ebook Perfekcyjna rodzina
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 1965)

Perfekcyjna rodzina
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.90 zł
25.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
23.03 zł
24.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jej córeczka miała pierwszy raz w życiu nocować u koleżanki. Dziecięca zabawa zmieniła się jednak w tragedię...

Lucia Blix po szkole poszła się pobawić z nową przyjaciółką Josie. Wieczorem mama Lucii, Elisa, przywiozła do Josie piżamkę i wypiła kieliszek wina z jej mamą. Pocałowała córeczkę na dobranoc i pojechała do domu.
Więcej nie zobaczyła już swojego dziecka. Następnego dnia dom świecił pustkami. Nie było mebli, rodziny. Nie było Lucii.

To była szczęśliwa rodzina.

Kto uprowadził Lucię? Dlaczego to zrobił?

O e-booku Perfekcyjna rodzina blogerzy napisali:

Alex Dahl zasługuje na słowa uznania, ponieważ historię, którą wymyśliła ubrała w realistyczny obraz. Czytając tę książkę, miałem świadomość, że historia ta jest wymysłem autorki, lecz towarzyszyło mi przeświadczenie, że czytam relacje prawdziwych wydarzeń. Perfekcyjna rodzina to thriller godny polecenia. Miłośnicy gatunku będą usatysfakcjonowani. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Perfekcyjna rodzina od Alex Dahl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Odkąd na Instagramie zaczęła przewijać mi się okładka powieści Alex Dahl, nie mogłam wyrzucić jej z głowy. Dorzucając do tego pozytywne opinie, wyszło na to, że Perfekcyjna rodzina to kolejna pozycja, którą muszę poznać bliżej. Jak widać, udało mi się to i dzisiaj mogę podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami po lekturze. Czy ta książka mnie zachwyciła?

Pewnego dnia Lucia poznaje w przedszkolu Josie. Dziewczynki od razu nawiązują przyjaźń, a kiedy chcą urządzić piżama party, ich mamy nie oponują za bardzo. Elisa zawozi córeczce piżamkę, przytulankę i wypija kieliszek wina z mamą Josie. Kiedy wraca do siebie, nie przychodzi jej nawet myśl, że coś mogłoby się wydarzyć. Następnego dnia ślad po kobiecie i dziewczynkach zaginął. Elisa nie mogła już pocałować swojej córeczki. Co takiego wydarzyło się poprzedniego wieczora?

Kiedy zaczęłam lekturę tej powieści, od pierwszej chwili poczułam się bardzo zaintrygowana i wciągnięta do tego świata, który przedstawiła Alex Dahl. Zaginięcie Lucii wywołało we mnie pewnego rodzaju przygnębienie i żywiłam ogromną nadzieję na to, że autorka poprowadzi i rozwiąże tę sprawę w sposób satysfakcjonujący. Zanim jednak opowiem o tym, czy tak się stało - kilka słów na temat trzech bohaterek książki.

Elisę polubiłam od pierwszej chwili, gdy się pojawiła. Nie wiem, dlaczego, ale poczułam z nią pewnego rodzaju więź, chociaż do jej sytuacji i odczuć było mi daleko. Oczywiście bohaterka ta wzbudziła we mnie również współczucie - w końcu jej ukochana córeczka zniknęła bez wieści i nikt nie wie, gdzie się podziewa. Lucia wzbudziła mój podziw. Jak na tak małą istotkę, wykazała się nie lada odwagą i siłą. Znalazła się w nieciekawej sytuacji, a radziła sobie lepiej niż niejeden dorosły. Punkt dla autorki za takie przedstawienie tej postaci. Jacqueline, jak można się tego domyślać, nie zdobyła mojej sympatii, choć wywołała coś na kształt litości. Ta bohaterka była zagubiona i chyba sama nie do końca wiedziała, co robi.

Książka ta jest bardzo nierówna. Co mam na myśli? No to, że podczas czytania raz bywały momenty, gdy nie mogłam się po prostu oderwać, a dosłownie kilka stron później robiło się nudno i czekałam już tylko na jakiś zwrot akcji. Wiem, że nie wszystkim odpowiada coś takiego, dlatego uznałam, że warto o tym napisać. Sam początek też nie był zbyt zachwycający - owszem, mnie wciągnął, lecz tylko na kilka stron, a przez kolejnych kilka rozdziałów Alex Dahl wprowadzała czytelnika w kolejne sytuacje i wydarzenia, które zaowocują w późniejszym etapie historii.

Pióro autorki jest bardzo dobre i tak naprawdę książkę tę czyta się z przyjemnością i bez większych trudności językowych. Poruszony został tutaj bardzo ważny wątek: dzieci w mediach społecznościowych. Sama nie jestem za tym, by publikować wizerunek dziecka w Internecie, a już szczególnie w bardzo szerokim zakresie. Jedno, dwa zdjęcia na jakiś czas – okej. Więcej? Może narodzić się problem. Cieszę się, że powieść ta trafiła na polski rynek, bo być może więcej rodziców zobaczy, że nie jest to coś dobrego, a takie wrzucanie kilkuset zdjęć na media społecznościowe przynieść może i niebezpieczne skutki.

Perfekcyjna rodzina to książka nie bez skaz, jednak ważna. Jeżeli nieobce Wam thrillery psychologiczne z dziećmi w rolach głównych, to myślę, że ta pozycja może przypaść Wam do gustu. Jeżeli jednak nie przepadacie za nierównymi historiami i potrzebujecie stałych emocji i napięcia, to możecie się niestety rozczarować. Mimo wszystko – warto sprawdzić samemu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Perfekcyjna rodzina to drugi thriller Alex Dahl. Autorka skroiła intrygującą fabułę, sprawiając, że czytelnik nie oderwie się od lektury. Jej wszystkie nitki są idealnym połączeniem tworzącym historię, która przywołuje o szybsze bicie serca.

Czytając tę książkę w pełni odczuwałem emocje rodziców siedmioletniej Lucii Blix. I nawet nie chciałbym być w ich skórze. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak zareagowałbym na tragedię, która ich dotknęła.

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy Lucii zaprzyjaźniła się z nową koleżanką Josie, która w ich szkole pojawiła się zaledwie trzy dni wcześniej. Po zajęciach w szkole poszła pobawić się do jej domu. Zafascynowana nową znajomością prosi swoją mamę Elisę, by mogła pozostać na noc. Po chwili wahania Elisa zgadza się na prośbę córki. Przywozi jej szczoteczkę do zębów oraz piżamę. Poznaje również matkę Josie, ucinając z nią krótką rozmowę. Rano Elisa musi wyjechać do pracy. Dlatego też prosi męża, aby ten odebrał siedmioletnią córkę. Jednak dzień ten przyniósł najczarniejszy scenariusz w życiu rodziców. Jak się okazało dom, w którym przebywała ich córka świecił pustkami. A co najgorsze nie było w nim Lucii!

Muszę przyznać, że ten wątek spotęgował we mnie napięcie niepokoju, był uderzeniem pioruna. Oczywiście czytając thrillery spodziewam się, że na następnej stronie dojdzie do tragedii. Jednak to, co wydarzyło się w tej historii było tajfunem, który zalał mnie poczuciem lęku o życie dziewczynki. W mej głowie kołatały pytania – gdzie jest Lucia Blix? Dlaczego rodzice Josie porwali córeczkę rodziny Blix? Jaki mają zamiar?

Pytań w mej głowie powstawało mnóstwo. A ja chcąc znaleźć odpowiedzi na nie, z napięciem brnąłem przez kolejne strony Perfekcyjnej rodziny. Alex Dahl zasługuje na słowa uznania, ponieważ historię, którą wymyśliła ubrała w realistyczny obraz. Czytając tę książkę, miałem świadomość, że historia ta jest wymysłem autorki, lecz towarzyszyło mi przeświadczenie, że czytam relacje prawdziwych wydarzeń. Zaraz potem pomyślałem, ile takich historii wydarzyło się w realnym świecie? To, co czuli rodzice Lucii to niewyobrażalny dramat.

Alex Dahl po raz drugi zaprosiła czytelników do poznania historii mrożącej krew w żyłach. Historii, która może być również przestrogą, by skupić większą uwagę na osoby wokół naszych najbliższych. Perfekcyjna rodzina to obok wcześniejszej książki autorki - Życie za życie - thriller godny polecenia. Miłośnicy gatunku będą usatysfakcjonowani.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć