ebook Powolne spalanie
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 815)

Powolne spalanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.55
Audiobook - najniższa cena: 30.03
wciąż za drogo?
33.95 złpremium: 21.90 zł Lub 21.90 zł
29.20 zł
29.20 zł Lub 26.28 zł
31.03 zł Lub 27.93 zł
36.50 zł
25.55 zł
29.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Paula Hawkins, autorka powieści „Dziewczyny z pociągu” i „Zapisane na wodzie”, które urzekły miliony czytelników na całym świecie, snuje pasjonującą, pełną zwrotów akcji opowieść o oszustwie, morderstwie i zemście.

„Co ci odbiło?”.

Makabryczne morderstwo młodego człowieka na barce w Londynie nasuwa pytania o rolę trzech kobiet. Laury, przeżywającej trudne chwile dziewczyny, z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki chłopaka. Carli, jego pogrążonej w żałobie ciotki, i tak już opłakującej inną krewną, która zginęła ledwie kilka tygodni wcześniej. I Miriam, wścibskiej sąsiadki, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją.

Trzy kobiety w zasadzie się nie znają, lecz każda z nich była w jakiś sposób powiązana z ofiarą. Trzy kobiety z różnych powodów kipią gniewem. Świadomie lub nie domagają się naprawienia zła, jakie im wyrządzono.

A gdy chodzi o zemstę, nawet porządni ludzie są zdolni do straszliwych czynów. Do czego się posuną, żeby odzyskać spokój?

Paula Hawkins daje nam odważny i pikantny kryminał, w którym pyta: Jak długo tajemnica może się tlić, zanim wybuchnie ogniem?

O e-booku Powolne spalanie blogerzy napisali:

Paula Hawkins w wyjątkowym i charakterystycznym dla siebie stylu stworzyła atmosferę, która pożera nasze zmysły. Powolnym krokiem oplata nasze emocje, sprawiając, że płyniemy nurtem stworzonej przez nią historii. A ta nie pozwala nam oderwać się od jej poznawania. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Powolne spalanie od Paula Hawkins możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ukrywam, że czekałem na kolejną książkę Pauli Hawkins. Po fenomenalnym debiucie thrillerem Dziewczyna z pociągu wiele wymagałem od kolejnej powieści autorki. W mojej opinii druga książka nie zdołała udźwignąć sukcesu poprzedniczki. Jednak najnowsza nie tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że zasługuje na porównanie do debiutu, lecz autorka dowiodła, że przeskoczyła poprzeczkę, którą wcześniej wysoko zawiesiła.

Powolne spalanie to prawdziwy majstersztyk, to thriller, o którym głośno będzie w świecie literatury. Autorka w wyjątkowym i charakterystycznym dla siebie stylu stworzyła atmosferę, która pożera nasze zmysły. Powolnym krokiem oplata nasze emocje, sprawiając, że płyniemy nurtem stworzonej przez nią historii. A ta nie pozwala nam oderwać się od jej poznawania.

Powolne spalanie ukazuje losy kilku bohaterów, których drogi przeplatają się ze zbrodnią. A wszystko rozpoczyna się pewnego dnia, gdy na jednej z mieszkalnych barek na londyńskiej rzece odnaleziono ciało zamordowanego mężczyzny. Ślady pozostawione na jego ciele wskazują na to, że osoba, która dokonała morderstwa była związana emocjonalnie z ofiarą. Na liście podejrzanych znajdują się kobiety, które miały motyw. Czy ten trop okaże się właściwy? Jeśli tak, to dlaczego jedna z nich dokonała zbrodni? Odpowiedzi na te pytania zna Paula Hawkins. A my możemy je poznać czytając jej najnowszą książkę.

Powolne spalanie to również wnikliwy obraz psychologiczny kobiet, które kryją tajemnice. I tak jak wspomniałem poznajemy kilku bohaterów, lecz największe zainteresowanie budzi Laura. Jej historia rozpala naszą ciekawość, intryguje, zadaje pytania.

Paula Hawkins napisała thriller, w którym udowodniła, że domestic noir to domena jej twórczości. Autorka rozkłada na czynniki pierwsze naszą duszę, naturę człowieka przepełnionego tajemnicami. W inteligentny sposób poprowadzona fabuła rozpala w nas chęć poznania finału tej historii, uświadamiając nam jednocześnie, że skrywa ona prawdę o nas samych.

Jeśli chcecie tak samo jak Czyt-NIK zapewnić sobie czytelniczą ucztę, to koniecznie sięgnijcie po Powolne spalanie. Autorka nie spiesznie tka historię, której każdy element, to perfekcyjnie zarysowane obrazy. Obrazy, którego całość porywa, intryguje, pozostawiając ślad w naszej psychice. Czego więcej chcieć od doskonale skrojonego thrillera psychologicznego? Chyba tylko tego, aby Paula Hawkins raczyła nas kolejnymi takimi historiami. Będę czekał! Bo warto!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć