ebook Incel
3.06 / 5.00 (liczba ocen: 49)

Incel
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 20.90
wciąż za drogo?
-24% 20.90 zł
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
27.68 zł 20% rabatu
29.52 zł Lub 26.57 zł
27.75 zł
29.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

W lipcowe przedpołudnie, niedaleko Moskwy dwie studentki znajdują w lesie zwłoki młodej kobiety. Zawinięte w folię, nagie, zmasakrowane przez zwierzynę, noszą ślady bestialskich tortur seksualnych. Dochodzenie rozpoczyna zespół z moskiewskiego wydziału zabójstw pod przewodnictwem major Alony Nikiszyny.

Szybko okazuje się, że morderca nie pozostawił po sobie żadnych śladów, a wszelkie poszlaki prowadzą w ślepe zaułki. W śledztwo zostają zaangażowane ogromne środki, działania dochodzeniowe wspomaga policyjny profiler oraz Departament „K”, dysponujący najnowocześniejszą techniką w służbie kryminalnej.

Gdy w biały dzień porwana zostaje kolejna młoda kobieta, rozpoczyna się wyścig z czasem. Zespół śledczy doskonale zdaje sobie sprawę, że poszukują już nie tylko dewianta seksualnego, ale prawdopodobnie też seryjnego zabójcy… Jednak morderca zawsze jest o krok do przodu – sprytny, przewidujący, doskonale zorganizowany.

Przerażający thriller o najciemniejszej stronie ludzkiej natury.

O e-booku Incel blogerzy napisali: 

W powieści znajdziecie portret mrocznego i bardzo zaburzonego człowieka, którego pomysły na torturowanie ofiar przechodzą ludzkie pojęcie. Do tego jeszcze dochodzą obyczajowe wątki poboczne, urozmaicające fabułę. Dzięki nim poznajemy bliżej bohaterów i ich życie. Jeśli nie przeszkadzają Wam mocne opisy, duszna atmosfera i pokręcona psychika psychopaty, ta powieść jest właśnie dla Was. - Katarzyna Chojnacka-Musiał - Bibliotecznie

Incel od Wiktor Mrok możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Potworem nikt się nie rodzi, potworami możemy się stać, gdy w naszym życiu zajdą jakieś traumatyczne zdarzenia.
Incel to pierwsza powieść Wiktora Mroka, którą miałam okazję przeczytać. Na ponad pięciuset stronach obserwujemy na zmianę śledztwo prowadzone przez moskiewski wydział zabójstw oraz działania psychopaty, którego ścigają policjanci. Liczy się czas, bo na szali znajduje się życie kolejnej ofiary.

Kiedy dwie studentki znajdują w lesie zmasakrowane zwłoki kobiety, major Alona Nikiszyna rozpoczyna działania operacyjne. Wraz z nią w śledztwo włączają się policjanci moskiewskiego wydziału zabójstw. Okazuje się jednak, że morderca nie zostawił żadnych śladów. Zarówno zbrodnia, jak i sposób ukrycia ciała, były przemyślane i nie do wykrycia. Policjanci więc na samym wstępie utknęli w ślepym zaułku. Ich zgranie i współpraca zdecydowanie pomogły w pokonywaniu kolejnych etapów śledztwa. Sprawdzanie każdego najdrobniejszego śladu i porównywanie znalezionych elementów układanki sprawiły, że powoli posuwali się do przodu. Wydawało mi się, że przez to akcja chwilami zwalniała, jednak nawet te fragmenty czytało się dobrze.

Język powieści jest dosadny, a opisy mocne i szczegółowe. Stworzone postacie są charakterystyczne i różnią się znacznie, dzięki czemu nie ma problemów z rozróżnieniem ich podczas lektury. Bardzo podobało mi się zżycie policyjnej ekipy i ich dialogi z prywatnymi wtrętami. Autor świetnie opisał również poszukiwanego psychopatę. W powieści znajdziecie portret mrocznego i bardzo zaburzonego człowieka, którego pomysły na torturowanie ofiar przechodzą ludzkie pojęcie. Do tego jeszcze dochodzą obyczajowe wątki poboczne, urozmaicające fabułę. Dzięki nim poznajemy bliżej bohaterów i ich życie.

Dobrym rozwiązaniem są przypisy, które nie tylko objaśniają wykorzystane w tekście pojęcia, ale także przybliżają fragmenty fabuły z poprzedniej powieści pisarza, wspomniane w Incelu.

Jeśli nie przeszkadzają Wam mocne opisy, duszna atmosfera i pokręcona psychika psychopaty, ta powieść jest właśnie dla Was.

Ocena: 5/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć