ebook Dieta dla zdrowia psychicznego. Jak jeść, kiedy męczą cię: mgła mózgowa, natrętne myśli, depresja, ADHD, bezsenność i wiele innych
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 696)

Dieta dla zdrowia psychicznego. Jak jeść, kiedy męczą cię: mgła mózgowa, natrętne myśli, depresja, ADHD, bezsenność i wiele innych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 34.73
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
34.73 zł Lub 31.26 zł
44.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
34.78 zł
36.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Psychiatrzy przepisują swoim pacjentom leki, psychologowie kierują ich na różnego rodzaju terapie, jedni i drudzy jednak rzadko udzielają porad na temat tego, co powinno pojawiać się na talerzu. Ostatnie, przełomowe badania nad związkiem mikrobiotyków z mózgiem wykazały, że dieta oddziałuje na naszą psychikę, a z kolei nasza kondycja psychiczna znajduje odzwierciedlenie w tym, co ląduje w naszym żołądku. Uzbrojona w wiedzę z zakresu psychiatrii, dietetyki i sztuk kulinarnych, dr Uma Naidoo wyczerpująco i przystępnie wyjaśnia te związki i pokazuje, w jaki sposób zdrowa dieta może pomóc w rozwiązaniu problemów, z którymi zmaga się nasz umysł.

Dieta silnie i wieloaspektowo wpływa na naszą psychikę.

• Zmagasz się ze stanami lękowymi lub depresją?
• Nie możesz spać?
• Męczy cię mgła mózgowa?
• A może cierpisz na inne poważne schorzenia psychiczne i zastanawiasz się, jak sobie pomóc?

Każdy rozdział w poradniku „Dieta dla zdrowia psychicznego” jest poświęcony innej powszechnie występującej dolegliwości. Pojawiają się tu zarówno zagadnienia związane z bezsennością i spadkiem libido, jak i z depresją, zaburzeniami lękowymi, ADHD, otępieniem i mgłą mózgową, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, PTSD, a nawet ze schizofrenią i zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.
Jeśli cierpisz z powodu któregoś z tych problemów, znajdziesz tu najnowsze odkrycia naukowe na ten temat, sporo praktycznych zaleceń odnośnie szkodliwych i wskazanych składników diety, a także historie ludzi, którzy zmagali się z podobnymi trudnościami.
„Dieta dla zdrowia psychicznego” zawiera także garść przepisów na potrawy pyszne i zdrowe dla mózgu.

Dieta dla zdrowia psychicznego. Jak jeść, kiedy męczą cię: mgła mózgowa, natrętne myśli, depresja, ADHD, bezsenność i wiele innych od Uma Naidoo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć