ebook Sieroty wojny
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 718)

Sieroty wojny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 24.30
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
24.30 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
33.16 zł Lub 29.84 zł
24.40 zł
24.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Świetna propozycja dla fanów Heather Morris, autorki „Tatuażysty z Auschwitz”. Na rozległym obszarze przemysłowym wojennego Monachium 27 głodnych i przerażonych dzieci ukrywa się przed Gestapo. Ich rodzice zostali wysłani do obozów koncentracyjnych, a one same nie mają gdzie się podziać…

CZY ZNALAZŁBYŚ NADZIEJĘ NAWET W NAJCZARNIEJSZEJ GODZINIE?

Przyjmując pod swój dach dwójkę bezdomnych uciekinierek, nauczycielka Claudia Kellner odkrywa istnienie dzieci i zapewnia im schronienie, ryzykując własne bezpieczeństwo. W międzyczasie komandos Peter Chesham, szpieg pracujący dla Brytyjczyków, z powodzeniem przedostaje się na terytorium Trzeciej Rzeszy. Jego ściśle tajna misja staje pod znakiem zapytania, gdy odkrywa miejsce, w którym ukrywają się sieroty.
Jeśli będzie ją kontynuował, może się to okazać tragiczne w skutkach. Jeśli tego nie zrobi, naziści mogą wygrać wojnę. Peter staje przed poważnym dylematem – wykonać rozkazy czy uratować dzieci.

JEGO WYBÓR MOŻE ZADECYDOWAĆ O LOSACH ŚWIATA.

O e-booku Sieroty wojny blogerzy napisali:

Uwielbiam czytać książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. A gdy te dotyczą historii wojennych, wówczas moje emocje osiągają zenitu. Wyobraźnia podsuwa różne scenariusze, fabuła ściska za serce, a ja sam zastanawiam się nad tym jak postąpiłbym na miejscu bohaterów. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Sieroty wojny od David Laws możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Uwielbiam czytać książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. A gdy te dotyczą historii wojennych, wówczas moje emocje osiągają zenitu. Wyobraźnia podsuwa różne scenariusze, fabuła ściska za serce, a ja sam zastanawiam się nad tym jak postąpiłbym na miejscu bohaterów.

David Laws w powieści Sieroty wojny opisuje wydarzenia II wojny światowej. Inspiracją do napisania książki były Kindertransporty, tysiące dzieci uratowanych w transportach przed hitlerowskim reżimem, przed wybuchem drugiej wojny światowej.

Powstało już wiele książek dotyczących tej karty z historii ludzkości. Natomiast książka Davida Lawsa ujęła mnie z dwóch powodów. Historia dzieci oraz dylemat komandosa Petera Cheshama mocno wbiła się w moją pamięć, dając wiele refleksji, zmuszając do postawienia sobie pytań, na które odpowiedzi szukam do dziś. I nadal nie znajduje jednej, prostej odpowiedzi. Bo myślę, że każda decyzja jaką podjąłbym na miejscu szpiega pracującego dla Brytyjczyków nie byłaby ani dobra, ani zła. To trochę jak z dylematem wagonika. Próbując odpowiedzieć na stawiane sobie pytania, często odnosiłem się do swojego systemu wartości, lecz nawet on nie pomógł mi znaleźć właściwego rozwiązania tego dylematu.

To, co napisałem może być dla Was nieco enigmatyczne. Myślę, że jeśli przeczytaliście tę powieść, to rozumiecie moje rozważania. Jeśli jednak jeszcze nie sięgnęliście po Sieroty wojny to pokrótce opiszę Wam z czego wynika mój dylemat.

Otóż historia zapisana na kartach tej książki opisuje losy dwudziestu siedmiu dzieci, które w przemysłowym obszarze Monachium ukrywały się przed gestapo. Ich rodzice wysłani zostali do obozów koncentracyjnych. Dzieci pozostawione zostały same. Bez niczyjej opieki, musiały same zawalczyć o swoje życie.

W tej historii poznajemy również Claudię Kellner, nauczycielkę, która przyjmuje pod swój dach dwójkę dzieci. Dowiadując się o pozostałych sierotach, nie zważając na ryzyko podejmuje decyzję, by zapewnić im schronienie. Muszę przyznać, że taka postawa kobiety zasługuje na słowa uznania. Wiedząc, że grozi jej niebezpieczeństwo nie zawahała się, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

I tutaj pojawia się kolejny, bardzo ważny wątek w całej historii. Otóż wspomniany wcześniej komandos Peter Chesham, który podjął się tajnej misji, odkrywa miejsce, w którym Kellner ukrywa sieroty. Mężczyzna pracując dla Brytyjczyków nie może zakończyć swej operacji. Jednak jeśli będzie ją kontynuował, może się to okazać tragiczne w skutkach. Jeśli zaś zakończy swoje działania, może to wpłynąć na zwycięstwo nazistów.

Jaką decyzję podejmie Chesham? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w książce Davida Lawsa. Jaką decyzję podjęlibyście sami? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w swoim systemie wartości. A jeśli o wartości chodzi, to Sieroty wojny są warte polecenia. Co też czynię.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć