ebook Sekrety Marianny
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 75)

Sekrety Marianny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.60
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
21.60 zł
-22% 23.40 zł Lub 21.06 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
23.40 zł
24.15 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Dla panny tak urodziwej jak Marianna Johnson, a przy tym oczytanej i bystrej, znalezienie męża nie powinno stanowić problemu. Niestety dziewczyna nie ma posagu, więc nie może przebierać w kandydatach jak w ulęgałkach. Sądzi, że James Hint, emerytowany wojskowy, będzie dobrym wyborem. Nie ma pojęcia, że popełnia tragiczny błąd… Małżeństwo okazuje się pasmem rozczarowań, a los dość szybko czyni z Marianny wdowę bez pieniędzy i dachu nad głową. Nieoczekiwaną pomoc oferuje jej Swen, młody prawnik, który jednak nie robi tego bezinteresownie. Proponuje Mariannie układ finansowy… Tylko czy na pewno chodzi wyłącznie o pieniądze?

Sekrety Marianny to romans historyczny z kroplą erotyki. Powieść przenosi nas do XIX-wiecznego Londynu i na zielone łąki Saksonii, do świata angielskich dworków, pięknych sukien i konwenansów. Z pewnością spodoba się wielbicielkom "Dumy i uprzedzenia" czy "Dziwnych losów Jane Eyre".

O e-booku Sekret Marinany blogerzy napisali: 

To świetnie napisany romans historyczny oddający klimat XIX - wiecznej Anglii. Nie ma tu rozwleczonej akcji, perypetie Marianny wciągają i chce się jak najszybciej przeczytać, aby dowiedzieć się co dalej. Polubiłam główną bohaterkę i kibicowałam jej od pierwszej strony. To kobieta, która przerosła swoje czasy: inteligentna, oczytana, mądra i niesamowicie empatyczna. Przez książkę się dosłownie płynie. - Małgorzata Cichcocka - Biblioteczka u Rudej

Agnieszka Olejnik napisała kolejną bardzo dobrą powieść, tworząc historię totalnie wciągającą i udowadniającą, że miłość zawsze zwycięża. Autorka nie próbuje moralizować. Jest cierpliwym i oddanym swoim bohaterom narratorem. Nie da się ukryć, że komplikuje ich relacje do granic możliwości, ale przecież takie właśnie jest życie. - Ania - Spadło mi z regała

Sekrety Marianny od Agnieszka Olejnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ile miłości zostało przegranych przez niedopowiedzenia? Ile umarło z powodu dumy, udawanej samowystarczalności i błędnych decyzji? Nie sposób zliczyć. Nie sposób również przewidzieć, jak bardzo nasze wybory wpłyną na późniejsze życie – bo, że tak będzie, możemy być akurat pewni. Młodość rządzi się swoimi prawami, często pchając nas w stronę prowizorycznego szczęścia. A gdy już wpadniemy w jego sidła, może okazać się, że nic dobrego na nas nie czeka. W takiej mniej więcej sytuacji poznajemy tytułową bohaterkę powieści Sekrety Marianny Agnieszki Olejnik. Nieszczęśliwa, wykorzystywana i w końcu zostawiona sama sobie musi znaleźć sposób, by przeżyć. Gdy dołożymy do tego kontekst historyczny, społeczny i kulturowy – wszak mamy XIX wiek – ujrzymy prawdziwy dramat samotnej kobiety.

Już podczas pierwszej powieści z serii anglojęzycznych XIX-wiecznych historii spod pióra autorki zastanawiałam się nad słynnym „co autor miał na myśli?”. Czy chodziło jedynie o przedstawienie lekkiej historii, czy może jednak pod powłoką rozrywki można znaleźć wiele przemyconych, bardzo współczesnych mądrości? Czytając Sekrety Marianny, obruszając się momentami na zachowania bohaterów, zrozumiałam, że bardzo łatwo przychodzi nam oceniać postępowanie innych. Jest tak również w przypadku bohaterów książek. Jednak bardzo często nabieramy większej wyrozumiałości, gdy przepuścimy owe zachowania przez sitko kontekstu, o którym wspominam wyżej. Marianna w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje wdową bez majątku. Wygląda na to, jakby moment śmierci męża był dla niej końcem świata, bowiem nie dość, że zostaje na nim sama, to jeszcze nie ma pieniędzy, by żyć. Sytuacja ekstremalna, szczególnie w perspektywie umiejętności, które młoda kobieta posiada i których nie może wykorzystać, bo… jest tylko kobietą.

Agnieszka Olejnik napisała kolejną bardzo dobrą powieść, tworząc historię totalnie wciągającą i udowadniającą, że miłość zawsze zwycięża. I jakkolwiek banalnie to może zabrzmieć, w jej najnowszej powieści nie ma nic banalnego. A za co najbardziej cenię pisarkę? Za to, że potrafiła stworzyć lustro dla współczesności i w ten sposób wywołać we mnie emocje większe niż tylko zachwyt nad książką. Tym samym Marianna stała się swego rodzaju symbolem wielu kobiet. Istotne jest również to, że poruszając tak ważny temat, Agnieszka Olejnik nie próbuje moralizować. Jest cierpliwym i oddanym swoim bohaterom narratorem. Nie da się ukryć, że komplikuje ich relacje do granic możliwości, ale przecież takie właśnie jest życie.

Zarówno Wybór Charlotty (poprzednia książka z serii wydana pod znakiem niezawodnego w tej dziedzinie Wydawnictwa Książnica), jak i Sekrety Marianny czymś zaskakują. W pierwszej książce były to opisy przyrody, których od szkoły średniej szczerze nie lubię, a tutaj okazały się niezwykle piękne. W drugiej był to bardzo subtelny, odpowiednio proporcjonalny do całej powieści, przyprawiający o dreszcze wątek erotyczny. Pojawia się, gdy nikt się go nie spodziewa, i jednocześnie jest w pewien sposób lekki, jak cała powieść. Nie dominuje, nie przestrasza, nie odrzuca. To dowód na to, że niczym nie trzeba epatować, żeby zwrócić uwagę czytelnika. A na Sekrety Marianny uwagę trzeba zwrócić koniecznie.

Ocena: 5/6
©Spadło mi z regała
Kolejna książka Pani Agnieszki Olejnik, w której autorka przenosi nas do XIX - wiecznej Anglii. I tak jak do pierwszej podchodziłam z pewna dozą nieśmiałości tak po Sekrety Marianny sięgnęłam z pełną świadomością i premedytacją, bo wiedziałam już, że czeka mnie doskonała zabawa. Oczywiście, że się nie pomyliłam. Pani Agnieszka Olejnik wykonała kawał dobrej roboty i z książki na książkę romanse historyczne wychodzą jej coraz lepiej. Czytało się świetnie i nie sposób się było oderwać od lektury, a zawsze mówiłam, że ja od tego typu książek to z daleka i na dystans. Okazuje się, że nigdy nie należy mówić nigdy.

Marianna Johnson to wyjątkowo inteligentna dziewczyna, która aby pomóc schorowanemu ojcu wychodzi za mąż. Jej małżeństwo okazuje się być jednak porażką. Mąż okazuje się nie być wymarzonym księciem z bajki, a tyranem, despotą i kanalią jakich mało. Na szczęście dla naszej bohaterki ta podła kreatura umiera w wyniku nieszczęśliwego wypadku i Marianna zostaje wdową. Jeśli myślicie, że nasza bohaterka odziedziczyła bajeczny majątek i żyłą długo i szczęśliwie to jesteście w błędzie. Oprócz wdowiej renty dziewczyna nie dostaje nic. Nie może liczyć na nikogo. Tuła się od rodziny do przyjaciół, nikomu nie chce być ciężarem, z w dodatku dręczą ją ogromne wyrzuty sumienia. Pozostawiona sama sobie, z myślami, które nie pozwalają jej normalnie funkcjonować postanawia zakończyć swój ziemski żywot. I tu z pomocą przychodzi jej młody prawnik Swen Damm. Co z tego wyniknie i czy Marianna stanie na nogi? Tego dowiecie się sięgając po Sekrety Marianny.

To świetnie napisany romans historyczny oddający klimat XIX - wiecznej Anglii. Nie ma tu akcji, która wlecze się jak flaki z olejem. Perypetie Marianny wciągają i chce się jak najszybciej przeczytać, aby dowiedzieć się co dalej. Polubiłam główną bohaterkę i kibicowałam jej od pierwszej strony. To kobieta, która przerosła swoje czasy: inteligentna, oczytana, mądra i niesamowicie empatyczna. Przez książkę się dosłownie płynie.

Mam nadzieję, że to nie ostatni romans historyczny autorki. Ja wiem, że po każdy sięgnę z niekłamaną przyjemnością.
Sekrety Marianny to przepiękna książka o miłości, ale takiej która długo dojrzewa. Miłości, która zawsze zwycięża. To też książka o szukaniu niezależności, przyjaźni i walce o lepsze jutro.

Za sprawą Agnieszki Olejnik miałam okazję przenieść się do Anglii pełnej konwenansów, podwieczorków, spacerów po ogrodach i pięknych sukien. Ale też do Anglii, gdzie kobieta nie znaczyła tak naprawdę nic. Chociaż za sypialnianymi drzwiami rozgrywał się dramat to rolą kobiety było trwać wiernie przy mężu z przyklejonym uśmiechem na twarzy i w pięknej modnej toalecie. Matko kochana jak to dobrze, że nie przyszło nam żyć w tamtych czasach.

Jeśli macie ochotę na dobry romans historyczny okraszony nutką erotyzmu to sięgnijcie koniecznie po Sekrety Marianny Agnieszki Olejnik . Jestem przekonana, że przeczytacie go z przyjemnością.

Ocena: 5/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć