ebook Wszystko za życie
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 927270) Ilość stron (szacowana): 232

Wszystko za życie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.75
wciąż za drogo?
19.75 zł Lub 17.78 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.93 zł 20% rabatu
35.90 zł Lub 32.31 zł
19.75 zł
28.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Niezwykła opowieść o wielkim wagabundzkie końca XX w. Jon Krakauer – wybitny alpinista i niemniej znakomity pisarz i dziennikarz – opierając się na zapiskach Chrisa McCandlesa i rozmowach z jego przyjaciółmi, przedstawia piękną historię młodości, buntu i poszukiwania wolności. „Przeczytałem tę książkę dwa razy, niemal bez przerw – od deski do deski. Za pierwszym razem widziałem w wyobraźni film, za drugim – po prostu rozkoszowałem się lekturą. Najbardziej poruszyło mnie w tej historii to, że ten dzieciak w tak krótkim czasie zdołał przeżyć swoje życie w pełni. Niewielu ludziom się to udaje” – Sean Penn

Chris McCandles był chłopakiem z dobrego, zamożnego domu. Miał troskliwych rodziców i kochającą siostrę. Ukończył college i szykował się do studiów prawniczych. Ale właśnie wtedy postanowił wypisać się z klasy średniej, oddał wszystkie pieniądze i ruszył w drogę. Od Meksyku po Alaskę – jeździł autostopem, pociągami towarowymi, wędrował na piechotę, spływał kajakiem. Łatwo zaprzyjaźniał się z poznanymi po drodze ludźmi i równie łatwo te przyjaźnie zrywał, by szukać samotności w dziczy. Nie był jednak zwykłym awanturnikiem i łowcą przygód – raczej filozofem i idealistą. Ukoronowaniem jego życia miała być „ostatnia, największa przygoda, kulminacyjna bitwa, żeby zabić fałszywy wewnętrzny byt i ogłosić triumfalny koniec duchowej rewolucji”.

Jon Krakauer podąża tropem „supertrampa”, jak sam siebie nazywał McCandles. Na podstawie jego zapisków, listów, rozmów z przyjaciółmi stara się odtworzyć losy współczesnego Robinsona i wyjaśnić zagadkę jego odejścia.
Ta przepiękna historia młodości, buntu i poszukiwania wolności od kilkudziesięciu lat inspiruje nie tylko czytelników, ale także artystów. Na jej podstawie powstał niezapomniany film w reżyserii Seana Penna.

Wszystko za życie od Jon Krakauer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć