ebook Brzemię białego człowieka. Jak zbudowano Imperium Brytyjskie - PRZEDSPRZEDAŻ
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 57) Ilość stron (szacowana): 760

Brzemię białego człowieka. Jak zbudowano Imperium Brytyjskie - PRZEDSPRZEDAŻ
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 43.12
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
43.12 zł Lub 38.81 zł
50.50 zł

Premiera e-booka 22 czerwca 2021

Historia początków, rozkwitu i drogi ku potędze największego imperium na świecie

Kim byli ludzie, którzy zbudowali Imperium Brytyjskie? Co nimi kierowało, jak żyli, walczyli i ginęli, jakie musieli pokonać przeszkody? Na kartach tej książki przewija się galeria barwnych bohaterów: korsarz i admirał, zdobywcy Indii, odważny do szaleństwa zdobywca Kanady, opanowany manią imperialną poszukiwacz diamentów, zagadkowy obrońca Chartumu i dziesiątki innych postaci.

Znakomitą książkę Kazimierza Dziewanowskiego czyta się niczym powieść przygodową. Wielkość, odwaga i poświęcenie sąsiadują tu z chciwością, oszustwem i zdradą. Przekonanie o cywilizacyjnej i moralnej misji białych ludzi prowadzi do pogardy dla wszystkich, którzy nie są Anglikami. A zaszczepianie w najdalszych zakątkach globu sprawnej administracji, uczciwego wymiaru sprawiedliwości i nowoczesnej edukacji idzie w parze z przemocą i podstępem wobec opornych tubylców.

Brzemię białego człowieka. Jak zbudowano Imperium Brytyjskie - PRZEDSPRZEDAŻ od Kazimierz Dziewanowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć