ebook Martwiec
3.34 / 5.00 (liczba ocen: 1929)

Martwiec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.49
Audiobook - najniższa cena: 32.34
wciąż za drogo?
31.99 złpremium: 20.64 zł Lub 20.64 zł
26.49 zł Lub 23.84 zł
29.90 zł
30.95 zł Lub 27.86 zł
34.40 zł
26.49 zł
26.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowa książka Katarzyny Puzyńskiej i zarazem 13. tom sagi o policjantach z Lipowa! Czy autobus z pasażerami może tak po prostu zniknąć? Kto miałby motyw, by zamordować dwoje niewinnych dzieci? I to w bestialski sposób. Aspirant Daniel Podgórski ma przeczucie, że te sprawy się łączą, ale jak to udowodnić... Ebook „Martwiec” już do zamówienia w przedsprzedaży!

Ebook „Martwiec” Katarzyny Puzyńskiej już do kupienia w przedsprzedaży. Pliki książki będą dostępne od 13 lipca.
Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.
Tymczasem, w niemal opustoszałej wsi pośród lasów, trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny podsuwa nowe przesłanki do podejrzeń, że być może się nie myliła. To nie jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja znajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna śmierci chłopaka jest zupełnie inna, niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy?

„Martwiec” to trzynasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

O e-booku Martwiec blogerzy napisali: 

Trzynasty tom o policjantach z Lipowa zawiera trzynaście części z krótkimi i wciągającymi rozdziałami. A zawarte w nich wątki mocno skupiają naszą uwagę. Ten główny, związany z zaginięciem autobusu, jak i również te poboczne, które podkręcają atmosferę. Ciekawie rozbudowane wątki obyczajowe to również mocny punkt tej książki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Martwiec od Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czy trzynasta część serii o Lipowie okazała się pechowa? Raczej nie, ale trochę różni się klimatem od wcześniejszych tomów. Trudno uwierzyć, że w tak maleńkiej wsi jak Rarogi, gdzie zostało już niewielu mieszkańców, mogą rozgrywać się brutalne sceny zbrodni, zupełnie jak w filmie. Zagadka znikającego autobusu bardzo mi się spodobała. Byłam ciekawa, jak autorka ją rozwiąże.

Kiedy lokalny autobus znika w niewyjaśnionych okolicznościach, wraz z kilkoma pasażerami i kierowcą, policja rozpoczyna śledztwo. Niestety, poszukiwania nic nie dają, zarówno pojazd, jak i ludzie, jakby zapadli się pod ziemię. Po pewnym czasie wraca jedna z pasażerek, Dominika, ale niczego nie pamięta. Kiedy coś zaczyna jej świtać w głowie, nagrywa wiadomość w poczcie głosowej jedynej osoby, do której ma zaufanie, ale zaraz po tym zostaje zamordowana. Ciało porzucono w pobliżu miejsca, gdzie rok wcześniej został znaleziony jej brat, bez głowy. Przypadek? Specjalne działanie?

Rodzice Dominiki nalegają, by pochować ją jak najszybciej. Okazuje się także, że nie przeprowadzono sekcji zwłok, chociaż istnieją dokumenty, które ją potwierdzają. Daniel Podgórski próbuje zrozumieć sytuację i zachowanie kolegów z firmy. Nie ma łatwo, bo znów depcze mu po piętach znienawidzona Mari Carmen Sikora, wyłapując każde najmniejsze potknięcie.

Nagle matka nieżyjącej kobiety zaczyna twierdzić, że córkę na pewno pochowano żywcem i zabiera się za rozkopywanie świeżego grobu. W wyniku tego działania rodzice Dominiki natrafiają na dziwne zjawisko. Do tego wszystkiego zostaje znaleziona czaszka, która prawdopodobnie należy do zabitego rok wcześniej syna pary.

Podgórski próbuje rozwiązać zarówno sprawę zaginionego autobusu, jak i morderstw popełnionych na rodzeństwie. Czy mogą się one łączyć? A jeśli tak, to co lub kto będzie powiązaniem? Czy uda mu się skupić na sprawach, kiedy za plecami wciąż czuje oddech śledzącej jego działania policjantki?

W tym tomie mamy również wątek śledztwa prowadzonego przez cztery szalone baby. Jest trochę niebezpiecznie, ale kobiety nie odpuszczają. Przymus jedzenia i karmienia innych Marii niezmiennie mnie wkurza. Jej niefrasobliwość i bezmyślność również. Nie wiem, czy polubiłabym ją w realnym życiu.

Nie każdemu przypasują kryminały z tak rozbudowaną warstwą obyczajową, ale ja lubię takie serie. Zaczynam się tylko zastanawiać, ile jeszcze potencjalnych partnerek postawi przed Danielem autorka, zanim się chłopu wreszcie ułoży. Chociaż nie wiem czy w jego przypadku nie zostaje już tylko seria wizyt u psychiatry...

Jeśli szukacie lekkiej kryminalnej obyczajówki, żeby się zrelaksować, to polecam całą serię. Można przy niej spędzić miło czas.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Katarzyna Puzyńska trzynasty już raz udowadnia, że w polskiej literaturze nie ma sobie równych jeśli chodzi o doskonałość w łączeniu klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Autorka umiejętnie miksuje te wszystkie elementy dzięki czemu do rąk czytelników trafia kolejna książka, która intryguje kryminalną zagadką, podsyca emocje obyczajową atmosferą. A psychologiczna warstwa ukazanej historii pobudza nasz umysł do analizowania wszystkiego, co dzieje się wokół zarysowanej fabuły.

A trzeba przyznać, że Martwiec ma tę fabułę rozbudowaną, co czyni tę książkę jeszcze bardziej interesującą. Katarzyna Puzyńska nadal zachwyca, nadal trzyma nas w kleszczach zawiłej kryminalnej zagadki. Czyni to w sposób doskonały, nie bazując na popularności wcześniejszych części, lecz z każdą serwuje nam maksymalne doznania.

Martwiec to historia wciągająca niczym nurt wartkiej rzeki. Poznajemy ją w momencie, gdy na cmentarzu w Rarogach, zrozpaczona matka gołymi rękami odkopuje grób, pochowanej dzień wcześniej córki Dominiki. Twierdzi, że pochowana została żywcem. Wydarzenia te zapoczątkowane zostały znacznie wcześniej, gdy Dominika była pasażerką lokalnego autobusu, który nigdy nie dotarł do celu. Ślad po kierowcy i pasażerach zaginął.

Jednak pewnego dnia do wioski powraca Dominika – jedyna ocalała. Niestety nic nie pamięta, nie potrafi wyjaśnić co się wydarzyło. A gdy już powoli strzępki pamięci powracają, kobieta zostaje zamordowana. Śmierć Dominiki, to nie jedyna tragedia w rodzinie Konopków. Rok wcześniej zamordowano jej brata i odcięto mu głowę.

A w naszej głowie kołacze pytanie – czy te dwie sprawy mają wspólny mianownik? Czy śmierć rodzeństwa nie jest przypadkowa? Zwłaszcza, że teraz w pobliskim lesie odnaleziono czaszkę chłopaka.

Trzynasty tom o policjantach z Lipowa zawiera trzynaście części z krótkimi i wciągającymi rozdziałami. A zawarte w nich wątki mocno skupiają naszą uwagę. Ten główny związany z zaginięciem autobusu, jak i również te poboczne, które podkręcają atmosferę.

Ciekawie rozbudowane wątki obyczajowe to również mocny punkt tej książki. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kim jest tytułowy MARTWIEC, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej. Wówczas zaserwujecie sobie solidną dawkę emocji.

Martwiec to bez wątpienia kolejna książka autorki, która zasługuje na umieszczenie w loży Najlepszych Interesujących Książek. A bądźmy pewni, że to nie ostatni akcent z Lipowem w tle, ponieważ jak sama autorka zapewnia „do zobaczenia przy okazji kolejnej historii!”.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć