ebook Jesteś opowieścią
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 41)

Jesteś opowieścią
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-25% 19.74 zł Lub 17.77 zł
25.00 zł
32.90 zł
32.90 zł
-25% 19.74 zł
22.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tajemnicza żelazna skrzyneczka uchyla wreszcie swoje wieczko. Agnieszka z ulgą zanurza się w przeszłości, by uciec od własnych problemów sercowych. Porządkując kufer, pojęła, że baśnie prababci Krysi były zaledwie wstępem do pełnej dramatów historii przodków. Historii, w której miłość i śmierć przeplatały się ze sobą niezmiennie od wieków. Czy uda jej się odkryć, co było prawdą, a co zmyśleniem?

Z całej rodziny Natejków jedynie Agnieszka nigdy nie miała dość słuchania opowieści przybranej prababci Krysi. Fascynowały ją legendy o Złotej Księżniczce, o Litwince Dobrochnie i rodowych skarbach, choć w ich prawdziwość nie wierzył już nikt poza nimi dwiema. Gdy po latach testamentowe rozporządzenia prababci wyznaczyły dziewczynę na kolejną Strażniczkę Pamięci, członkowie rodziny odetchnęli z ulgą. Zajęci zmaganiami z PRL-owską codziennością nie mieli ochoty troszczyć się o posagowy kufer przywieziony tuż po wojnie z Laskowicowa. Nikogo zbytnio nie interesowały złożone w nim pamiątki oraz rękopisy książek o przodkach autorstwa Barbary z Zarzewskich. Nawet tajemnicza żelazna skrzyneczka, do której klucz zginął dawno temu, nie poruszała ich wyobraźni.

Jednak zdesperowana Agnieszka z ulgą zanurzyła się w przeszłości, by uciec od własnych problemów sercowych. Porządkując kufer, pojęła, że baśnie prababci Krysi były zaledwie wstępem do pełnej dramatów historii przodków. Historii, w której miłość i śmierć przeplatały się ze sobą niezmiennie od wieków.

Czy Agnieszka odkryje wreszcie, co było prawdą, a co zmyśleniem?
Jaką niespodziankę przygotowały duchy przodków dla swej dziedziczki?
Co okaże się prawdziwym skarbem Zarzewskich i Laskowiców?

O e-booku Jesteś opowieścią blogerzy napisali:

Anna J. Szepielak stworzyła ciekawą historię, zbudowała jej wyjątkowy klimat. To wszystko sprawia, że zatapiając się w lekturze tej książki, tak samo jak bohaterka zapominamy o otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki temu możemy choć na chwilę przenieść się do innego świata, którego atmosfera unosi się w naszym sercu jeszcze długo po odłożeniu książki na półkę. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Jesteś opowieścią od Anna J. Szepielak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość to odpowiedzialność za drugą osobę, szacunek dla jej uczuć. To wspólna droga nawet wtedy, gdy jedno musi być z daleka od drugiego. I co najważniejsze, to zaufanie, którego się nie nadużywa. Bo zaufanie to najdelikatniejsza nitka w całej tej tkaninie.
Jesteś opowieścią to trzecia i ostatnia część serii Dziedzictwo Rodu. Rodzinna saga stworzona przez Annę J. Szepielak to doskonała lektura dla czytelników, którzy kochają poznawać pokoleniowe historie. A te zapisane na kartach najnowszej powieści budzą naszą ciekawość, rodzą wiele emocji.

Trzecia część jest odpowiedzią na pytania, które zrodziły się w naszej głowie po przeczytaniu dwóch wcześniejszych powieści (Przekroczyć rzekę oraz Wybór Julianny). W tej odsłonie śledzimy losy Agnieszki. Kobieta zawsze uwielbiała słuchać rodzinnych opowieści swej przybranej prababci Krysi. Prababka po śmierci ustanowiła ją na kolejną Strażniczkę Pamięci. Agnieszka otrzymała posagowy kufer.

Jakie tajemnice skrywa skarb przywieziony tuż po wojnie z Laskowicowa? Jak bardzo zapisana w nim historia zmieni życie rodziny? Czy dotychczasowa historia była prawdą, czy też zmyśloną historyjką?

Agnieszka zatapiając się w poszukiwaniu prawdziwej historii oderwała się od swych teraźniejszych problemów. Pytanie tylko, czy odkrycie jej nie będzie powodem nowych kłopotów?

Anna J. Szepielak stworzyła ciekawą historię, zbudowała jej wyjątkowy klimat. To wszystko sprawia, że zatapiając się w lekturze tej książki, tak samo jak Agnieszka zapominamy o otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki temu możemy choć na chwilę przenieść się do innego świata, którego atmosfera unosi się w naszym sercu jeszcze długo po odłożeniu jej na półkę.

Bez wątpienia Jesteś opowieścią to książka, która powinna znaleźć się na jej honorowym miejscu. Jeśli uwielbiacie poznawać rodzinne historie, to saga Anny J. Szepielak będzie dla Was doskonałą lekturą.

Autorka ujęła mnie wyjątkowością stylu oraz historią rodzinną, której burzliwe losy zapisały się w mej pamięci. A ja czytając tę książkę zastanawiałem się nad historią moich przodków. I nie mam tutaj na myśli rodziców, czy dziadków, lecz historii sięgającej odległych pokoleń. Spoglądając na drzewo genealogiczne umieszczone na końcu powieści, zastanawiałem się, jak wyglądałoby drzewo mojego rodu? Kto wie, może mam szlacheckie pochodzenie? Pewne jest to, że seria Dziedzictwo Rodu jest tą, którą polecam Waszej uwadze.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć