ebook W imię zemsty
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 110)

W imię zemsty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 18.90
Audiobook - najniższa cena: 21.53
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
18.90 zł
19.10 zł
21.52 zł Lub 19.37 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
-37% 16.90 zł
21.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

W świecie, w którym liczą się pieniądze i wpływy, nie ma miejsca na litość. Nawet miłość nie może stanąć na drodze do realizacji celu. Ważne jest tylko to, aby przetrwać i utrzymać władzę.

Igor miał tego pecha, że urodził się w rodzinie Leonida Sokołowa, ukraińskiego multimilionera związanego z rosyjskimi sferami rządowymi i stojącego na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Dorastając jako drugi, niechciany, gorszy syn, nie mógł liczyć choćby na odrobinę ciepła ze strony ojca. Po traumie z dzieciństwa zdołał odnaleźć spokój na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie po ucieczce z Odessy rozpoczął wraz z matką nowe życie.

Niestety, przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć... Jest ktoś, kto pała nienawiścią do rodziny Sokołowa. Ktoś, kto chce wyrównać rachunki. Za grzechy Leonida muszą odpowiedzieć jego bliscy, a zemsta ma być bardzo bolesna. Rozpoczyna się gra, w której główną rolę odgrywa intryga i namiętność.

Jak w tym wszystkim odnajdzie się Igor? Czy będzie potrafił przezwyciężyć swoje słabości? A może to właśnie on, jak twierdzi francuska policja, stoi za wszystkim?

O e-booku W imię zemsty blogerzy napisali: 

W imię zemsty to najlepsza powieść, w której mafia gra główną rolę, jaką miałam przyjemność kiedykolwiek przeczytać. Pochłania bez reszty już od pierwszych stron i do samego końca trzyma w napięciu. Jestem pewna, że historia Igora Sokołowa i jego rodziny na długo zapadnie Wam w pamięć. Czekam na więcej! -  Czytam w pociągu - Magdalena Jarząbek

W imię zemsty było dla mnie prawdziwym powiewem świeżości. Odzwyczaiłam się od tak prowadzonej narracji, autorka postawiła na wieloosobowe przedstawienie historii, co absolutnie mi nie przeszkadzało, a wręcz nadało odpowiedni klimat treści. Bezsprzecznie zatraciłam się w historii rodziny Sokołow. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

W imię zemsty od Katarzyna Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Podejmując się zrecenzowania książek Katarzyny Grabowskiej, nie spodziewałam się tego, co otrzymam. Myślałam, że będę czytać kolejny oklepany mafijny romans, których to w ostatnim czasie jest naprawdę wiele i to nie tylko na naszym rodzimym rynku wydawniczym, ale również zagranicznym. Osobiście, akurat uwielbiam takie wątki i co tu wiele ukrywać, tej pozycji również nie mogłam sobie po prostu odpuścić. Przy tak ogromnej „konkurencji” ciężko jest wymyślić coś, czego do tej pory jeszcze nie było i wzbudzić w czytelniku prawdziwe zaskoczenie. Przyznaję również że po raz pierwszy miałam przyjemność poznać pióro i styl autorki i szczerze mówiąc, jestem pod wrażeniem.

W imię zemsty było dla mnie prawdziwym powiewem świeżości. Odzwyczaiłam się od tak prowadzonej narracji, autorka postawiła na wieloosobowe przedstawienie historii, co absolutnie mi nie przeszkadzało, a wręcz nadało odpowiedni klimat treści. Bezsprzecznie zatraciłam się w historii rodziny Sokołow. Z każdą kolejno przeczytaną stroną poznawałam mroczne sekrety z przeszłości całej rodziny, które mocno odcisnęły się na ich życiu. Do tej pory utartym schematem była postać syna wielkiego bossa stojącego na czele bezwzględnej mafii. Mężczyzny silnego, bez skrupułów, bez wyrzutów sumienia, który ze śmiercią jest zaprzyjaźniony od najmłodszych lat. Pani Katarzyna jednak zaryzykowała i stworzyła Igora – delikatnego i wrażliwego mężczyznę, który zamiast znajomości wszelakich rodzajów broni i licznych technik torturowania ludzi, woli stronić od ludzi, a prawdziwe szczęście odnajduje wśród książek. Jego osoba wyjątkowo intryguje, niesamowicie inteligentny i lekko wycofany, ale jednak posiada to coś. Pozostali bohaterowie również są doskonale wymyśleni i widać, że każdy z nich jest bardzo przemyślany z najdrobniejszymi szczegółami. Cała fabuła od samego początku osnuta jest mgiełką tajemniczości i odnosi się wrażenie, że w najmniej oczekiwanym momencie przeszłość w końcu zbierze swoje krwawe żniwo. To oczekiwanie na ten moment oraz zawiła intryga, w asyście niewyjaśnionych zdarzeń czyni tę książkę iście elektryzującą.

Historia Igora Sokołowa to bardzo dobra i interesująca opowieść z elementami kryminalnymi, ale i nie tylko. Mamy niebywałą możliwość przeczytania o wielkiej matczynej miłości, poświeceniu, odtrąceniu i sile zemsty, zaufaniu, ale też i o tym, że to właśnie najbliżsi, potrafią zranić najbardziej. Mam nadzieję, że udało mi się Was zainteresować i dacie się porwać Gorszemu synowi. Ja zdecydowanie polecam.

Ocena: 5+/6
©Książka w autobusie
Czy też tak macie, że słysząc słowo mafia drżycie na samą myśl o tym, co autor mógł wymyśleć? Rynek książki zalały mafijne romanse pisane schematycznie według wzoru – „on bogaty, ona biedna zostaje przez niego porwana, on ją przetrzymuje siłą, a ona bum! Zakochuje się bez pamięci, bla bla bla”. W morzu tego typu powieści ciężko znaleźć perełki zasługujące na uwagę czytelnika. Na szczęście mnie się udało.

Igor Sokołow to jeden z dwóch synów ukraińskiego multimilionera – Leonida Sokołowa, który ma powiązanie z rosyjskim rządem. Nie jest tajemnicą fakt, że stoi na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Matkę swoich synów – Nadię poznał na raucie u jednego z bardzo wpływowych ludzi i mało eleganckim sposobem znalazł się w jego rodzinie. Początkowe zainteresowanie młodziutką kobietą przemieniło się w uczucie, dzięki któremu na świecie pojawił się właśnie Igor i Borys.

Niestety, ojciec od najmłodszych lat pragnął zrobić ze swoich synów prawdziwych mężczyzn. Był dumny z Borysa, który podzielał jego zainteresowania i wydawać by się mogło, że pomimo niewielu lat są w nim zalążki męstwa rozumianego w gangsterski sposób. Natomiast jeśli chodzi o Igora, cóż… To dziecko w oczach Leonida było nieudacznikiem od pierwszych dni życia. Zamknięty w sobie pięciolatek, chorowity i trzymający się spódnicy matki nie rokował na dobrego mafioza.

Pewnego dnia ojciec robi im test na męstwo, który mną osobiście bardzo wstrząsnął. W efekcie Nadia zabiera swojego młodszego syna ze sobą i wyprowadza się na Lazurowe Wybrzeże, gdzie wydawać by się mogło prowadzą spokojne życie.

Do czasu…

Igor wyrasta na zdolnego i oczytanego mężczyznę. Łaknie wiedzy i chętnie po nią sięga. Poznaje kobietę swojego życia i wiąże się z nią węzłem małżeńskim. Sielanka trwa w najlepsze, niestety jednak nie wiecznie.

Pewnego pięknego dnia nieopodal posesji zostaje znalezione ciało Nadii. Jej śmierć wstrząsa wszystkimi, a najbardziej Igorem, który po jej stracie zaczyna wariować. Spokój, jaki był do tej pory na Lazurowym Wybrzeżu zostaje zmącony i nie zanosi się na powrót do normalności. Jest bowiem ktoś, kto nienawidzi tej rodziny, a zwłaszcza Leonida i jedyne czego pragnie, to wyrównać rachunki. Oko za oko, ząb za ząb, śmierć za śmierć…

Po przedpremierowym przeczytaniu tej powieści długo nie mogłam się otrząsnąć. Już na pierwszych stronach zostałam poczęstowana przez autorkę bombą, dzięki której moja szczęka uderzyła z impetem o podłogę. Wraz z kolejnymi zdaniami napięcie stale wzrastało i byłam wciągana w rodzinę Sokołowa coraz bardziej.

Ogromne wyrazy uznania kieruję w stronę autorki, która stworzyła realną powieść o mafii i jej ciemnych stronach. W imię zemsty czyta się z zaangażowaniem i ogromną ciekawością „co będzie dalej”. Sami bohaterowie są stworzeni w sposób niepowtarzalny, każdy z nich jest innym człowiekiem ze swoimi dobrymi, ale też tymi złymi stronami. Intrygi, jakie pojawiają się w historii są skonstruowane ciekawie i nieprzewidywalnie – wierzcie mi, nawet jeśli myślicie, że wiecie kto stoi za całym złem, jakie spotkało Igora, to w 99% się mylicie.

To najlepsza powieść, w której mafia gra główną rolę, jaką miałam przyjemność kiedykolwiek przeczytać. Pochłania bez reszty już od pierwszych stron i do samego końca trzyma w napięciu. Jestem pewna, że historia Igora Sokołowa i jego rodziny na długo zapadnie Wam w pamięć. Czekam na więcej!

Ocena: 6/6
©Czytam w pociągu
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć