ebook Polowanie na psy - audiobook
3.96 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 872) Ilość stron (szacowana): 488

Polowanie na psy - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 13.96
Audiobook - najniższa cena: 37.67
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
37.67 zł Lub 33.90 zł
-14% 38.17 zł Lub 34.35 zł
44.90 zł
45.99 zł
39.07 zł
40.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Komisarz Marcin Zakrzewski – bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości” – powraca! Mieczysław Gorzka przydzielił mu główną rolę w swojej kolejnej mrocznej serii „Wściekłe Psy”, która łączy niewyjaśnione sprawy gangstersko-mafijne PRL-u z wcale nie bezpieczniejszą współczesnością.

CZY ZABIJĘ JESZCZE RAZ? NA PEWNO.
TAK NAPRAWDĘ JUŻ SZUKAM NOWEJ OFIARY…

O POWIEŚCI „Polowanie na psy”; AUTOR: Mieczysław Gorzka [audiobook w formacie mp3]:
Na początku grudnia 1981 roku we Wrocławiu zostaje brutalnie zamordowane starsze małżeństwo. Sprawę prowadzi doświadczony oficer MO kapitan Marek Piekło wraz z sierżantem Tadeuszem Majerem.

Piekło pije i niełatwe śledztwo jest ostatnią rzeczą, którą chce się zajmować. Wprowadzenie stanu wojennego jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Do śledztwa wtrąca się Służba Bezpieczeństwa, najważniejsze stają się doraźne korzyści i prywatne interesy. A morderca uderza ponownie.
Współcześnie komisarz Marcin Zakrzewski i policjanci z jego ekipy prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa policjantów. Morderca ogłosił, że nie zatrzyma się aż do czasu, gdy policja odnajdzie zabójcę z początku lat osiemdziesiątych. Zakrzewski próbuje rozwiązać dwie zagadki, tę sprzed lat i obecną, zanim pojawią się kolejne ofiary. Jeszcze nie wie, że gra idzie o wielką stawkę, a prawda okaże się bardzo niebezpieczna…

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Filipa Kosiora.

O audiobooku Polowanie na psy blogerzy napisali: 
 
Jeśli lubicie połączenie różnych ram czasowych, to polecam tę powieść. Nie muszę chyba dodawać, że głos Filipa Kosiora robi robotę. - Bibliotecznie - Katarzyna Chojnacka-Musiał
Polowanie na psy - audiobook od Mieczysław Gorzka możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przedostatni audiobook w mojej wakacyjnej subskrypcji to powieść kryminalna Mieczysława Gorzki pt. Polowanie na psy. Była to pierwsza książka tego autora, którą poznałam. Przyznaję się, że nie zwróciłam uwagi na to, iż jest to pierwszy tom drugiej serii o komisarzu Marcinie Zakrzewskim. Pierwszej serii nie znam, ale możliwe, że kiedyś po nią sięgnę.

W odludnym miejscu ginie dwóch policjantów na służbie. Prowadzącym śledztwo w ej sprawie zostaje komisarz Marcin Zakrzewski. Morderca informuje policjantów, że będzie zabijał kolejnych stróżów prawa do momentu, aż znajdą człowieka winnego morderstwa z tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego pierwszego roku. Chodzi o śmierć starszego małżeństwa z Wrocławia. Sprawę tę prowadzili funkcjonariuszem MO: komisarz Piekło i sierżant Majer. Z powodu wprowadzenia stanu wojennego, zagadki morderstwa nie udało się rozwiązać. Komisarz Zakrzewski ma przed sobą trudne zadanie. Musi równocześnie prowadzić współczesną sprawę zabójstwa, a także wrócić do śledztwa sprzed lat, by spełnić żądanie mordercy.

Autor prowadzi narrację dwutorową. Obserwujemy zarówno Zakrzewskiego obecnie, jak i Piekłę w czasach PRL-u. Każdy z nich ma własny styl prowadzenia śledztwa i swoje demony. Akcja jest wartka, śledztwa prowadzone są ciekawie i aż chce się słuchać, by poznać kolejne ustalenia. Nie muszę chyba dodawać, że głos Filipa Kosiora robi robotę.

Były momenty w audiobooku, w których trochę się gubiłam, ale myślę, że to bardziej problem słuchania, a nie czytania, bo jestem wzrokowcem i wciąż uczę się uważnego słuchania. Jeśli lubicie połączenie różnych ram czasowych, to polecam tę powieść.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć