ebook Tola Mankiewiczówna: Jak za dawnych lat
3.09 / 5.00 (liczba ocen: 30)

Tola Mankiewiczówna: Jak za dawnych lat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.84
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
32.84 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Biografia wielkiej gwiazdy międzywojennej sceny. Ryszard Wolański przedstawia w książce „Jak za dawnych lat” (e-book w formatach epub i kindle mobi) aktorkę, dla której rewia, kabaret, musical, piosenka, radio i przede wszystkim film stały się pasją i sensem życia. Dla Toli Mankiewiczówny zabrakło jednak miejsca w realiach PRL-u…

Była autentyczną gwiazdą II Rzeczpospolitej. Choć jej artystyczny rodowód sięga opery, to jednak rewia, kabaret, musical, piosenka, radio i przede wszystkim film stały się jej pasją i sensem życia. Tola Mankiewiczówna „rozkręcała” polski show-biznes. Wchodziła do tego świata świetnie przygotowana, znakomicie wykształcona. Nie czekała na swojego odkrywcę. W tym nowym, rodzącym się szaleństwie zwanym kulturą masową była artystką w pełni ukształtowaną, świadomą swojej pozycji i roli, jaką miała odegrać. W okresie międzywojennym tak naprawdę odnajdujemy wszystko to, czym żyje dzisiejszy świat rozrywki. I może właśnie tym trzeba tłumaczyć jej nieobecność – na miarę talentu i dorobku – na powojennej polskiej scenie i w filmie.
W pełni wolnej Polski nie doczekała. Ludowa ojczyzna nie umiała, może nie chciała, a może po prostu nie była przygotowana do tego, aby dla gwiazdy tego formatu stworzyć odpowiednią oprawę i repertuar godne jej statusu i talentu.

Tola Mankiewiczówna: Jak za dawnych lat od Ryszard Wolański możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć