ebook Piękna bestia: Opowieść seksualnej niewolnicy jędzy z Belsen
3.28 / 5.00 (liczba ocen: 301) Ilość stron (szacowana): 240

Piękna bestia: Opowieść seksualnej niewolnicy jędzy z Belsen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.10
wciąż za drogo?
30.69 złpremium: 19.80 zł Lub 19.80 zł
-29% 23.10 zł Lub 20.79 zł
24.75 zł 20% rabatu
28.05 zł Lub 25.25 zł
33.00 zł
21.78 zł
26.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

„Piękna bestia” to powieść o Irmie Grese, jednej z najbardziej okrutnych i krwawych kobiet w historii świata.

Była ona nadzorczynią bloków żeńskich w kilku obozach koncentracyjnych i perwersyjną sadystką. Jest odpowiedzialna za śmierć setek kobiet. Więźniowie nazywali ją Aniołem Śmierci, Piękną Bestią czy Jędzą z Belsen. Po wojnie została osądzona i skazana na karę śmierci w wieku zaledwie 22 lat. Grese nie okazała skruchy. Wyrok został wykonany 13 grudnia 1945 roku o godz. 9:34 w więzieniu w Hameln.

Jej historię opowiada kobieta, która, mając 12 lat, została seksualną niewolnica Grese:
[...] Po zakończeniu wystąpienia [...] podeszła do niego elegancka staruszka. Kiedyś musiała być wyjątkową pięknością i do tej pory zachowała część dawnej urody. Słuchała wykładu ze szczególną uwagą, a teraz zbliżyła się, aby wręczyć wizytówkę, na tyle której widniały napisane na czerwono i podwójnie podkreślone słowa „Piękna bestia”.
- Byłam jej niewolnicą, a oto dowód – powiedziała, odchylając nieco sukienkę, aby pokazać mały tatuaż na ramieniu. – Jeśli chce pan znać szczegóły, proszę do mnie zadzwonić.

O e-booku Piękna bestia: Opowieść seksualnej niewolnicy jędzy z Belsen blogerzy napisali:

Muszę przyznać, że historia ukazana przez hiszpańskiego pisarza mocno mną wstrząsnęła. Niewyobrażalne jest to jak człowiek może być okrutny wobec innych. Poczucie władzy oraz pragnienie spełniania swoich fantazji nie może być osiągane poprzez krzywdę wyrządzaną drugiemu człowiekowi. Piękna bestia to kolejna książka ilustrująca ogrom okropieństwa jakie zapisało się na kartach ludzkości. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Piękna bestia: Opowieść seksualnej niewolnicy jędzy z Belsen od Alberto Vazquez-Figueroa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Alberto Vazquez-Figueroa w książce Piękna bestia ukazuje prawdziwą historię Irmy Grese, jednej z najbardziej okrutnych i krwawych kobiet w historii ludzkości. Grese nadzorowała żeńskie bloki w obozie koncentracyjnym. Swą pozycję i władzę wykorzystywała w najokrutniejszy sposób. Nazywana Aniołem Śmierci, Jędzą z Belsen czy też Piękną Bestią była bezwzględnym katem.

Jej historię poznajemy z opowieści Violety Flores Anaya wieloletniej niewolnicy Grese. Anaya mając zaledwie dwanaście lat została jej seksualną niewolnicą. Do jej obowiązków należało nie tylko dbanie o porządek w domu Anioła Śmierci, czy też przygotowywanie posiłków. Co najgorsze dwunastolatka zmuszana była do spełniania jej fantazji seksualnych. Anaya wykonywała swe obowiązki w obawie przed wysłaniem jej matki i brata do obozu koncentracyjnego.

To, co przyprawia o złość, to świadomość, że historia ta jest prawdziwa. Na szczęście sprawiedliwość dosięgnęła Jędzę z Belsen. Po wojnie została osadzona i skazana na karę śmierci, została powieszona za szyję, 13 grudnia 1945 roku, tuż po swoich dwudziestych drugich urodzinach.

Alberto Vazquez-Figueroa ukazał historię kobiety bezwzględnej, historię, która wywołuje oburzenie. Grese jako dwudziestoletnia dziewczyna rozpoczęła „pracę” jako nadzorczyni w Auschwitz – Birkenau.

Muszę przyznać, że historia ukazana przez hiszpańskiego pisarza mocno mną wstrząsnęła. Niewyobrażalne jest to jak człowiek może być okrutny wobec innych. Poczucie władzy oraz pragnienie spełniania swoich fantazji nie może być osiągane poprzez krzywdę wyrządzaną drugiemu człowiekowi. Piękna bestia to kolejna książka ilustrująca ogrom okropieństwa jakie zapisało się na kartach ludzkości. Warto aby mimo niechlubnych śladów na tych kartach nie zamazywać ich, lecz ku przestrodze, ukazywać następnym pokoleniom. Pytanie tylko, czy historie te będą dla nas ważną lekcją?

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć