ebook Zagadka Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Zagadka Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.25
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
26.25 zł 20% rabatu
29.75 zł Lub 26.78 zł
35.00 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
30.80 zł
31.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Ina Benita to bez wątpienia jedna z najbardziej tajemniczych i intrygujących przedwojennych aktorek.

Gwiazda kina i kabaretu tamtego okresu, a także scenarzystka i autorka tekstów piosenek. Przez Niemców oskarżana o współpracę z polskim podziemiem i więziona na Pawiaku, przez Polaków oskarżana o kolaborację z Niemcami. Po wojnie ślad po niej zaginął. Marek Teler, w oparciu o nieznane dotychczas źródła, odkrywa tajemnicę jej życia i powojenne losy artystki.

Co miała w sobie „platynowa femme fatale”, „uśmiechnięta blondynka” jak o niej mawiano, że potrafiła oczarować i zafascynować tłumy? Mężczyźni nie potrafili oprzeć się jej urokowi, dziennikarze zabiegali o choćby krótkie wywiady. Co spowodowało, że porzuciła swą największą pasję i poświęciła się życiu rodzinnemu daleko od kraju?

Książka opisuje także skomplikowane życiorysy artystów na wojennej scenie i pokazuje, że w czasie okupacji nic nie było jednoznaczne, a granica między bohaterstwem a zdradą bywała bardzo cienka…

Na czym dokładnie polegała szpiegowska działalność artystów teatrów jawnych? Dlaczego po wojnie spotkali się z ostracyzmem i oskarżeniami o kolaborację?

Zagadka Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci od Marek Teler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć