ebook Porachunki bezimiennej pisarki
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 1939)

Porachunki bezimiennej pisarki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 21.18
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-11% 21.18 zł Lub 19.06 zł
21.23 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.43 zł
24.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pierwszy tom kryminalnej serii „Vani Sarca”. W literaturze i w porywach serca wszystkie chwyty okazują się dozwolone, a zemsta jest słodka i może stać się bestsellerem… „Porachunki bezimiennej pisarki” (e-book w formatach epub i kindle mobi) to intrygujące cozy mystery ze szczyptą miłości, powodzią żartów i literatami w roli głównej.

Vani Sarca ma niezwykły talent do czytania w ludziach, jak w otwartych księgach. Ma też cięty język i barwną osobowość i potrafi sprawnie przelewać swoje – i cudze – myśli na papier. Dlatego jest wyśmienitą ghostwriterką w dużym włoskim wydawnictwie i ma na koncie imponującą liczbę bestsellerów. Takie życie całkowicie jej odpowiada, przynajmniej do momentu, kiedy wkradają się do niego pewne komplikacje.

Vani musi pilnie oddać tekst, który pisze za bardzo popularną autorkę. Jednak ta zostaje uprowadzona, a policja nie może jej znaleźć. Na horyzoncie pojawia się też pewien pisarz, który wydaje się chcieć od Vani czegoś więcej niż maszynopisu nowej powieści. Jedno jest pewne. Część zadań, które stanęły jej na drodze, wykracza poza zakres służbowych obowiązków…

Porachunki bezimiennej pisarki od Alice Basso możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłe złego początki – chciałoby się rzec, gdy zaczniemy czytać Porachunki bezimiennej pisarki. Bohaterka powieści jest ghostwriterem, czyli osobą piszącą książki. Ghostwriter pisze jednak książki w czyimś imieniu. Czasem to jakiś celebryta, polityk lub nawet pisarz, któremu nie starcza czasu na napisanie kolejnej powieści. Vani Sarca ma pod tym względem wybitne umiejętności. Potrafi się idealnie wczuć w osobowość podmiotu swojej pracy i naśladować styl. Na pewno płacą jej zbyt mało.

Porachunki bezimiennej pisarki stanowi pewnego rodzaju koktajl. Znajdziemy w tej powieści wątek uczuciowy, znajdziemy też całkiem interesujący wątek kryminalny. A na deser będzie też zemsta. A zemsta – jak wiadomo – najbardziej smakuje na zimno. Aż się ciśnie na usta cytat z całkiem innej powieści. ale stop, to byłaby zbyt daleko idąca dygresja. W każdym razie Vani Sarca ma ciekawe życie zawodowe. A wydarzenia w tej powieści sprawiają, że ma także interesujące życie prywatne.

Niestety płomienny romans nie zakończy się szczęśliwie. Przynajmniej nie w tym tomie. Za to historia kryminalna będzie pasjonująca i na szczęście skończy się dobrze. A Vani Sarca do swych zainteresowań zawodowych dołączy jeszcze pracę dla policji. Dużym atutem powieści jest też sama bohaterka, która jednocześnie prowadzi narrację pierwszoosobową.

Gdy niecierpliwie przedzieramy się przez kolejne strony książki, towarzyszy nam jedno zasadnicze przeświadczenie. Ze swoimi zdolnościami i osobowością Vani Sarca zarabia zdecydowanie zbyt mało. Nie mogę w recenzji opowiedzieć fabuły książki. Za to mogę potencjalnym czytelnikom zdradzić dwie rzeczy. Za kilka dni ukaże się drugi tom przygód Vani, no i jeszcze to, że pod koniec pierwszej powieści dostanie znaczącą podwyżkę. Milej lektury.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć