ebook Exodus. Księga wyjścia
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 2695) Ilość stron (szacowana): 396

Exodus. Księga wyjścia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
29.99 zł 20% rabatu
30.00 zł Lub 27.00 zł
31.19 zł Lub 28.07 zł
39.99 zł
29.99 zł
30.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

„Exodus” Deborah Feldman – kontynuacja bestsellerowej powieści „Unorthodox”, znanej też z popularnej ekranizacji dla Netfliksa.

Dwudziestotrzyletnia Deborah Feldman w 2009 roku opuszcza opresyjną, ortodoksyjną wspólnotę Satmar w Williamsburgu na Brooklynie i rusza po lepsze życie. Od tej chwili zdana jest wyłącznie na siebie – samotnie wychowuje syna, pragnie bezpiecznego miejsca do życia dla siebie i dziecka, szuka odpowiedzi na pytanie o swoją tożsamość. Kim jest: niezależną kobietą, pisarką, Żydówką, religijną banitką?

W trakcie niezwykłej podróży po Europie śladami ukochanej babki i wydarzeń związanych z Holokaustem autorka stara się odtworzyć rodzinne tajemnice. W poruszający sposób opowiada o tym, jak silne są więzy, które łączą nas z rodziną i religią, i że czasem trzeba się z nich wyzwolić, żeby odnaleźć siebie.

Co było ze mną nie tak? Dlaczego nie mogłam być po prostu człowiekiem wśród ludzi? Czyżby to wszystko było iluzją, która została mi zaszczepiona, czy też było prawdziwe?” – pytałam sama siebie. „A co ważniejsze, jak to rozstrzygnąć?

‒ fragment książki

Exodus. Księga wyjścia od Deborah Feldman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    O książce dowiedziałam się przypadkiem, ale nie w kontekście jej poprzedniczki "Unorthodox", tylko podczas przeszukiwania katalogu w usłudze Legimi.
    Według opisu wydawcy i tego, co zostało umieszczone na okładce spodziewałam się więcej przeżyć i opisów związanych z adaptacją do nowego środowiska i radzeniem sobie z codziennymi przeciwnościami losu, z punktu widzenia osoby do tej pory żyjącej w całkowitej izolacji i kompletnie nie znającej mechanizmów świata współczesnego. Niestety tego jest w książce najmniej. Dla mnie jest to powód dużego rozczarowania.
    Natomiast to co tutaj znajdziemy to ciąg dalszy rozliczania się z przeszłością, filozoficzno-religijne rozważania na temat ortodoksyjnej wiary żydowskiej. Miałam wrażenie, że Autorka z jednej strony chciałaby zrzucić więzy narzucone od dzieciństwa, a z drugiej ciągle wspomina i poszukuje prawd, w których wyrosła udowodniając ich niezaprzeczalny i często pożądany wpływ na obecne życie (Bóg zawsze podsunie rozwiązanie sytuacji i pomoże w każdej sprawie), tak jakby chciała przed swoimi współbraćmi wytłumaczyć się ze swojej decyzji, oczekując zrozumienia, a co za tym idzie nie zamykać, raz definitywnie zatrzaśniętych drzwi. Momentami miałam wrażenie, że Autorka prezentuje specyficzne rozdwojenie jaźni. Za mało prawdziwego życia, za dużo niepotrzebnej dyskusji i roztrząsania odwiecznych prawd religijnych.
    Autorka w epilogu zapowiada pojawienie się być może kolejnej książki, opisującej jej życie jako obywatelki Niemiec, ale z obawy, że będą to kolejne wywody o niekończącej się wędrówce i upokorzeniu jakie przypisywane są każdemu Żydowi - wiecznemu tułaczowi, na obecną chwilę, nie mam ochoty tego czytać

Warto zerknąć