ebook Jestem mordercą
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 373)

Jestem mordercą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.90 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
24.88 zł
25.36 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Thriller oparty na prawdziwej historii jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. Uwodzicielskiego psychopaty, ulubieńca mediów oraz elit towarzyskich. Max Czornyj w „Jestem mordercą” (e-book w formacie epub i kindle mobi) w brawurowy sposób kreśli portret poety śmierci…

„Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem.
Zrobię wszystko, by się nim stać”.

OPOWIEŚĆ Z PRZERAŻAJĄCEJ PERSPEKTYWY MORDERCY.

PRAWDA OKAŻE SIĘ BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD FIKCJI.

„Mam na imię Jack, Jack Unterweger, miło was poznać”.

O e-booku Jestem mordercą blogerzy napisali:

Jestem mordercą to książka intrygująca, szokująca, zapewniająca przypływ adrenaliny podczas czytania. Autor doskonale wczuł się w umysł Jacka Unterwegera. Nie ocenia jego postępowania, lecz wiarygodnie odwzorowuje sadystyczny charakter mordercy. Historia ukazana przez Maxa Czornyja przeraża do szpiku kości. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Jestem mordercą od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Gubimy się w świecie współczesności, nieustannych obowiązków, pracy i lęków. Żyjemy szybko, nie zwracając uwagi na to, co wokół nas.
Bez wątpienia Max Czornyj jest pisarzem wszechstronnym. Nie skupia się tylko na jednym gatunku literackim. Jednak w każdym czuje się dobrze, serwując nam mocne czytelnicze doznania. Czy to powieść grozy, czy thriller, czy powieść obyczajowa – zawsze możemy liczyć na maksymalne doznania.

Autor zasłynął również książkami, które ukazują się w cyklu Filia na faktach. Po Rzeźniku i Zimnym chirurgu, które obrazują prawdziwe zbrodnie przyszedł czas na poznanie Jacka Unterwegera.

Jestem mordercą to szokująca historia, wręcz niewyobrażalna. Szokujące jest to, że historia ta nie jest wyimaginowana, a niewyobrażalnym jest fakt, że Unterweger był psychopatą okrzyknięty ulubieńcem mediów. Dokonując zbrodni czuł się Bogiem tkwiącym między niebem a piekłem. Był panem życia i śmierci. W historii światowej kryminalistyki zapisał się jako jeden z najbardziej bestialskich, psychopatycznych morderców.

Max Czornyj opowiedział tę historię z perspektywy mordercy. To Jack Unterweger jest narratorem. Jestem mordercą ukazuje obraz człowieka przebiegłego, sprytnego, który manipulował wymiarem sprawiedliwości, często wyprowadzając w pole biegłych psychiatrów. Dzięki temu wychodził na wolność. Niestety opuszczając więzienie dokonywał kolejnych zbrodni. Wówczas nie tylko odczuwał satysfakcję z faktu samego morderstwa, lecz czuł się idolem, bożyszczem mediów. Często gościł w najpopularniejszych programach telewizyjnych. Błyski fleszy oraz popularność była dla niego wodą na młyn, co jeszcze bardziej nakręcało go do dokonywania zbrodni.

Nie tylko morderstwa dokonane przez psychopatę sprawiały, że był on popularny. Unterweger był również popularnym pisarzem. Odbywając karę więzienia za zabójstwo swojej dziewczyny, napisał serię opowiadań, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez czytelników.

Po przeczytaniu książki Maxa Czornyja zastanawiałem się w dlaczego morderca ten był ulubieńcem mediów? Dlaczego człowiek dokonujący makabrycznych zbrodni staje się „medialną gwiazdą”? Dlaeczego zainteresowanie wokół Unterwegera można porównać do popularności muzyków światowej sławy?

Bez wątpienia czyny, których dokonał zasługują na potępienie. Jednak zdolności manipulacyjne psychopaty mogą stać się interesującym studium ludzkiej psychiki. Max Czornyj ukazał obraz człowieka, który nie tyle co fascynuje, lecz przeraża. A przerażające jest to, że potrafił on zadrwić z systemu sprawiedliwości, dokonując wielu zbrodni. Co gorsza zbrodnie dały mu popularność. Lecz popularność ta była bardziej nacechowana zainteresowaniem jego osoby, a nie pogardą. Mnie szczególnie zainteresowały jego zdolności manipulacyjne, wywieranie wpływu na drugiego człowieka.

Jestem mordercą to książka intrygująca, szokująca, zapewniająca przypływ adrenaliny podczas czytania. Autor doskonale wczuł się w umysł Jacka Unterwegera. Nie ocenia jego postępowania, lecz wiarygodnie odwzorował sadystyczny charakter mordercy. Historia ukazana przez Maxa Czornyja przeraża do szpiku kości. Najbardziej przerażające jest to, że Jestem mordercą to książka opisująca prawdziwą historię zbrodniarza a zarazem idola.

Choć minęło już trochę czasu od przeczytania tej książki, to nie potrafię przejść do porządku dziennego wobec historii Jacka Unterwegera. Historii przerażającej i smutnej zarazem. Lecz przede wszystkim historii wartej poznania, którą Max Czornyj ukazał w swym wyjątkowo mocnym stylu. I tutaj autorowi należą się słowa uznania.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć