są tajemnicze trójkąty. Jakie jest ich przesłanie? Co morderca chce przekazać organom ścigania?

A jeśli dodam, że to nie jedyna zbrodnia, to tylko podsycę Waszą ciekawość. Ciekawość, którą autorka we mnie wzbudziła, sprawiła, że nie potrafiłem oderwać się od lektury. I to ogromny plus, gdyż Magdalena Szydeł w sposób intrygujący poprowadziła każdą nitkę fabuły. Dlatego też Krawiec to kryminał skrojony grubymi nićmi, to historia z którą zszywamy się od pierwszych stron. A doskonale zawiązany węzeł zawierający kryminalną warstwę połączoną z poczuciem humoru sprawiają, że debiut autorki jest godny polecenia oraz zasługuje na uznanie.

Krawiec to jak zapowiada wydawca otwarcie nowej serii Złe miasta w której poznawać będziemy zbrodnie polskich metropolii. Zatem z ogromną niecierpliwością i jeszcze większym zaciekawieniem czekam na kolejną książkę Magdaleny Szydeł. Pani Magdaleno gratuluję debiutu, w którym ukazała Pani pomysłowość w skrojeniu kryminalnej intrygi, zawartej w lekkim stylu. Stylu, który kroi nowy, ciekawy pomysł na urozmaicenie polskiego kryminału. Na uznanie zasługuje również bardzo dobrze poprowadzony wątek obyczajowy, którym autorka urozmaiciła swą debiutancką powieść.

Krawiec to książka, którą warto przeczytać. Dlatego Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć