Pod skórą
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 5605) Ilość stron (szacowana): 368

Pod skórą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.24
Audiobook - najniższa cena: 27.68
wciąż za drogo?
33.21 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
27.24 zł Lub 24.52 zł
29.90 zł
30.00 zł
36.90 zł
27.22 zł
31.73 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Chyba mogłabym być aktorką. Udawanie kogoś innego nie jest trudne. Czyż nie robiłam tego przez prawie całe życie?

Potłuczone szkło, krew na podłodze. Roztrzęsiona Cordelia Russell wybiega z mieszkania. W barze rozpaczliwie wypatruje znajomych, którzy mogliby poratować ją pożyczką. Dojada stek pozostawiony przy sąsiednim stoliku, dwie godziny później na imprezie wciąga kokainę. O świcie zniesmaczona kelnerka pomaga jej wstać z brudnego parkietu. Czas wrócić do domu. A tam zleciały się już muchy zwabione zapachem trupa.

Pięćdziesiąt lat wcześniej w surowych warunkach irlandzkiej wysepki Inishcrann dorasta Delia O’Flaherty - córeczka tatusia bezkrytycznie przez niego uwielbiana i faworyzowana. Karmiona irlandzkimi legendami, nazywana przez ojca królową wyspy, dorasta w przekonaniu o swojej wyjątkowości. Zazdrosna o uczucia ojca do matki i braci zręcznie manipuluje dorosłymi. Aż pewnego dnia posuwa się o krok za daleko. Jedno kłamstwo będzie miało dramatyczne konsekwencje.

O e-booku Pod skórą blogerzy napisali: 

Pod skórą to mroczna i dość niepokojąca lektura z rozwiązaniem, które przemroziło mnie do szpiku kości. Czysta bezduszność głównego bohatera może być dla niektórych zbyt trudna do zniesienia. Kolejna wspaniała książka tej bardzo utalentowanej autorki. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Oto prawdziwe zaskoczenie! Nie przypuszczałam, że od niesympatycznego bohatera nie sposób się oderwać. Tymczasem socjopatia wciąga już od pierwszych stron, a irytacja dodaje tylko wyrazistego smaczku całej historii. Z zapartym tchem czekamy na finał, by dowiedzieć się czy zło pozostanie bezkarne? - Stanisława Pakoca - Opowiedziane.pl

Pod skórą od Liz Nugent możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Oto prawdziwe zaskoczenie! Nie przypuszczałam, że od niesympatycznego bohatera nie sposób się oderwać. Tymczasem socjopatia wciąga już od pierwszych stron, a irytacja dodaje tylko wyrazistego smaczku całej historii. Z zapartym tchem czekamy na finał, by dowiedzieć się czy zło pozostanie bezkarne. Chcemy koniecznie wiedzieć jak długo jeszcze. Musimy upewnić się co do porządku świata, bo pewne rzeczy jakoś nie mieszczą się w głowie. Pozostawiając te wszystkie niepewności w mocy, zapewniam, że to jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku.Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Liz Nugent kolejny raz mnie powaliła na łopatki. Jeśli nie znacie tej autorki to koniecznie musicie nadrobić.

Jako młoda dziewczyna Delia O’Flaherty była przedwcześnie rozwiniętym dzieckiem. Była pięknością; wszyscy jej tak mówili. Uwielbiana przez swojego ojca, który nie widział w niej nic złego, czerpała przyjemność z ogrywania swoich rodziców przeciwko sobie i powodowania jak najwięcej kłopotów swoimi kłamstwami. Aż pewnego dnia wszystko się odwróciło.

Cordelia jako dorosła nie uczyła się na swoich błędach. W ogóle nie czułam, że ma jakieś cechy zbawienne – była całkowicie egocentryczna, samolubna i robiła wszystko tylko dla swojego dobra – nie sądzę, aby ktokolwiek, kto się z nią zetknął, był lepszą osoba z tego powodu. Jednak mimo wszystkich jej wad nie mogłam powstrzymać się od lekkiego, niechętnego szacunku do niej – i ośmielę się to powiedzieć, były chwile (ok, tylko kilka), kiedy nie mogłam się powstrzymać, by ją polubić.

Gdy Cordelia dorasta i nie może już polegać na swoim wyglądzie, aby uzyskać to, czego chce, jej działania stają się coraz bardziej desperackie i bezwzględne. Wydaje się być pozbawiona empatii, wyrzutów sumienia czy wstydu za swoje czyny, ale to właśnie ten aspekt jej charakteru czyni ją tak intrygującą. Myślę, że uczciwie można powiedzieć, że to najczęściej źli ludzie są najciekawszą postacią.

Historia przenosi się z Irlandii na południe Francji – niezależnie od tego, czy scena rozgrywa się na opustoszałej irlandzkiej wyspie Inishcrann, gdzie złowrogie opowieści ludowe od czasu do czasu przerywają historię, czy w bardziej słonecznym klimacie Lazurowego Wybrzeża – każde miejsce jest żywo opisane.

Pod skórą to kolejna fantastyczna książka Liz Nugent. Nigdy nie przestaję być pod wrażeniem tego, jak wiele głębi i wnikliwości jest w jej postaciach – z którymi nie chciałabym być w pobliżu w prawdziwym życiu. Jedyną rzeczą, której nigdy nie dostaniesz z książek Nugent, jest niepotrzebne przesadny opis. Każde zdanie jest starannie skonstruowane, aby uzyskać maksymalny efekt. Proza jest zwięzła i często brutalna w swej prostocie.

Pod skórą to mroczna i dość niepokojąca lektura z rozwiązaniem, które przemroziło mnie do szpiku kości. Czysta bezduszność głównego bohatera może być dla niektórych zbyt trudna do zniesienia. Kolejna wspaniała książka tej bardzo utalentowanej autorki.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć