ebook Aleksander Żabczyński. Jak drogie są wspomnienia
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 32)

Aleksander Żabczyński. Jak drogie są wspomnienia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.03
Audiobook - najniższa cena: 19.64
wciąż za drogo?
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.03 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

O aktorstwie Aleksandra Żabczyńskiego w czasie pokoju napisano sporo. O czasach wojny i socjalistycznego powojnia czasami mówił i pisał sam, niewiele i wyjątkowo powściągliwie – co nie powinno dziwić. Korzystając z niepublikowanych dotąd dokumentów, Ryszard Wolański szczegółowo opisuje całe życie jednego z najpopularniejszych polskich aktorów dwudziestolecia międzywojennego.

Aleksander Żabczyński (1900–1958) był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów dwudziestolecia międzywojennego. Rozgłos przyniosły mu role komediowych amantów w spektaklach teatralnych oraz występy w licznych warszawskich teatrzykach i rewiach. Zagrał salonowych uwodzicieli w tak znanych filmach jak „Ada, to nie wypada”, „Jadzia” czy „Zapomniana melodia”, jako piosenkarz wylansował wiele przebojów. W roku 1939 uczestniczył w kampanii wrześniowej, potem walczył jako oficer polskich sił zbrojnych na Zachodzie, m.in. został ranny pod Monte Cassino. W roku 1946 wrócił do Polski i znowu zaczął występować w teatrze.

Aleksander Żabczyński. Jak drogie są wspomnienia od Ryszard Wolański możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć