ebook Mroczna prawda
4.32 / 5.00 (liczba ocen: 2258)

Mroczna prawda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 21.90
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.68 zł 20% rabatu
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
-33% 21.90 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Kiedy student uniwersytetu w Oksfordzie oskarża jednego z wykładowców o napaść seksualną, inspektor Adam Fawley i jego zespół uznają, że powtarza się stary schemat. Okazuje się, że bardzo się mylą.

Tym razem napastnikiem jest kobieta – gwiazda i duma całego wydziału, zaś ofiara to student – niemal dwumetrowy były zawodnik rugby.

Wkrótce inspektor Fawley i jego zespół zaczynają wyścig z czasem w poszukiwaniu prawdy. Nie zdają sobie jednak sprawy, że ktoś ich obserwuje.

Ktoś, kto planuje wyłączyć Fawleya z obiegu na dobre…

O e-booku Mroczna prawda blogerzy napisali: 

Po przeczytaniu Mrocznej prawdy przyznaję, że nie spodziewałem się, iż pomysłowość autorki jest tak ogromna. Tutaj nie tylko sama zagadka oraz wspomniane zwroty akcji, są mocnym akcentem historii. Warte docenienia jest skrojenie wyjątkowej atmosfery, która sprawia, że chłoniemy tę historię niczym woda gąbkę, że jej głębia porywa nas niczym nurt wezbranej rzeki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Fabuła jest spójna, zakończenie zadowalające, są zwroty akcji, a całość czyta się lekko i szybko. Zakończenie mnie zaskoczyło, dzięki czemu książkę oceniam jeszcze wyżej. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Mroczna prawda od Cara Hunter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie czytałam poprzednich części o inspektorze Fawley, ale nie miało to żadnego wpływu na lekturę nowego tomu. Na samym początku jest ściąga kim są bohaterowie i co mniej więcej działo się w poprzednich częściach.

Historia opisana w książce jest zupełnie niestandardowa. Głównym tematem jest gwałt, ale zupełnie inny niż można od razu pomyśleć. Najczęściej gwałcone są kobiety, jest to akt brutalny, pełen przemocy i łez. Autorka opisuje zupełnie odwrotną sytuację, kiedy gwałt dokonany jest na... bardzo wysokim, dobrze zbudowanym studencie, a dokonać tej czynności miałaby wykładowczyni na uczelni, piękna poważana przez studentów i pracowników pani Marina Fisher. Chłopak oskarża kobietę o wykorzystanie seksualne, nie zważając na to, że może przez to być wytykany palcami.

Inspektor Fawley próbuje rozwiązać nietypową zagadkę, nie jest to łatwe tym bardziej, że do incydenty doszło poza kampusem uczelni, w domu kobiety. Można zatem sądzić, że nie było wykorzystania, tylko zabawa za obopólną zgodą.

Kolejne wezwanie dotyczy zaginięcia pewnej kobiety, której zwłoki zostają znalezione na torach kolejowych. Istnieje obawa, że ktoś chciał upozorować samobójstwo. Co takiego łączy inspektora Fawleya z zamordowaną kobietą?

Nie wiedziałam czego się spodziewać, ponieważ to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Cary Hunter.

Podobało mi się to, że rozdziały są przeplatywane wycinkami z gazet, rozmowami na forach internatowych, ale także podcastami kryminalnymi dotyczącymi pewnej sprawy z przeszłości, dotyczącej tzw. Przydrożnego Gwałciciela.
Ogólnie pisząc cała książka krąży wobec tematu przemocy seksualnej, opisywanej z różnego punktu widzenia.

Zakończenie mnie zaskoczyło, dzięki czemu książkę oceniam jeszcze wyżej.

Brakowało mi jedynie dreszczyku emocji, ciarów na plecach, które bardzo lubię przy czytaniu książek tego gatunku. Książka spodoba się osobom, które zaczynają swoją przygodę z thrillerami, nie ma brutalnych opisów, a akcja toczy się bardzo powoli. Pierwszy raz mogłam tak dokładnie poznać na czym polega żmudna praca śledczego. W książce są opisane historie wielu bohaterów, niemniej autorka zrobiła to tak, że czytelnik nie ma możliwości pogubienia się w fabule.

Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki i chętnie nadrobiłabym poprzednie tomy o inspektorze. Niemniej możecie spokojnie zacząć od najnowszej jej książki, do czego was gorąco zachęcam. Fabuła jest spójna, zakończenie zadowalające, są zwroty akcji, a całość czyta się lekko i szybko. Także polecam!

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Już po raz piąty wraz z inspektorem Adamem Fawleyem weźmiemy udział w odkrywaniu zagadki wymyślonej przez Carę Hunter. Tym razem poznawać będziemy Mroczną prawdę. Warto przygotować się na tę czytelniczą ucztę. W rzeczy samej poznawanie historii zapisanej na kartach tego thrillera psychologicznego to prawdziwa gratka dla miłośników gatunku.

Autorka ponownie zadbała o każdy szczegół fabuły, w której nieoczekiwane zwroty akcji oraz tajemnicza aura sprawią, że nie sposób oderwać się od tej historii. I jeszcze długo po odłożeniu książki, będzie ona kotłować się w naszym umyśle.

Czytając wcześniejsze części z Adamem Fawleym zastanawiałem się, co jeszcze spotka inspektora w jego karierze zawodowej? Co nowego Cara Hunter dla niego przygotowała?

Po przeczytaniu Mrocznej prawdy przyznaję, że nie spodziewałem się, że pomysłowość autorki jest tak ogromna. Tutaj nie tylko sama zagadka oraz wspomniane zwroty akcji, są mocnym akcentem historii. Warte docenienia jest skrojenie wyjątkowej atmosfery, która sprawia, że chłoniemy tę historię niczym woda gąbkę, że jej głębia porywa nas niczym nurt wezbranej rzeki.

Adam Fawley na prośbę dyrektora Uniwersytetu na Oxfordzie podejmuje się sprawy związanej z napaścią seksualną na studencie. Okazuje się, że sprawcą jest kobieta, gwiazda całego wydziału. Jednak doświadczenie Fawleya nasuwa mu kilka pytań. Jak to możliwe, że napaści na prawie dwumetrowym mężczyźnie, zawodniku rugby, dokonała kobieta?

Jak się okazuje, w tym samym czasie, na wolność wychodzi okrzyknięty mianem „przydrożnego gwałciciela” Gawin Parrie. Czy te dwie sprawy mają swój wspólny mianownik?

Pojawienie się Gawina jest dla Fawleya nie tylko elementem zagadki, lecz również powrotem do przeszłości. To właśnie Adam osiemnaście lat temu wysłał go za kratki. Czy zatem przydrożny gwałciciel realizuje swój plan zemsty na inspektorze?

Warto poznać odpowiedzi na te pytania? Warto również dowiedzieć się, czy kariera zawodowa Adama Fawleya runie w gruzach. Znając jego charakter możemy być pewni, że zrobi wszystko, by tak się nie stało.

A jeśli jeszcze nie poznaliście bohatera wykreowanego przez Carę Hunter, to koniecznie otwórzcie się na tę znajomość. Gwarantuję Wam, że już od pierwszej książki zaprzyjaźnicie się z tym bohaterem. A spotkamy go w Kto porwał Daisy Mason?, Kto mieszka za ścianą, Kto chce ich śmierci?, Kto je porwał?. Lektura tych książek porwie Was bez reszty!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć