ebook Supernawigatorzy: Jak zwierzęta odnajdują drogę
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 393)

Supernawigatorzy: Jak zwierzęta odnajdują drogę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 38.60
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
42.78 złpremium: 27.60 zł Lub 27.60 zł
38.60 zł Lub 34.74 zł
41.90 zł
39.10 zł
41.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Przyrodnicza książka roku 2019 według „Sunday Times” 

Nocne żuki wpatrzone w Drogę Mleczną toczą kulkę nawozu po linii prostej. Żółwie morskie, langusty i ćmy odnajdują drogę, kierując się polem magnetycznym Ziemi. Wieloryby zachowują niezmienny kurs, pokonując tysiące mil, a ptaki po przemierzeniu całego oceanu trafiają do swojego gniazda na maleńkiej wysepce. 

 David Barrie zaprasza nas do zgłębienia tajników nawigacji zwierząt i wyjaśnia, w jaki sposób stworzenia duże i małe – a wśród nich i człowiek ‒ orientują się w przestrzeni. 

Autor rozmawia z naukowcami z różnych stron świata i odwołuje się do przełomowych odkryć noblistów w dziedzinie neuronauki, ukazując zadziwiające zdolności najrozmaitszych zwierząt. 

 Supernawigatorzy… przedstawiają cuda zwierzęcej nawigacji, byśmy mogli choć trochę zrozumieć złożoność i piękno otaczającej nas przyrody.  Przyrodnicza książka roku 2019 według „Sunday Times” 

Czy wiesz, że: 

  • Mrówki kierują się nie tylko słońcem, wiatrem i znakami orientacyjnymi. Wewnętrzny zegar i mechanizm liczenia kroków wskazują im, jaką pokonały odległość. 
  • Motyle przelatują tysiące kilometrów, posługując się finezyjnym kompasem słonecznym. 
  • Większość z nas całkowicie zarzuciła dawny zwyczaj uważnego przyglądania się otoczeniu i ciągłego – nawet nieświadomego – śledzenia, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.  

Rekomendacje e-booka Supernawigatorzy: Jak zwierzęta odnajdują drogę:

Pisarstwo Barrie’go jest porywające i przesycone duchem przygody. Fascynująca lektura. - „Financial Times” 

Ta książka to elegia o czasach sprzed GPS-u, który uczynił z nas wszystkich jednocześnie geniuszy i idiotów.  - „Daily Express” 

Pasjonująca lektura zarówno dla szczurów lądowych, jak i dla żeglarzy.  - „Geographical Magazine” 

David Barrie, brytyjski pisarz o bardzo urozmaiconym życiu zawodowym. Studiował psychologię eksperymentalną i filozofię na Uniwersytecie Oksfordzkim. Potem pracował między innymi jako marynarz pokładowy na promie, dyplomata, analityk służb wywiadowczych, menedżer kultury i działacz na rzecz reform społecznych.  Jest członkiem Royal Institute of Navigation. Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę dostała złotą nagrodę Nautulusa za rok 2019.

Supernawigatorzy: Jak zwierzęta odnajdują drogę od David Barrie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć