ebook Kwestia winy
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 46)

Kwestia winy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 19.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-37% 19.90 zł
20.74 zł Lub 18.67 zł
17.55 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Jakub Drzewiecki, policjant drogówki, zostaje kilkukrotnie pchnięty nożem niedaleko swojego domu. Przy ciele sprawca zostawia figurkę Lego. Na miejsce zbrodni przyjeżdżają Tomczyk i Gniewosz, którzy rozpoczynają poszukiwania mordercy.

Tydzień później w jednym z warszawskich parków Hubert Kamiński – właściciel agencji reklamowej – podczas porannej przebieżki zostaje zaatakowany szklaną butelką. Ginie na miejscu. Podczas oględzin Górska i Chudy znajdują przy jego ciele miniaturową futbolówkę.

Co stanowi przyczynę obu zdarzeń? I czy to możliwe, że morderstwa są ze sobą jakoś powiązane? Agata Górska i Sławek Tomczyk łączą siły, by znaleźć sprawcę, zanim kolejna osoba straci życie.

Rekomendacje e-booka Kwestia winy:

"Kwestia winy to coś więcej niż dobry kryminał. Poza tym, że jest emocjonujący i wciągający jak serial, od którego trudno się oderwać, zwraca uwagę na istotne kwestie społeczne. Brawa dla autorki!" - Magdalena Stużyńska

"Lektura powieści Małgorzaty Rogali to gwarancja zagadki charakterystycznej dla klasycznego kryminału oraz emocji rodem z thrillera psychologicznego. Seria o warszawskich policjantach od dawna zajmuje w mojej biblioteczce półkę „ulubione”." - Tomasz Radochoński, Nowalijki

O e-booku Kwestia winy blogerzy napisali: 

Poza mocnym i niezwykle przejmującym wydźwiękiem społecznym Kwestia winy kryje w sobie wciągającą historię kryminalną – w stylu charakterystycznym dla Małgorzaty Rogali, czyli bez drastycznych scen, wulgarnych dialogów czy narwanych bohaterów, co nie znaczy rzecz jasna, że pozbawioną napięcia, niepokoju i tajemnicy. Lektura obowiązkowa! - Kasia Sosnowicz - SieCzyta

Kwestia winy od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdybym miała wskazać jedną polską pisarkę zaangażowaną całym sercem w problemy współczesnych kobiet, byłaby to właśnie Małgorzata Rogala. Jej najnowsza powieść to kolejny głośny protest przeciwko przemocy i manipulacji drugim człowiekiem.

Dwa morderstwa, dwie ofiary i dwa podobne przedmioty pozostawione na miejscu zbrodni. Agata Górska i Sławek Tomczyk, choć w osobnych zespołach, z pasją rzucają się w wir śledztwa. Tajemnica, którą odkryją, rzuci ich w sam środek dramatycznych wydarzeń i walki człowieka o godność.

Czy powieść z ciekawą intrygą w roli głównej może być w stu procentach zaangażowana społecznie? Czy kryminał da się w naturalny sposób połączyć z edukacją, nie odbierając mu charakteru literatury czytanej dla przyjemności? Z każdą kolejną książką Małgorzata Rogala przekonuje mnie, że jest to możliwe, a Kwestią winy udowadnia, że w tej dziedzinie nie ma sobie równych.

Ósmy tom perypetii Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka poruszył mnie szczególnie ze względu na kontekst psychologiczny. Choć to nie pierwsza powieść Rogali, w której stajemy się świadkami przemocy wobec kobiet, w Kwestii winy problem ten wybrzmiewa wyjątkowo mocno, pozostawiając po lekturze złość, niezgodę, a przede wszystkim dojmujące uczucie bezradności, gdy zdamy sobie sprawę, że takie rzeczy dzieją się tu i teraz, być może za ścianą, u sąsiadów, którzy uchodzą za szczęśliwą rodzinę. Autorka opowieści o warszawskich policjantach nie tylko skupia się na opisaniu przemocy domowej, pokazaniu jej mechanizmów i uświadomieniu czytelnikowi, co tak naprawdę dzieje się w głowie ofiary. Ona wyraźnie punktuje i głośno pyta: A co ty zrobiłeś, gdy na twojej drodze stanął ktoś z rozciętą wargą i purpurowymi od ciosów plecami? Pomogłeś mu przerwać spiralę strachu i uzależnienia od oprawcy czy obojętnie poszedłeś dalej?

Najnowsza powieść Małgorzaty Rogali to z jednej strony krzyk rozpaczy, z drugiej zaś konkretny drogowskaz dla tych, którzy stają się świadkami przemocy. Nie powinniśmy lekceważyć żadnych sygnałów, bez względu na to, kim jest oprawca i jak bardzo na pierwszy rzut oka wydaje się w porządku. Przestańmy wreszcie dziwić się, że ofiarom trudno uwolnić się spod ciężkiej ręki, że swoich ciemiężycieli potrafią kochać i usprawiedliwiać. Nikt, kto nie doświadczył psychicznej czy fizycznej przemocy na własnej skórze, nie wie tak naprawdę, jak to działa z psychologicznego punktu widzenia.

Poza mocnym i niezwykle przejmującym wydźwiękiem społecznym Kwestia winy kryje w sobie wciągającą historię kryminalną – w stylu charakterystycznym dla Małgorzaty Rogali, czyli bez drastycznych scen, wulgarnych dialogów czy narwanych bohaterów, co nie znaczy rzecz jasna, że pozbawioną napięcia, niepokoju i tajemnicy. Warszawska pisarka w dramatyczne wydarzenia z wyczuciem wplata wątek miłosny, stawiając przed Górską i Tomczykiem nowe wyzwania, ale i roztaczając wizję szczęśliwej przyszłości. Porusza ponadto kwestię życia w obliczu straty, poczucia sprawiedliwości i zatruwających każdy dzień wyrzutów sumienia.

Lektura obowiązkowa!

Ocena: 5/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć