ebook Biblioteka o Północy
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 399435)

Biblioteka o Północy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.10
wciąż za drogo?
31.62 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
25.50 zł 20% rabatu
26.18 zł Lub 23.56 zł
30.60 zł Lub 27.54 zł
22.10 zł
26.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Mądra, przejmująca i podnosząca na duchu opowieść o żalu, nadziei i drugiej szansie

Gdzieś poza krańcami wszechświata znajduje się biblioteka wypełniona niezliczoną liczbą książek, z których każda jest historią innej rzeczywistości. Wszyscy czasami zastanawiamy się, jak inaczej mogłoby wyglądać nasze życie, ale co wówczas, gdyby to naprawdę było możliwe? Co, gdybyśmy zyskali okazję wejścia do takiej biblioteki i przekonania się na własnej skórze, czy jakieś inne życie byłoby rzeczywiście bezwarunkowo lepsze?

Nora Seed staje w obliczu takiej właśnie szansy. Kiedy śmierć kota okazuje się ostatnią kroplą, która przepełnia czarę, postanawia rozstać się z tym światem i... trafia do Biblioteki o Północy. Otrzymuje możliwość nowego życia i dokonania innych niż dotąd wyborów - może wybrać inny kraj zamieszkania, uratować związek z narzeczonym, zrealizować marzenie o zostaniu glacjolożką. Każdy taki wybór to nowa przygoda, w trakcie której Nora musi odkryć, co tak naprawdę składa się na satysfakcjonujące życie. A przede wszystkim musi znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: co sprawia, że w ogóle warto żyć…

NAGRODA PORTALU GOODREADS ZA NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ 2020 ROKU

Rekomendacje e-booka Biblioteka o Północy:

„Pasjonująca, krzepiąca lektura... Wizja nieograniczonych możliwości, nowych dróg, nowego życia, które jest dla nas gdzieś dostępne. Biblioteka o Północy pokazuje nam w tych trudnych, niespokojnych czasach, że możemy żyć inaczej, tak, jak chcemy”. - „The New York Times”

„Piękna bajka, współczesny odpowiednik filmu To wspaniałe życie, niesamowicie aktualna, ukazująca się w okresie, kiedy wszyscy utknęliśmy w świecie, który chcielibyśmy zmienić”. - Jodi Picoult, autorka powieści Bez mojej zgody

O e-booku Biblioteka o Północy blogerzy napisali: 

Kreatywna, dobrze napisana, prowokuje do myślenia i nie przypomina niczego, co czytałam do tej pory. Jestem zachwycona. Haig zaprasza do odkrywania własnego życia i zadowolenia z wcześniejszych decyzji. Z pewnością nie pożałujesz, że wziąłeś ją do przeczytania i refleksji. W końcu „czy zrobiłbyś coś innego, gdybyś miał szansę cofnąć swoje żale?” - Paulina Kaleta - Reading My Love 

Biblioteka o Północy od Matt Haig możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dobra pamięć może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem, a w rezultacie spędzam prawdopodobnie więcej czasu niż powinnam, przeżywając chwile i zastanawiając się „co by było gdyby” – jak i czy moje życie potoczyłoby się inaczej?

Jest wiele drobnych decyzji, które podejmujemy każdego dnia, a które tworzą inną oś czasu, która mogłaby być. Więc kiedy zobaczyłam książkę Matta Haiga w zapowiedziach byłam zachwycona i zaniepokojona, ponieważ nie wiedziałam, w jaki sposób mógłby wyrazić to wszystko w sposób satysfakcjonujący dla mnie.

W ogóle nie powinnam się martwić. Historia Nory Seed była lepsza, niż się spodziewałam. Nora, która zdecydowanie nie wykorzystała swojego potencjału – przynajmniej we własnym umyśle – i uważa, że ​​nikt na świecie za nią nie będzie tęsknił, więc postanawia ze sobą skończyć. Zamiast umrzeć, trafia do Biblioteki, gdzie pewna osoba wręcza jej „Księgę żalu” i daje możliwość zobaczenia jak jej życie mogłoby się potoczyć.

Jej podróż przez wielkie żale – zerwanie zaręczyn, porzucenie projektu – nie napełnia jej szczęściem tak, jak się tego spodziewała. Wszyscy mamy te momenty „przesuwanych drzwi”, a Nora odkryła, że ​​nie były to wielkie decyzje, które miały znaczenie. Dla mnie to było prawie pokrzepiające, bo obawiam się, że moja księga żalu dorównuje jej rozmiarami. My, Czytelnicy, przechodzimy z nią tę podróż i jesteśmy w jej głowie jako gwiazda rocka, sławny sportowiec, szczęśliwa mama, barmanka itd.

Nie zamierzam zdradzać wszystkiego, ale ta książka ma szczęśliwe zakończenie — w końcu Nora kończy swój czas w Bibliotece i ląduje w znacznie szczęśliwszym miejscu, obok wielu postaci, do których przywykliśmy i które pokochaliśmy podczas lektury.

Kreatywna, dobrze napisana, prowokuje do myślenia i nie przypomina niczego, co czytałam do tej pory. Jestem zachwycona. Haig zaprasza do odkrywania własnego życia i zadowolenia z wcześniejszych decyzji. Z pewnością nie pożałujesz, że wziąłeś ją do przeczytania i refleksji. W końcu „czy zrobiłbyś coś innego, gdybyś miał szansę cofnąć swoje żale?”

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć