ebook Chechło
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 1324)

Chechło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 30.39
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-34% 20.74 zł
22.90 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
23.90 zł
23.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kryminalny rollercoaster Pauliny Świst! Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Ale nie tylko – pojawiają się tu także persony spod ciemnej gwiazdy takie jak Luca. Inni – tacy jak Marcin i Paulina – woleliby zjawić się tutaj z własnej woli i w przyjemniejszych okolicznościach. Chwilowo są jednak za bardzo zajęci ratowaniem własnej skóry, by o tym myśleć…

Miłość bywa ślepa, tak jak sprawiedliwość. Nie da się tego powiedzieć o zemście…

O e-booku Chechło blogerzy napisali: 

Autorka ma naprawdę ogromny talent do wydobywania ze swoich bohaterów wszystkiego tego, co sprawia, iż nigdy nie wiadomo czego się po nich spodziewać, poza jednym z dwustu procentową pewnością nuda z nimi nie grozi czytelnikom. Chechło to humor, sensacja, co nieco zagadkowości oraz to, co najważniejsze Paulina Świst w najlepszym wydaniu. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Chechło nacechowane jest prawdziwym humorem i świetnymi ciętymi ripostami, które naprawdę wzbudzają szczery uśmiech. Dodając do tego jeszcze pikantne momenty i wątek kryminalny otrzymujemy lekturę idealną na zbliżający się letni wieczór. To książka na raz, po prostu tak wciąga, że nie można się od niej oderwać, póki nie przerzucimy ostatniej strony. Ja bawiłam się świetnie. -  Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Chechło od Paulina Świst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Twórczość Pani Pauliny to jest coś, po co sięgam w ciemno, chociaż przyznaję się bez bicia, że mimo iż posiadam chyba wszystkie jej książki, to niestety kilku jeszcze nie przeczytałam. Jednakże dzisiaj chciałabym Was zabrać na wycieczkę nad jezioro Chechło i mniej więcej opowiedzieć cóż tam się wydarzyło. Mam nadzieję, że jesteście tego ciekawi.

Najnowsza powieść dla mnie jest i trochę nie jest kontynuacją Paprocan, owszem ponownie spotykamy tutaj niektórych bohaterów, a samo zakończenie sugeruje, że te odrębne historie znajdą wspólny mianownik być może w następnej książce, to jednak nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań, aby poznać ją bez znajomości poprzedniej. I to dla mnie jest właśnie genialne. Oczywiście dla lepszego zarysu całości warto je przeczytać w prawidłowej kolejności, ale nie jest to warunkiem koniecznym.

Autorka po raz kolejny wprowadziła nas w prawniczy świat i zabrała na spotkanie z inteligentnym i przystojnym adwokatem – Marcinem Szewerskim oraz z przebojową dziewczyną Pauliną Maxellon, której przeszłość owiana jest pewną tajemnicą. Obie te postacie są barwne i charakterystyczne i po prostu nie da się ich nie lubić. Paulina dzieli czas między pracą w urzędzie gminy a dorabianiem jako kelnerka na przyjęciach, a w tak zwanym wolnym czasie próbuje pisać kolejną bestsellerową książkę. Podczas obsługi jednego z przyjęć poznaje mężczyznę, z którym spędza namiętną i gorącą noc. Nie przypuszczała, że dopiero co jej poukładane życie jeszcze bardziej się skomplikuje, gdy okaże się, że jej kochanek jest adwokatem, z którym ma zbadać sprawę przyległych gruntów nad jeziorem Chechło. Czy przelotny romans ma szanse przerodzić się w coś głębszego? Czy dwa dominujące charaktery nie doprowadzą do prawdziwej katastrofy? Co odkryją nad jeziorem? I co najważniejsze, czy będą umieli ze sobą współpracować?

Chechło nacechowane jest prawdziwym humorem i świetnymi ciętymi ripostami, które naprawdę wzbudzają szczery uśmiech. Podziwiam autorkę za cudną wyobraźnię, Pani Paulino skąd Pani bierze te teksty? Przyznam, że kilka sobie zapamiętam i wykorzystam w codziennym życiu. Dodając do tego jeszcze pikantne momenty i wątek kryminalny otrzymujemy lekturę idealną na zbliżający się letni wieczór. To książka na raz, po prostu tak wciąga, że nie można się od niej oderwać, póki nie przerzucimy ostatniej strony. Ja bawiłam się świetnie i z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić.

Ocena: 5+/6
©Książka w autobusie
Los i przeznaczenie to dwaj kumple, jacy uwielbiają się bawić czyimś kosztem i to ze złośliwym uśmiechem na ustach, bez ukrywania go w jakkolwiek. Niekiedy trafiają na godnych siebie przeciwników, w tak wytrawnym towarzystwie iskrzy prawie cały czas. Może niekiedy humor bywa w kolorze czarnym, ale nie da się odmówić mu, że jest jedyny w swoim rodzaju i po prostu ma w sobie jedyny w swoim rodzaju urok.

Pewne scenariusze chyba piszą się same, oczywiście z dużą pomocą samych zainteresowanych. Takiego obrotu spraw Paulina i Marcin nie spodziewali się, zwłaszcza, że ich znajomość dość szybko nabrała rozpędu, a to dzięki im samym oraz tego, co się wokół nich dzieje, a dzieje się raczej dużo. Spokój tym dwojga nie jest pisanym zwłaszcza, że ona się przekonała, że podłość ludzka rzeczywiście nie ma granic, a niewinny nie znaczy nic, więc co jeszcze ma do stracenia? On za to nawet nie podejrzewa z kim ma do czynienia i co go jeszcze czeka. Ten duet na pewno na nudę narzekać nie będzie, bo łączy ich nie tylko chemia, ale dość niecodzienne przygody typu ratowanie życia, spotkania z legendami świata przestępczego oraz ostre rozmówki damsko-męskie. Co może wydarzyć się nad sielskim zalewem Chechło? Dosłownie prawie wszystko, cisza przed burzą? Raczej przed prawdziwym huraganem, a jego okiem jest Luca, który jak na praworządnego obywatela przystało nie chwali się swoimi ciemnymi interesami? Jaką rolę w nich odegra Paula i Marcin? Na pewno nie niemą i mało znaczącą, towarzysząca atmosfera będzie gorąca i to nie z powodu pogody!

Zabawę w kotka i myszkę Paulina Świst opanowała do perfekcji, dorównuje temu kilka elementów jeszcze jej książek, które sprawiają, że na każdą czeka się z niecierpliwością. Wiadomo z góry, że dobrej i przede wszystkim wytrawnej w smaku oraz humorze zabawy podczas lektury nie zabraknie. Pozostają jeszcze dwie niezmiernie ważne kwestie: sama historia oraz bohaterowie. Ci, którzy już przeczytali chociaż jedną książkę autorki wiedzą, że czeka ich kolejna obłędna jazda bez trzymanki. Dla początkujących bardzo szybko stanie się jasne co przed nimi czyli prawdziwy maraton czytelniczy z ciągłymi salwami śmiechu. To tak tytułem przydługiego wstępu do Chechła vel najnowszej porcji perypetii niepoprawnych prawników, jak się okazuje robią niezłą konkurencję już znanym postaciom. Jeśli ktokolwiek pomyślałby, że będzie trudno dorównać temu, co było to jest w dużym błędzie. W sielskich okolicach zalewu Chechło dzieje się wiele, nawet więcej niż w niejednej metropolii, zwłaszcza pod względem prawa pojmowanego czasem ciut inaczej, ale od czego ma się łebskie prawniczki i prawników? Sprawiedliwość bywa ślepa, podobnie jak jej koleżanka po fachu Temida, lecz jeszcze jest zemsta, a ta za nic ma konwenanse, zasady i po prostu wie, że smakuje wyśmienicie i na pewno dostrzeże odpowiednią chwilę by zaistnieć, w końcu królowa jest tylko jedna! Paulina Świst ma naprawdę ogromny talent do wydobywania ze swoich bohaterów wszystkiego tego, co sprawia, iż nigdy nie wiadomo czego się po nich spodziewać, poza jednym z dwustu procentową pewnością nuda z nimi nie grozi czytelnikom. Za to gwarantowana jest rozrywka spod znaku dowcipnych i ciętych dialogów, burzliwie poprowadzonych wątków oraz fabuły, w której nic nie dzieje się bez przypadku, chociaż co nieco i więcej jest wynikiem splotu okoliczności, na jakie ciężko sobie postacie zapracowały. W końcu kto jak nie one sprawiają, że trudno oprzeć się ich urokowi? Humor, sensacja, co nieco zagadkowości oraz to, co najważniejsze Paulina Świst w najlepszym wydaniu.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć