ebook Zrozumieć pamięć: Jak pamiętamy i dlaczego zapominamy
4.32 / 5.00 (liczba ocen: 1537)

Zrozumieć pamięć: Jak pamiętamy i dlaczego zapominamy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 44.90
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
24.90 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
-20% 24.08 zł
24.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

FASCYNUJĄCA ANALIZA TEGO, JAK PAMIĘTAMY I DLACZEGO ZAPOMINAMY.

– Czy kiedykolwiek poczułeś falę paniki, nie mogąc przypomnieć sobie nazwiska aktora z filmu, który widziałeś w zeszłym tygodniu?
– Czy zdarzyło ci się wejść do pokoju i zapomnieć dlaczego tam poszedłeś?
Pewnie martwisz się, że te zaniki pamięci mogą być wczesnym objawem choroby Alzheimera. W rzeczywistości dla zdecydowanej większości z nas te przykłady zapominania są całkowicie normalne.
Dlaczego?
Ponieważ chociaż pamięć jest niesamowita, daleko jej do doskonałości.

To, że twoja pamięć czasami zawodzi, nie oznacza, że jest zepsuta lub chora.
Zapominanie jest w rzeczywistości częścią bycia człowiekiem.
– Czy utracone wspomnienia są tylko chwilowo niedostępne czy też wymazane na zawsze?
– Jaka jest różnica między zwykłym zapominaniem, a zapominaniem z powodu choroby?
– Jak głęboki wpływ na pamięć mają emocje, sen i stres?

O ebooku Zrozumieć pamięć: Jak pamiętamy i dlaczego zapominamy blogerzy napisali:

Dzięki tej książce możemy z bliska przyjrzeć się mechanizmom odpowiedzialnym za naszą pamięć. Co sprawia, że pamiętamy? Co odpowiada za to, że zapominamy? Co wówczas czujemy, gdy nie potrafimy przypomnieć sobie co jedliśmy wczoraj na obiad? Jak często zdarza nam się pójść do kuchni i zapomnieć dlaczego się w niej znaleźliśmy? Przecież poszliśmy po …. No właśnie! - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Zrozumieć pamięć: Jak pamiętamy i dlaczego zapominamy od Lisa Genova możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Uff, nie zapomniałem! O czym? O …. napisaniu recenzji książki Lisy Genovy. A tytuł tej książki to … Zrozumieć pamięć. O tak, taki dokładnie jest jej tytuł. A dlaczego nie zapomniałem? Dlatego, że łatwo wpada w pamięć.

Książka dotyczy naszego mózgu, naszej pamięci, ukazuje nam jej mechanizmy, jej geniusz oraz odpowiada na pytanie, dlaczego zapominamy? Ok, ktoś może powiedzieć, jeśli zapominasz, to zapisz sobie na kartce. Dobra, tylko co jeśli zapomnę, gdzie tę kartę zostawiłem?

Zrozumieć pamięć to kolejna książka z serii Filia na faktach. Książka ta nie jest wymysłem kreatywności twórczej Lisy Genovy. Opisuje fakty związane z bogatym doświadczeniem zawodowym autorki. Lisa Genova jest doktorem nauk neurologicznych na Uniwersytecie Harvarda. I choć pisarka napisała już kilka książek, ta jest pierwszą z gatunku non-fiction.

Dzięki tej książce możemy z bliska przyjrzeć się mechanizmom odpowiedzialnym za naszą pamięć. Co sprawia, że pamiętamy? Co odpowiada za to, że zapominamy? Co wówczas czujemy, gdy nie potrafimy przypomnieć sobie co jedliśmy wczoraj na obiad? Jak często zdarza nam się pójść do kuchni i zapomnieć dlaczego się w niej znaleźliśmy? Przecież poszliśmy po … No właśnie!

Autorka dotyka również tematu związanego z chorobą Alzheimera. Często zapominaniu towarzyszy lęk, panika. Jak podkreśla autorka zapominanie postrzegamy jako śmiertelnego wroga. Jednak Lisa Genova uspokaja nas, uświadamiając nam, że zapominanie wcale nie oznacza, że z naszą pamięcią coś jest nie tak. Dodaje, że „skuteczne zapamiętywanie często wymaga zapominania”. Ta książka pozwala nam dowiedzieć się również jak powstają wspomnienia. Jak je przywołujemy? Tutaj kluczową rolę odgrywa uwaga.

Bardzo ciekawie ukazana jest również teoria pamięci. Czym zatem ona jest? Autorka określa ją jako sumę rzeczy, które pamiętamy i które zapominamy. A reasumując Zrozumieć pamięć to bardzo ciekawa literatura faktu, która pozwala wytłumaczyć sobie – dlaczego zapominamy.

Zatem jeśli Wasz/a szef/szefowa zapytają Was dlaczego nie wykonaliście swej pracy, możecie śmiało odpowiedzieć, że po prostu zapomnieliście, a to jest w rzeczywistości częścią bycia człowiekiem. Ciekawe tylko, czy Wasz/a szef/szefowa okażą się człowiekiem wyciągając wnioski z Waszego zapomnienia.

To już wszystko, co chciałem napisać o tej książce. Chyba nic nie zapomniałem?!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć