ebook Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955 - audiobook
3.5 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 22) Ilość stron (szacowana): 357

Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955 - audiobook
audiobook (mp3)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 15.62
Audiobook - najniższa cena: 15.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
29.67 zł Lub 26.70 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
15.90 zł
31.41 zł
Inne proponowane

Jak wygląda miasto wyłaniające się z ruin? Jak żyją jego mieszkańcy? Co słyszą w domach, zakładach pracy, na ulicach? Co jedzą, jak się ubierają, jak spędzają czas wolny? Dziesięć lat po wyzwoleniu i tuż przed odwilżą Warszawa była miastem w stanie zawieszenia. Pomiędzy traumą wojny i entuzjazmem odbudowy, pomiędzy oficjalnym optymizmem i pragnieniem wolności niezadekretowanej żadnym aktem komunistycznej władzy toczyło się życie, o którym, jak pokazuje autorka, wiemy zaskakująco mało.

W czterech rozdziałach Sylwia Chutnik opisuje kolejno: przestrzeń i architekturę miasta, przede wszystkim flagowe projekty socrealizmu; Warszawę odbieraną zmysłami, czyli jej smaki, zapachy, dźwięki i hałasy; obrazy ciała i płci w ówczesnej sztuce i ikonografii; w końcu charakterystyczne typy mieszkańców stolicy z ich obyczajami, subkulturami i obecnością w sferze publicznej.

Podążając literackim tropem Leopolda Tyrmanda, autora Złego i Dziennika 1954, czytając gazety, przepisy prawne, oglądając plakaty, zdjęcia i filmy, słuchając przemówień polityków i piosenek, autorka odtwarza codzienne życie Warszawy w jednym z najbardziej intrygujących okresów historii miasta.
 
Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Magdaleny Karel.
Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955 - audiobook od Sylwia Chutnik możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć