ebook Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 3) Ilość stron (szacowana): 480

Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.50
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
41.85 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
31.50 zł Lub 28.35 zł
45.00 zł Lub 40.50 zł
31.50 zł
33.30 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Rafał Matyja – autor głośnego „Wyjścia awaryjnego” – tym razem opowiada historię naszych ziem, ze szczególnym uwzględnieniem miast, w kontekście rozwoju całej Europy. Czerpie z setek trudno dostępnych źródeł, zestawia dane, pozwala wyobrazić sobie, jak tworzyły się zręby nowoczesności i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców – od rewolucyjnego wynalazku dyliżansu po szybką kolej, od organizacji poczty po informatyzację. Równolegle z opowieścią historyczną rozwija refleksję nad tym, co w największym stopniu odcisnęło piętno na nas jako społeczeństwie i na sposobie, w jaki postrzegamy państwo.

W głośnej książce „Wyjście awaryjne” Rafał Matyja postulował, by opowiedzieć naszą historię na nowo – nie przez pryzmat podbojów i powstań, ale budowy miast, tworzenia instytucji, ewolucji stylu życia. Nie tylko z perspektywy Warszawy, ale też Śląska, Pomorza czy Małopolski. Dopiero takie ujęcie, zdecentralizowane i skupione na modernizacji, pozwoli nam lepiej zrozumieć miejsce, w którym żyjemy, i to, kim jesteśmy.

W swojej kolejnej książce autor podejmuje rzucone przez siebie wyzwanie. I opowiada fascynującą historię naszych ziem, ze szczególnym uwzględnieniem miast, w kontekście rozwoju całej Europy. Czerpie z setek trudno dostępnych źródeł, zestawia dane, pozwala wyobrazić sobie, jak tworzyły się zręby nowoczesności i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców – od rewolucyjnego wynalazku dyliżansu po szybką kolej, od organizacji poczty po informatyzację. Równolegle z opowieścią historyczną, obfitującą w barwne, nieraz zdumiewające przykłady, autor rozwija metarefleksję nad tym, co w największym stopniu odcisnęło piętno na nas jako społeczeństwie i sposobie, w jaki postrzegamy państwo.

Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością od Rafał Matyja możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć