ebook Więzy nieba
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 617)

Więzy nieba
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 17.90
Audiobook - najniższa cena: 35.41
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
-48% 17.90 zł
34.99 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
29.74 zł Lub 26.77 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
27.99 zł
31.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom zachwycającej tetralogii o Żywiołach, magii i walce o wolność! „Fantasy w duchu książek Saby Tahir i Renée Ahdieh… Z przestraszonej dziewczyny na obcej ziemi Shalia dojrzewa i zmienia się w kobietę, która nie chce pozwolić, aby otaczający ją mężczyźni mieli wpływ na jej przeznaczenie czy pragnienia” – School Library Journal

Była Ziemia, czas na Powietrze…

Aspasia, wykradziona jako dziecko od rodziców, wspina się po szczeblach kariery na czarnym rynku w imperium Cyrus i zostaje panią kapitan własnego statku kupieckiego – i za każdym razem, gdy uwalnia z niewolnictwa tyle kobiet i dzieci, ile tylko zdoła, ryzykuje życiem, ponieważ jako Żywioł wykorzystuje swoją potężną magię. Cyrus jest bliska odkrycia jej sekretów – nie tylko tego, że Aspasia jest Żywiołem rządzącym powietrzem, dzięki czemu jej statek może szybować po niebie, lecz także tego, że dziewczyna szuka swej zaginionej rodziny. A jeśli Aspasia nie znajdzie młodszego rodzeństwa przed Cyrus, nigdy nie będzie w stanie się uwolnić. Uzbrojona w lojalną załogę pełną Żywiołów i nowego rekruta, który kontroluje intrygującą moc, Aspasia trafia w sam środek konfliktu, rozciągającego się na cały ocean. Ale jej moc może nie wystarczyć do ocalenia przyjaciół, rodziny i wolności…

O e-booku Więzy nieba blogerzy napisali: 

Historia jest wciągająca i po kilku rozdziałach nie można się oderwać, żeby się dowiedzieć co dalej. Jestem ciekawa kto będzie głównym Żywiołem w tomie trzecim i co się tam wydarzy, ale czekam spokojnie, nie niecierpliwie. - Ania - Czytanie na śniadanie

Znów się zachwyciłam! Podoba mi się zbieg poznawania nowych bohaterów z subtelnymi nawiązaniami do poprzedniego tomu. Dzięki temu wiemy co stało się z postaciami, które już znamy. Teraz na szpilkach pozostaje mi czekać na kolejną część. Mam nadzieję, że autorce zdrowie pozwoli tworzyć i kolejny tom przyniesie nam ochłodę wody lub ciepło ognia. W końcu to ma być tetralogia. - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Więzy nieba od A. C. Gaughen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wolność nic nie znaczy, dopóki ktoś Cię nie zechce zniewolić.
Była Ziemia, czas na Powietrze… Zostaje tylko wziąć głęboki oddech i dać się porwać. Co tym razem zgotowała czytelnikowi autorka? Lekki powiew czy nieustępliwy sztorm? Przekonajcie się...

W drugim tomie główną bohaterką opowieści jest Aspasia — kilkunastoletnia kapitanka statku, która… potrafi szybować za sprawą magii. Co ciekawe jej załogę tworzą w głównej mierze dzieci władające żywiołami. Pływając w służbie jej chlebodawczyni, Asp, próbuje ocalić od niewolnictwa kobiety i dzieci, jednocześnie handlując wszelkimi dostępnymi towarami, w tym zniewolonymi mężczyznami. Próbując zachować w tajemnicy swoje moce i balansując na krawędzi moralności, poszukuje swojego młodszego rodzeństwa. Jedyne czego się obawia, to wizja, że Cyrus odkryje jej sekrety i użyje ich przeciwko niej… Żeby sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana, kapitanka przyjmuje na statek rekruta. Nowy członek zagłogi nie tylko podważa wszelkie zasady, którymi Aspasia kieruje się w życiu, ale i okazuje się być drogą prowadzącą załogę w chaos, z którego może narodzić się nadzieja…

Według mnie tematem Więzów nieba jest miłość i niewolnictwo. Obie te rzeczy są formami zobowiązań, lecz jakie różne emocje im towarzyszą! Dodatkowo każdy bohater ma inne spojrzenie na dany temat!

Trudno powstrzymać się od porównania bohaterek z obu tomów. Aspasia wyłączając determinację i troskę o rodzinę jest zupełnym przeciwieństwem Shalii. Mimo swojej sytuacji próbuje być niezależna i wolna na tyle, ile pozwala jej troska o ludzi, za których jest odpowiedzialna. Zostaje wolnym duchem, który znajdzie drogę wykorzystując bezczelność, odwagę, urok lub spryt, stawiając na szali własne życie i wolność. Jak wiatr, którym włada potrafi czułym podmuchem dać znać o swojej obecności lub za pomocą sztormu zniszczyć tych, którzy skrzywdzili jej najbliższych.

Pytałaś mnie, jakie jest moje najsilniejsze uczucie, a teraz zdradziłaś swoje, prawda? (...) Nadzieja. Ona Cię trzyma i pozwala ci przetrwać w każdej bitwie.

W tym tomie autorka zdecydowała się na wątek romantyczny — chciałbym Wam powiedzieć z kim, ale to będzie ogromny spoiler! Niesamowicie podoba mi się jak jego (tyle mogę zdradzić, bo to nie jest oczywiste w wypadku tej bohaterki) żywioł spina moc człowieka, którego pokochał i talent osoby, z którą dorastał. Ale zobaczcie jak można w prostych słowach ubrać intymność miłości:

-Czego chcesz? - Wszystkiego - odparł z rozbrajającą prostotą. - Drobnych odprysków Ciebie, których nie udostępniasz innym. Chcę je wszystkie.

Co prawda miejscami romans jest przesłodzony do granic możliwości, ale całościowo jest świetnie napisany! Ma pełne spektrum emocji i trudnych spraw do pokonania nie zapominając, że miłość ma dawać siłę i wsparcie, a nie być kolejną formą niewolnictwa. Akcja jest skonstruowana podobnie jak w poprzednim tomie. Na początku skupia się na przedstawieniu bohaterów abyśmy znali ich korzenie i motywy. Następnie od połowy przyspiesza aż do wielkiego finału, po którym trzeba zbierać się jak po przejściu sztormu — fizycznie i emocjonalnie. Co tam się działo!

Jedyne co mi się nie podobało, to spotkanie dwóch kobiet w finale — coś mi w tej rozmowie zgrzytało. Jakby pewne słowa miały paść, ale zabrakło wokół nich odpowiednich emocji. Nie wiem czy to kwestia sceny, tłumaczenia, czy coś mi umknęło. Ale czymże jest jedna scena wobec całej książki — nie można być idealnym.

Przybijając do brzegu — znów się zachwyciłam! Podoba mi się zbieg poznawania nowych bohaterów z subtelnymi nawiązaniami do poprzedniego tomu. Dzięki temu wiemy co stało się z postaciami, które już znamy. Teraz na szpilkach pozostaje mi czekać na kolejną część. Mam nadzieję, że autorce zdrowie pozwoli tworzyć i kolejny tom przyniesie nam ochłodę wody lub ciepło ognia. W końcu to ma być tetralogia.

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Więzy nieba Gaughen, to drugi tom cyklu o Żywiołach. Tym razem główna bohaterka włada powietrzem. Jednak nawet jeśli ktoś nie czytał Berła ziemi. czyli tomu pierwszego, to bez problemu odnajdzie się w treści drugiego. Co prawda pojawiają się postaci z poprzedniej części, ale wszystko jest wyjaśnione i nie gubimy się w treści.

Aspasia to osiemnastolatka, która jest kapitan statku i służy bezwzględnej Cyrus. Aspasia pod przykrywką handlu niewolnikami dla Cyrus, szuka swojego rodzeństwa, a także próbuje ocalić część kobiet i dzieci z niewoli. Dużo tym ryzykuje, ale sama jest niewolnikiem, więc chce pomóc jak największej ilości osób. Przy okazji chce uratować jak najwięcej Żywiołów. Część z nich zostaje potem na statku, a część zaczyna swoje życie. Po jednej z licytacji na jej statek dostaje się Kairos, który całkowicie zmienia życie Asp. Oni wspólnie potrafią zdziałać naprawdę dużo. Kairos może być Wam znany z poprzedniej części. To brat głównej bohaterki Berła ziemi, Shaili.

Podczas jednej z wypraw Aspasia spotyka swoją dawną przyjaciółkę, dzięki której udaje się jej uzyskać coś, ale też coś traci. Później zawiera niebezpieczny układ, który może kosztować ją życie. Chęć odzyskania rodzeństwa i pomocy Kairosowi w połączeniu się z jego rodziną jest bardzo ryzykowne i powoduje, że musi podjąć bardzo ryzykowne działania. Czy uda jej się odnaleźć rodzeństwo i jakie to będzie miało konsekwencje? Czy Kairos odnajdzie swoją rodzinę?

Więzy nieba, to książka inna od pierwszej. Chociaż i w jednej i w drugiej części główną bohaterką jest dziewczyna, to motywy, działania i cała historia są zupełnie inne. Aspasia jest młodą, teoretycznie charyzmatyczną, chociaż jak dla mnie to za dużo się waha i za dużo pyta innych o zdanie jak na kapitan statku. Jest też dziewczyną bardzo poranioną przez los. Jako dziecko została wzięta do niewoli, rozdzielona z rodzeństwem, musiała się sama sobą zajmować. Osoby, którym ufała nie raz ją zawiodły. Na statku udało jej się zgromadzić wierną załogę złożoną z Żywiołów, ale jednak dzieci.

Mnie druga część podobała się mniej niż pierwsza. Bohaterowie mniej mnie przekonywali. Kairos w pierwszej części był dojrzały, dorosły, tutaj cofnął się jakby do wieku nastoletniego. Poza tym nie jestem fanką książek, których akcja rozgrywa się na statku. Jednak muszę tutaj bardzo pogratulować tłumaczce zasobu słownictwa związanego ze statkami, morzem. Ogólnie tłumaczenie drugiej części jest o niebo lepsze niż pierwszej. Więc to jest akurat na plus. Sama historia też jest wciągająca i po kilku rozdziałach nie można się oderwać, żeby się dowiedzieć co dalej. Jestem ciekawa kto będzie głównym Żywiołem w tomie trzecim i co się tam wydarzy, ale czekam spokojnie, nie niecierpliwie.

Ocena: 4/6
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć