ebook Straszliwe zwycięstwo. Prawda i mity o sowieckiej wygranej w drugiej wojnie światowej
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Straszliwe zwycięstwo. Prawda i mity o sowieckiej wygranej w drugiej wojnie światowej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 44.93
wciąż za drogo?
55.71 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
44.93 zł 20% rabatu
46.72 zł Lub 42.05 zł
59.90 zł Lub 53.91 zł
44.93 zł
46.37 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Wyczerpujący i totalny obraz najważniejszego konfliktu XX w. Borys Sokołow – rosyjski historyk i literaturoznawca, „autor wykluczony”, zwolniony z uczelni za krytykę Putina – bezlitośnie rozprawia się z rosyjskimi mitami dotyczącymi udziału ZSRR w drugiej wojnie światowej i epoki Stalina. „Straszliwe zwycięstwo” (e-book w formacie epub i kindle mobi) to książka niezbędna dla miłośników historii, polityki i strategii.

Pełna bolesnej krytyki opowieść o ZSRR w czasie wojny

Borys Sokołow opisuje przebieg działań wojennych, najważniejszych kampanii i bitew. Opierając się na bogatym materiale źródłowym, podejmuje próbę bilansu militarnego, ekonomicznego i politycznego lat 1939–1945.
Wnioski, do jakich dochodzi, nie mogą podobać się zwolennikom teorii o „wielkim zwycięstwie” Związku Radzieckiego. Sokołow podważa bezkrytyczną, optymistyczną ocenę działań ZSRR. Bezkompromisowo podkreśla błędy strategiczne i fatalne skutki politycznych działań, o których wielu wolałoby nie wiedzieć. Uważnie demistyfikuje kłamstwa dominujące w rosyjskiej historiografii i wskazuje, że triumf Stalina był w dużej mierze pyrrusowym zwycięstwem, okupionym krwią milionów.

Niewygodne pytania, odkłamane mity sowieckiej propagandy, odważne wnioski. Książka niezbędna dla miłośników historii, polityki i strategii.

Straszliwe zwycięstwo. Prawda i mity o sowieckiej wygranej w drugiej wojnie światowej od Borys Sokołow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć